ANASAYFA
26 Mart 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Öğrenci gözüyle ETUS
Edirne'de sıkça tartışılan şehir içi ulaşım, 'Kent içi ulaşım ve toplu taşıma sorunları' paneli ile masaya yatırılırken öğrenciler, ETUS'tan duydukları şikâyetleri çekinmeden dile getirdi… Yaya ve bisikletliye saygı, yolcularla münakaşa, araçların özellikle ders saatlerinde dolu geçmesi, uzun hat ücretleri, hijyen, sürücülerin hız yapması gibi sorunları aktaran öğrenciler, konunun muhataplarının da olduğu panelde birtakım düzenlemeler talep etti…
Haberin Yayın Tarihi: 13-03-2018 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Öğrenci gözüyle ETUS

İsmail DEMİRAY
Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Ge-liştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından dün 'Kent İçi Ulaşım ve Toplu Taşı-ma Sorunları' konulu bir panel düzenlendi. Trakya Üniversitesi İk-tisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yöne-timi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mah-mut Güler moderatör-lüğünde gerçekleştiri-len panele konuşmacı olarak Edirne Bele-diyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun, Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Cemal Keskin, ETUS Başkanı Hakan Giyik ve Trakya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammed İkbal Balkis katıldı.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da katıldı. Tabakoğlu, üniversite yönetimi olarak kentte yaşanan sorunların ele aldıklarını söyledi. Daha önce de benzer paneller ve konferanslar düzenlendiğini belirten Tabakoğlu, toplu taşıma ve ulaşımla ilgili alınacak kararları uygulamanın önemli olduğunu belirtti. 
BALKİS: ŞOFÖRLER YOLCULARLA GEREKSİZ MÜNAKAŞAYA GİRİYOR
Panelde ilk olarak konuşan Trakya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammed İkbal Balkis, minibüs şoförlerinin tavrının gün içerisinde öğrencileri olumsuz etkilediğini ve şoförlerin özellikle öğrenciler olmak üzere yolcularla gereksiz münakaşaya girdiğini belirtti. Üniversite öğrencilerinin toplu taşıma ile ilgili çeşitli sorunlar yaşadığını söyleyen Balkis, açıklamasında şunları söyledi:
“Öğrencilerin birinci temel şikayeti ETUS araçlarının hız limitine uymaması. Ayrıca yayalara ve bisikletlilere İkinci temel sorun sabah saatlerinde planlanan hareket saatlerine uymamaları. Günde bir sefer, tren garından İstanbul'dan trenin geldiği saatte fakülte ve çarşı yönüne birer sefer kaldırılmasını talep ediyoruz. Durakların es geçilmesi, ETUS içi temizlik ve uzun hat ücretleri öğrenciler için sorun."
GİYİK: SORUNLARI ÇÖZMEK ADINA ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
ETUS Başkanı Hakan Giyik ise 1950'lerden bu yana taşımacılık yapan bir kooperatif olduklarını belirterek, "Kendimizi yenilediğimizi düşünüyorum. Sorunları yerinde çözüme ulaştırma felsefesiyle çalışıyoruz. Sorunlara da vakıfız. Mail adresimize ve WhatsApp hattımıza gelen sorunları biliyoruz. Bu sorunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.
Giyik ayrıca yeni alacakları kararla tüm hatların otogara bağlanacağını, kampüs içindeki yeni yol yapılınca da ring sistemini kuracaklarını sözlerine ekledi.
Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun da raylı sistemle ilgili sorulan bir soru üzerine, raylı sistemin günlük 60 bin yolcu garantisi istediğini söyledi.
Panel daha sonra soru cevap şekliyle devam ederken öğrenciler toplu ulaşımla ilgili şikayetlerini dile getirdi. Öğrenciler ayrıca 24 saat ulaşım hizmeti nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yangın can aldı
İnsanlık ölmedi
Özcan'a veda teşekkürü
Özakıncı sektörün başpehlivanı
İki adımda komşu
‘İddialı gençlik istiyoruz’
Mehmet Eren'in mutsuzluğu
Asırlık yaş kütüğü
‘Ermeni Toplumu' sergisi
Edirnespor Şampi...
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE