ANASAYFA
26 Mart 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ÖMÜR BOYU EĞİTİM!
Edirne'nin İpsala ilçesinde 30 yıl serbest muayenehane hekimi olarak çalışan ve 63 yıllık ömrünün 22 yılını üniversite öğrenimine harcayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Dr. Akın Ergan, 2002 yılında geçirdiği koroner by-pass sonrası 3 fakülte, 2 meslek yüksekokulu daha bitirme başarısı göstererek bu alanda bir dünya rekoruna imza attı... Guinness'e alternatif olarak 'Dünya Rekorları' adı altında bir platform kuran Prof. Dr. Orhan Kural'ın da katılımıyla geçtiğimiz günlerde İstanbul'da gerçekleşen törenle 'Dünya Rekortmeni' ödülünü alan Dr. Akın Ergan, 'ömür boyu eğitim' konusunda gençler ve hatta yaşıtları için iyi bir örnek teşkil ediyor...
Haberin Yayın Tarihi: 16-04-2018 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ÖMÜR BOYU EĞİTİM!

Orkun AKMAN


2010 yılından bu yana İstanbul'da Aile Hekimi görevini sürdüren, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Dr. Ergan, ilginç ve bir o kadar zorlu bir rekora imza attı. Bir 6 yıllık fakülte, üç 4 yıllık fakülte ve iki de 2 yüksekokul bitirerek eğitim alanında ulaşılması hayli güç bir rekora imza atan Dr. Ergan, 2002 yılında geçirdiği koroner by-pass ameliyatı sonrası da 3 fakülte 2 de meslek yüksekokulu bitirerek Dünya Rekorları'na girdi.


Uzun yıllar Guinness Rekorları Türkiye Temsilciliğini yaptıktan sonra Guinness'e alternatif olarak 'Dünya Rekorları' adı altında bir platform kuran Prof. Dr. Orhan Kural'ın da katılımıyla gerçekleşen törenle 'Dünya Rekortmeni' ödülünü alan Dr. Akın Ergan, 'ömür boyu eğitim' konusunda gençler ve hatta yaşıtları için iyi bir örnek teşkil ediyor.


Son olarak geçtiğimiz yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi'ni bitiren Dr. Ergan, ikinci üniversite okumak isteyenlere ya da örgün öğrenim görme imkânı olmayanlara yönelik olarak tasarlanan Açık Öğretim Fakültesi'nin eğitim kalitesi bakımından son yıllarda örgün öğrenim veren üniversitelerle yarışmaya başladığını belirtiyor. 


SIRADAKİ HEDEF, VETERİNERLİK FAKÜLTESİ


Örgün eğitim gördüğü tıp fakültesinin yanı sıra açık öğretim fakültelerinden sırasıyla işletme, iktisat, kamu yönetimi ile Adalet Meslek Yüksekokulu ile halkla ilişkiler programlarını bitiren Akın Ergan, bir sonraki yıl da veterinerlik okumayı istediğini ifade ediyor. 


AKIN ERGAN DÜNYA REKORLARI'NA GİRDİ


Toplamda bir 6 yıllık fakülte, üç 4 yıllık fakülte ve iki de 2 yüksekokulu bitiren ve 2002 yılında koroner by-pass geçirmesine rağmen öğrenim hayatına devam eden Ergan, koroner by-pass sonrası ise 3 fakülte ve 2 meslek yüksekokulu bitirerek bu alanda yeni bir rekorun sahibi oldu. Guinness Rekorlar Kitabı'na alternatif olarak kurulan 'Dünya Rekorları' platformu tarafından, koroner by-pass sonrası 3 fakülte ve 2 meslek yüksekokulu bitirdiği gerekçesiyle 'Dünya Rekortmeni' olarak ödüllendirilen Akın Ergan, bu ödülünü, geçtiğimiz ay İstanbul'daki Armada Otel'de düzenlenen gecede aldı. Platform kurucusu Prof. Dr. Orhan Kural ve Edirne damadı ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in elinden alan Akın Ergan, gençlere ve yaşıtlarına okumanın, eğitim almanın oldukça önemli olduğunu tembihliyor.


Okumanın, insanın kültürünü değiştirdiğini belirten ve okuyan insanın gerçekten de vizyonunun değiştiğini vurgulayan Akın Ergan, herkesi mümkün olduğunca okumaya, eğitim almaya davet ediyor. Eğitimin ailede başladığını ve ailelerin eğitilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Ergan, açık öğretimin şu an örgüt öğretimden daha zor olduğunu söyleyerek, “Açık öğretim şu an örgün öğretimden daha zor. Hem sorular konuyu bilemeyenlere zor gelecektir. Açık öğretime müthiş bir kalite geldi. Örgün eğitimden daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca öğrenciler açık öğretimi bitirdikleri için kendilerinde hiçbir zaman eksiklik hissetmesinler. Açık öğretimle gurur duysunlar” diyor.


AKIN ERGAN KİMDİR?


1955 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde doğan Akın Ergan, Vefa Lisesi'nin bitirdikten sonra 1972'de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanıyor. Mezun olduktan sonra 1979 yılında Edirne'nin İpsala ilçesine Sağlık Ocağı Tabibi olarak atanan Ergan, Keşan Merkez Sağlık Bölüm Başkanlığı ve Keşan Devlet Hastanesi Başhekim Vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra İpsala Sağlık Merkezi Başhekimi ve İpsala Merkez Sağlık Ocağı Tabibi olarak görev yapıyor. 1981'de kendi muayenehanesini açarak serbest muayene hekimi olarak görevine devam eden Ergan 2010 yılından bu yana İstanbul'da Aile Hekimi görevini sürdürüyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yangın can aldı
İnsanlık ölmedi
Özcan'a veda teşekkürü
Özakıncı sektörün başpehlivanı
İki adımda komşu
‘İddialı gençlik istiyoruz’
Mehmet Eren'in mutsuzluğu
Asırlık yaş kütüğü
‘Ermeni Toplumu' sergisi
Edirnespor Şampi...
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE