ANASAYFA
20 Mart 2019 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
BİL'den 'Edirne' sözü
BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan, yaklaşık 40 bin metrekare ile Türkiye'nin en büyük ikinci kampüsüne sahip olacak Edirne BİL Koleji ile sadece Edirne'ye değil, tüm Trakya ve Balkanlar'a hitap ederek kenti cazibe merkezi haline getirmek istediklerini, bu yönde Edirne'ye söz verdiklerini belirtti...
Haberin Yayın Tarihi: 16-05-2018 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
BİL'den 'Edirne' sözü

Olgay GÜLER


BİL Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın tarafından 1994 yılında temeli atılan BİL Okulları yönetimi ve koordinatörleri, 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılı öncesi Edirne'de 15 Ağustos'ta inşaatı bitecek okul ve eğitim planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Edirne Margi Otel'de gerçekleştirilen toplantıya BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan, koordinatörler ve öğretmenler katıldı. Toplantıda konuşan Genel Müdür Dağhan, Bilgi, İletişim ve Lisan (BİL) parolasıyla 1994 günümüze çeyrek asırdır çalıştıklarını ifade ederek; “25 yıla yakın süredir bu üç kelimenin bizde yarattığı inovasyonla Türk eğitim sisteminin asli bir unsuru olmuş grup olmayı başardık” dedi. 


“MEZUN OLAN HER ÖĞRENCİ 3'ÜNCÜ YILINDA İŞE BAŞLIYOR”


Türkiye'de ilk Meslek Yüksekokulu'nu 2003 yılında BİL Holding'in kurduğunu hatırlatan Dağhan; “O zamanlarda birçok üniversitemizde 2 yıllık bölümler boşken biz büyük bir cesaretle mesleki eğitimin Türkiye'deki önemi üzerine dikkat çekerek 2003 yılında bu okulu kurduk. Oradaki iddiamız şuydu, biz üniversiteyi iş dünyasıyla biraraya drift edecek şekilde özel olarak yapılandırılmış bir program kurguladık. Yani bizim üniversitemizden mezun olan her öğrenci staj gördüğü her işyerinde 3'üncü yılında işe başlıyor. Bu yapı yaklaşık olarak 15 yıldır devam etmekte. Şu anda 80 bin öğrencimiz bu şekilde mezun olmuş, birçok ulusal ve uluslararası firmada iş sahibi olarak çalışmaktadırlar” dedi. 


“EN ÇOK TERCİH EDİLEN VAKIF ÜNİVERSİTESİYİZ”


2007 yılında meslek yüksekokulunun doluluğunu gördükten sonra fakülteleşmeye karar verdiklerini ve böylelikle İstanbul Aydın Üniversitesi'nin kurulduğunu dile getiren Dağhan; “Bu yıldan sonra Türkiye'nin en çok tercih edilen Vakıf Üniversitesi olma unvanını elimizden bırakmıyoruz. Şu anda da 42 bin üstü öğrencimiz var. Bunların 5 bin 400 tanesi uluslararası öğrenci. Bu şu anlama geliyor, artık bizim ülkemizden Avrupa'ya, Amerika'ya beyin göçünü sağlayan bütün o kanallara alternatif bir şey söylüyoruz; 'Türkiye'de eğitim namına çok güzel işler yapılıyor.' Son 20 yılda Türkiye eğitim anlamında bir cazibe merkezi haline gelmeyi başardı” diye konuştu. 


“EDİRNE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İKİNCİ KAMPÜSÜ OLACAK”


Türkiye genelinde 34 kampüs, 54 farklı noktada okul, 20 bine yakın öğrenci ve 2 bin 500 öğretmenle eğitime devam ettiklerini aktaran Dağhan; “BİL Holding bütün yatırımlarını eğitime yapmış Türkiye'deki tek holding olma özelliğine sahiptir. Bizim eğitimin dışında herhangi bir uğraşımız olmadı, bundan sonra da olmayacak gibi görünüyor. Bu temelde bu yıl 14 yeni büyük kampüsümüzün Türkiye genelinde inşaası devam ediyor. Bu inşaası devam eden okullarımızdan birisi altını gururla çiziyorum ki Edirne BİL Koleji'mizdir. Edirne BİL Kolejimiz yaklaşık 40 bin metrekare alanıyla Türkiye'nin en büyük ikinci kampüsüdür” ifadelerini kullandı.  


“EDİRNE'NİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELMESİNİ ARZULUYORUZ”


Edirne gibi nüfus yoğunluğu açısından az olan bir şehre yatırım yapmalarının nedenine de değinen Dağhan; “Biz sadece Edirne'ye hitap edecek bir kolej açmıyoruz. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, çevredeki ilçeler, Yunanistan, Bulgaristan, Balkanlar ve Marmara Bölgesi'ne hitap edecek bir kampüs inşaa ediyoruz. Kısmet olursa çok yakın bir tarihte burada Ortaöğretim öğrencilerimizin kalabileceği bir yurt inşaa ederek, o yurtta bu çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde barınmalarını sağlayarak, Balkanlar'ın merkezine konumlanmış olan bu merkezin cazibe merkezi haline gelmesini arzuluyoruz. Bu hinterlandın ana merkezini Edirne olarak belirledik. Bu nedenle yatırımın doğru yere, doğru zamanda olduğunu belirtmek isterim” şeklinde konuştu. 


“EDİRNE'YE SÖZ VERDİK"


Türkiye'nin ikinci büyük kampüsü olacak 3 bin öğrenci kontenjanlı Edirne kampüsüne 50 milyon TL'ye yakın yatırım yaptıklarını belirten BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; “Edirne'ye biz bir söz verdik. Sizi bir merkez yaparak Balkanlar'a hitap eden bir vizyon geliştireceğiz. Bu vizyonu yaratarak, Türkiye'de lansmanını yaparak ileriki süreçte de Balkanlar'da lansmanını yapmak için harekete geçmeyi düşünüyoruz” dedi. 


“15 AĞUSTOS'TA TÜM DOSYALAR BAKANLIĞA İLETİLMİŞ OLACAK”


Dağhan ayrıca, şu anda okul ve kampüsün inşaatın yüzde 35'inin tamamlandığını da sözlerine ekleyerek; “Yapmış olduğumuz iş aksiyon planı oldukça düzenli ve sistemli ilerliyor. Şu anda inşaatımız toplam alanının yaklaşık yüzde 35'ini tamamlanmış durumdadır. Geriye kalan zamanda gelecek dönemle denk düşecek bir iş aksiyon planına sahip. Kısmet olursa 15 Ağustos'ta Edirne BİL Koleji'nin bütün resmi dosyalarını Ankara bakanlığımıza iletmiş olacağız, bina bu tarihte bitmiş olacak” diye konuştu. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Anneye son bakış
Çakma ürün operasyonu!
Sağlıkta şiddet
'fizy'de Edirne'den 3 lise
Ciğer öğretmeni!
Otoparka dönerli çözüm
Traktörde deniz patlıcanı!
‘Türkiye düşmanlığı arttı’
BAL'da son 4 hafta ilk 4 takım
Zumbanın 'en özel' hali
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE