ANASAYFA
20 Mart 2019 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ankara Besyo Hazırlık Kursu
Besyo hazırlık kurslarında her üniversitenin belirlediği sınav şartları göz önüne alınarak eğitim programı hazırlanır.
Haberin Yayın Tarihi: 16-05-2018 15:04
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümleri, sporu bilimsel olarak inceleyen ve evrensel ilkelere bağlı olarak gelişmesini sağlayan, sporcu, antrenör ve yönetici yetiştiren eğitim kurumlarıdır. Ülkemizde birçok üniversitenin besyo bölümü vardır ve eğitim süresi 4 yıldır.  Besyo bölümleri özel yetenek sınavıyla öğrenci alır ama sınava girmek için YGS sınavından 140 baraj puanı almak gerekir. Son yıllarda gençlerin besyo bölümlerine talepleri giderek artıyor. Çok sayıda öğrencinin katıldığı yetenek sınavlarında yoğun bir rekabet de yaşanıyor. Öğrencinin yeteneklerini geliştirmesi ve performansını arttırması ve sınavda başarılı olması düzenli ve disiplinli bir çalışmayla gerçekleşebilir. Bu nedenle besyo hazırlık kursu alan öğrenciler sınavlarda daha avantajlı duruma geliyor.

 

Besyo hazırlık kurslarında her üniversitenin belirlediği sınav şartları göz önüne alınarak eğitim programı hazırlanır. Besyo kurslarında adaylar yetenek, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık gibi alanlarda çalıştırılır, performansları arttırılır. Sınavlarda da adaylar bu alanlarda test edilir. Çalışmalar kapalı salonlarda ve açık pistlerde yapılır. Büyük kentlerde besyo kursları sınav parkurlarıyla aynı ölçülerdeki salon ve sahalarda yapılır. İstanbul besyo hazırlık kursu sınav kazandırma oranı en yüksek olan kurslardan biridir. İstanbul besyo kursunda deneyimli ve başarılı eğitmenler, psikolog ve diyetisyenler hizmet vermekte, adayları her konuda sınavlara hazırlamaktadır. Sınav başarısı için disiplinli çalışma yanında sağlıklı beslenme ve iyi bir dinlenme de gerekiyor. Bu konularda da adaylara gerekli bilgi aktarımını yapılmaktadır.

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük,  Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümleri vardır. Dolayısıyla mezunlar için geniş iş imkânları bulunmaktadır. Tüm özel ve devlet okullarında öğretmenlik yapabilir, Gençlik ve Spor Müdürlüklerine bağlı kurumlarda yönetici olarak çalışılabilir, spor kulüplerinde antrenörlük yapılabilir, turizm alanında sporla ilgili bölümlerde çalışma imkânları bulunabilir. Ankara besyo hazırlık kursu ile sınavlara hazırlananların yüzde 90 gibi büyük kısmı diledikleri üniversitenin besyo bölümünü kazanıyor. Ankara besyo kursunda adaylarla bire bir de ilgileniliyor ve her aday yetenekleri doğrultusunda sınavlara hazırlanıyor. Kurs fiyatları ise eğitimin kalitesine, kadro yapısına, antrenmanların yapıldığı saha ve salon imkânlarına ve eğitim süresine göre değişir. Kurs seçimi için bu özellikler incelenmeli ve karşılaştırma yapılarak karar verilmelidir.

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Anneye son bakış
'fizy'de Edirne'den 3 lise
Çakma ürün operasyonu!
Sağlıkta şiddet
Ciğer öğretmeni!
Otoparka dönerli çözüm
‘Türkiye düşmanlığı arttı’
Traktörde deniz patlıcanı!
BAL'da son 4 hafta ilk 4 takım
Zumbanın 'en özel' hali
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE