ANASAYFA
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Üretimsiz kalkınma olmaz’
Saadet Partisi Milletvekili adayı Ali Demirkıran Ali Demirkıran, uygulayacakları üretim ekonominin tabii bir sonucu olarak esnaf ve sanatkârlara ayrı bir önem verdiklerini söyledi...
Haberin Yayın Tarihi: 13-06-2018 06:28
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Üretimsiz kalkınma olmaz’

Esnaf ve sanatkârları ziyaret eden Saadet Partisi Milletvekili adayı Ali Demirkıran, “Esnaf ve Sanatkârlar, KOBİ'ler Toplumsal varlığımızın belkemiğidir. Ülkemizdeki üretim ve istihdamın önemli bir kısmını sağlayan, aynı zamanda ekonominin can damarları olan bu kuruluşlarımıza mutlaka sahip çıkılmalıdır” açıklamasını yaptı. 


Saadet Partisi'nin uygulayacağı üretim ekonominin tabii bir sonucu olarak, esnaf ve sanatkârlara ayrı bir önem verdiklerine vurgu yapan Demirkıran, “Bizim iktidarımızda büyük ekonomik faaliyetler gerçekleştiren ancak yeterince destek göremeyen esnaf ve sanatkârları, ürettikleri katma değer ve istihdamları ile orantılı olarak destekleyici tedbirler alacağız” şeklinde konuştu. 


KOBİ'lerin ilk yapacakları işin, işe küçükten başlanmasını sağlamak olduğuna işaret eden Ali Demirkıran, “Her işin zorlukları vardır, zararları vardır. Onları bertaraf edebilmeniz için işe küçükten başlamak gerekir. Her şeyden önce, işletme bir duvar gibidir. Bu duvarın taşları insanlardır. Duvar yapılırken taşlar tek tek konur; siz de ekibinizi oluştururken tek tek iş yapacaksınız. İşi ehline vereceksiniz. Böylece sosyal yapıyı sağlam oluşturacaksınız” şeklinde kaydetti.  


Esnaf ve sanatkârların çoğunluğunu oluşturan KOBİ'lerin bugünkü kapitalist faizci düzende istenilen başarıyı elde edemediğini söyleyen Ali Demirkıran, “Çünkü bütün dünyadaki mevcut ekonomi düzen, KOBİ'leri yaşatmayacak şekilde kurulmuştur. Hâlbuki üretim olmadan kalkınma olmaz. Saadet Partisi iktidarında bu engeller kaldırılacak, gerekli teşvik ve destekler verilerek esnaf ve sanatkârlar, KOBİ'ler gerçek kimliklerine kavuşacaklardır” müjdesini verdi. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'nin 142 yıllık çınarı
Pilav okul dışında
Edirne'ye oyuncak müzesi
Millet İttifakı'ndan '19 Mayıs' töreni
HER YER SAMSUN
Vadeli hesaptan dolandırıcılık
Yeniden görevlendirme yargıda
Yem sütten pahalı
Müzede resitalli kutlama
‘19 Mayıs ruhu yok edilemez’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE