ANASAYFA
22 Eylül 2023 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Turizmcileri buluşturan fuar
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'nin lider ortak olarak yürüttüğü ‘Sürdürülebilir Turizmin Tanıtımının Desteklenmesi’ isimli proje kapsamında Edirne, Kırklareli ve komşu turizmciler Bulgaristan'ın Burgas kentindeki Turizm Fuarı'nda buluştu.
Haberin Yayın Tarihi: 13-06-2018 06:59
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Turizmcileri buluşturan fuar

Avrupa Birliği Bakanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan - Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.1.22.063 sayılı “Sürdürülebilir Turizmin Tanıtımının Desteklenmesi- Support for Promotion of Sustainable Tourism” isimli proje kapsamında 9-10 Haziran 2018 tarihlerinde Bulgaristan'ın Burgas şehrinde Sea Garden kompleksi içinde bir turizm fuarı düzenlendi. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği proje koordinatörü Neslihan Çakır konu hakkında şunları kaydetti:


“INTERREG-IPA Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014 - 2020 yılları arası I.teklif çağrısı kapsamında onaylanan “Sürdürülebilir Turizmin Tanıtımının Desteklenmesi Projesi”nin son etkinliği olarak 2 gün süreyle ortağımız Kladara Vakfı'nın ev sahipliğinde Burgas şehrinde bir turizm fuarı düzenledik. Derneğimiz adına, Edirne ve Kırklareli'nden toplam 25 kişi ve proje ekibimizle birlikte katıldığımız fuarda, bu şehirlerden  turizm sektörü, kamu kurumu, belediye ve STK temsilcileri Bulgaristan'dan sektör, kurum temsilcileri ve fuar ziyaretçileri ile bir araya geldi. Fuar, firma ve kurumların kendilerini tanıtmalarına, karşılıklı işbirliği görüşmelerinin gerçekleştirilmesine, Bulgaristan- Türkiye arasında sürdürülebilir turizm konusunda görüşlerin paylaşılmasına katkı sağladı. İki gün süren fuarda projemiz ve sonuçları açıklandı, 'Sürdürülebilir Turizm' konusunda seminerler düzenlendi. Ayrıca proje kapsamında belirlediğimiz Edirne, Kırklareli ve Burgas'dan toplam 30 turistik sitenin fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Fuar süresince proje kapsamında hazırlattığımız harita, katalog, poster, broşür, magnet ve termos bardaklar katılımcılara ve ziyaretçilere hediye edildi. Fuara katılan ve projemize destek veren Edirne ve Kırklareli turizm sektörü temsilcilerine, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne, Edirne Belediyesi'ne ve sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum. Projemiz, aktiviteleri ve sonuçları ile ilgili detaylı bilgiler projenin 'www.bgtrdestinations.eu' web sayfasında yer almaktadır.”


Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'nin lider ortak olarak yürüttüğü bu proje Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan - Türkiye Programı 2014 - 2020 programı kapsamındadır. Program, Avrupa Birliği'nin (AB) akıllı, katılımcı ve sürdürülebilir gelişim stratejisi kapsamında ve ilgili ulusal strateji belgeleri ışığında tasarlanmış bir AB Programı'dır. Eş finansmanı AB tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) aracılığıyla ve iki ortak ülke olan Bulgaristan ve Türkiye'nin katkılarıyla sağlanan program 'Çevre ve Sürdürülebilir Turizm'  alanlarındaki projelere finansman sağlamakta, programın coğrafi alanı NUTS III idari sınıflandırması temelinde iki ülkenin sınır alanındaki bölgelerini kapsamaktadır. Bu bölgeler; Bulgaristan Burgas, Yambol ve Haskovo,Türkiye Edirne ve Kırklareli'dir.


'Sürdürülebilir Turizm' öncelik alanında 'Burgas - Edirne Sınır ötesi bölgenin kültürel mirasının tanıtılması yoluyla ortak destinasyonların geliştirilmesi'” amaçlı, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER) ile Kladara Vakfı tarafından yürütülen, 21 Mart 2017  20 Haziran 2018 dönemini kapsayan ve 101 bin 842,46 Euro bütçesi bulunan projenin aktiviteleri;

1. Turistlerin turizm hizmetleri ve ürünleri alanındaki bilgi talep ve ihtiyaçlarının incelenmesi- Anket çalışması,

 

2. Sınır ötesi bölgesi en iyi uygulamalar ve turistik paketlerin araştırılması,

 

3. Hedef grup temsilcileri arasında en iyi pratiklerin ortaya çıkarılması için Bulgaristan-Türkiye'de odak grup toplantısı- Focus Grup,

 

4. Edirne, Kırklareli'den 15, Burgas'dan 15 olmak üzere toplam 30 tarihi ve kültürel sitenin seçimi ve tanıtımı, video çekimi ve 3D fotoğraf çekimi,

 

5. Seçili bölgelerle ilgili farklı materyallerin hazırlanması için Bulgaristan ve Türkiye'de 2 günlük etkinlik- Ethno Happening-,

 

6. Burgaz - Edirne sınır ötesi işbirliğinde seyahat sergileri,

 

7. 'Sınır ötesi miras merkezi' web platformu- www.bgtrdestinations.eu-,

 

8. Bulgaristan Burgaz'da Turizm fuarı,

 

9. Tanıtım ve projenin görünürlüğü; harita, katalog, poster, broşür, bilgilendirme tabelaları, magnet, termos bardak şeklinde tanıtım materyallerinin hazırlanması ve medyada proje ile ilgili tanıtım faaliyetleri şeklindedir.”


* "Bu yayın Interreg - IPA Bulgaristan - Türkiye Programı, CCI No 2014TC16I5CB005 kapsamında Avrupa Birliği desteği ile üretilmiştir. Bu belgenin içeriğinin tüm sorumluluğu yalnızca Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'ne aittir ve içerik Avrupa Birliğinin ya da programın Yönetim Makamının görüşlerini yansıtmamaktadır." 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de hareketli sabah!
Aramızdan ayrılanlar
Akgün Keşan'da adaylığını açıkladı
Kayıp şehit babasından acı haber
Kendileri de ‘arı’ gibi!
Hasan Aziz bırakıyor
TMMOB: Boşuna mı okuduk?
‘İYİ Parti handikap değil’
TÜ'de Akciğer Hipertansiyon Polikliniği
‘Seçim bitti, çocuklar unutuldu’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al