ANASAYFA
22 Şubat 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Oy kaybını 'Doğru Yol'a bağladı
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 24 Haziran seçimlerinde Edirne'de yaşadıkları oy düşüşünü, Doğru Yol Partisi seçmeninin İYİ Parti'yi tercih etmesine bağladı...
Haberin Yayın Tarihi: 12-07-2018 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Oy kaybını 'Doğru Yol'a bağladı

Olgay GÜLER
24 Haziran seçimlerinin yereldeki yankısı devam ederken konuyla ilgili konuşan Pekcanlı çarpıcı açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçimlerinde Edirne'de yaşadıkları oy düşüşünün nedenini, önceki dönemlerde var olan Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi seçmeninin İYİ Parti'yi tercih etmesine bağlayan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineyi de değerlendirdi.
Süleyman Soylu'nun yeniden İçişleri Bakanı olarak kabineye alınmasını eleştiren Pekcanlı, yeni kabinenin Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Listede tek takdir ettiği ismin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olduğunu ifade eden Pekcanlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“TEK TAKDİR ETTİĞİM İSİM MİLLİ EĞİTİM BAKANI”
“Öncelikle bu kabinenin hayırlı olmasını diliyorum. Farklı isimler üzerinde herkesin görüşleri olduğu gibi benim de görüşlerim var. Çok değişik isimler olduğu gibi bizleri hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da ismi var. Bakıyorsunuz Genel Kurmay Başkanımız Hulusi Akar Milli Savunma Bakanı olmuş. Bu listede benim tek takdir ettiğim, bence de uygun bir isim Milli Eğitim Bakanı'dır. İnşallah yıllar sonra, Milli Eğitim'in dibine bu kadar dinamit koyan bir zihniyet doğru bir tercih yapmıştır diye düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte Milli Eğitim'de Ziya Selçuk doğru bir tercih gibi duruyor.
“DOĞRU YAPTIKLARI ZAMAN TAKDİR EDECEĞİZ”
Biliyorsunuz sıfır sorunla geldiler ama özellikle dış ilişkilerde sıfır komşuluk durumundayız. Belki de en başarısız Dışişleri Bakanlarından bir tanesi Mevlüt Çavuşoğlu. O da yine Dışişleri Bakanlığı'na devam ediyor. Tablo bu. Bir özel şirket mantığı da görebiliyorsunuz tabloda. İzleyip göreceğiz bakalım. Halkımızın bize verdiği muhalefet görevine devam edeceğiz. Biz CHP olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bu bakanlıklarla ilgili yanlış olduğu zaman vatandaşımızı bilgilendirip, bunların yanlış yaptığını söyleyip, doğru olduğu zamanda takdir edeceğiz. Yeni kabinenin hayırlı olmasını diliyorum.
“600 MİLLETVEKİLİ ARTIK HİÇBİR İŞ YAPMAYACAK”
CHP'nin yıllardır söylediği, Genel Başkanımızın hep öne çıkardığı, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin de söylediği gibi biz yeter ki liyakatli, işin ehli olsun, her partiden kim olursa olsun biz bakanla çalışırız demeliyiz. Aslında ülkenin buna ihtiyacı var şu anda. Sayın Cumhurbaşkanı'nın takdiridir şu anki kabine. Bir Türk vatandaşı olarak doğru tercih yapmış olduğunu ümit ediyorum. İnşallah başarılı olurlar. Ülkemiz açısından bunu istiyorum. Çünkü iyi bir oy aldı Sayın Cumhurbaşkanı ve artık bütün sorumluluk kendisinde. Ankara'daki 600 milletvekili bu saatten sonra hiçbir iş yapmayacak. Emin olun yemin töreninden sonra milletvekilleri hangi konularla ilgili televizyona çıkacak göreceğiz.”
“ÖNEMLİ OLAN TEMSİLİYET DEĞİL YAPILAN İŞ”
Edirne'nin Parti Meclisi ya da Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) herhangi bir üyesinin olmamasına da değinen Pekcanlı; “Bu organlarda bir hemşerimizin görev alması kadar güzel bir olay yok. Yakın ilimiz Tekirdağ'da Genel Başkan Yardımcısı olan Faik Öztrak var. O bizim aslında bölge olarak başarımızdır. Kendisi çok değerli bir isim. Faik Beye destek verdik ve MYK'da Genel Başkan Yardımcılığı'na Trakya olarak getirdik. Edirne'deki o zaman aday olarak çıkardığımız arkadaşlarımız delegelerden yeterli oy alamadı. Parti içindeki yukarıdaki temsiliyet aslında çok önemli değil. Oradaki seçilen arkadaşlar hepimizin yöneticisi. Edirneli olmuş, Ankaralı olmuş, İstanbullu olmuş, aslında işinizi doğru yaptığınızda çok da önemli olmuyor ama tabiiki gönül istiyor kendi bölgenizden yukarıda iyi bir pozisyonda çalışma arkadaşınızın olmasını” dedi.
“2002'DEN BERİ BİZE OY VEREN DOĞRU YOL SEÇMENİ İYİ PARTİ'Yİ SEÇTİ”
Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'den istifa eden Gürsel Şimşek'in de seçimlerle ilgil yorumuna katılmadığını ifade eden İl Başkanı Pekcanlı; “Herkesin bakış açısı çok farklı. Bizim herhangi bir hediyemiz yok İYİ Parti'ye. Evet biz ittifak çerçevesinde dört parti beraber seçime girdik. Trakya'da halen Doğru Yol Partisi'nin, Anavatan Partisi'nin sevenleri var, sağ kesime oy verecek bu noktada insanlar var. Bugüne kadar rejimin tehlikeye gireceğinden endişe ettiği için Doğru Yol seçmeni 2002'den beri CHP'ye oy verdi. Bu seçimlerde İYİ Parti gibi bir faktör vardı. Cumhuriyet rejimlerine en az bizim kadar sahip çıkacak bir siyasi parti yeniden oluştu. Biz de bu partinin seçimlere girmesi için 15 vekilimizi görevlendirdik. Seçmen bunu görünce, rejimle sıkıntısı olmayan bir siyasi parti yeni bir aktör devreye girince, kendi seçmeni oraya oy verdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Muharrem İnce'nin başarılı olacağını düşünerek ona oy verdi. Aslında yüzde 45-50 arası CHP'nin gerçek bir oyu var burada. Diğerleri İYİ Parti'ye gitmiştir. Evet CHP'den de İYİ Parti'ye gitmiştir. 2014 - 2015 seçimleriyle bu seçimleri kıyaslamak bu anlamda çok yanlış olur” şeklinde konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Fevzipaşa 'öksüz' kaldı!
Kadın adaylar ne dedi?
Türkiye'de bir ilk
Aramızdan ayrılanlar
Eğitimli tek muhtar adayı
Köyde fotoğraf gösterisi
Gürkan'dan 5 yıl daha mesajı
Belediye'den suç duyurusu
İYİ Parti adaylarını tanıttı
MHP: Fedakarlıksa fedakarlık
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE