ANASAYFA
25 Mart 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Demirhanlı köylüsüne destek
Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, Demirhanlı Köyü'ndeki Ortaburun merasının yanına kurulan kömür işletmesinin kullandığı su yatağının köylünün tarım arazilerin işgal etmesine, üreticinin mağdur edilmesine tepki gösterdi…
Haberin Yayın Tarihi: 10-08-2018 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Demirhanlı köylüsüne destek

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, Edirne Merkez'e bağlı Demirhanlı Köyü'ndeki Ortaburun merasının yanına kurulan kömür işletmesinin kullandığı su yatağının köylünün tarım arazilerin işgal etmesine, üreticinin mağdur edilmesine tepki gösterdi. Akgün, “Bu insanların sorumsuzca ekmekleriyle oynanmasına da bizim koyacağımız tepki sert olur” dedi.
Demirhanlı Köyü'nde kömür işletmesinden dolayı üreticinin mağdur edilmesine bir tepki de Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün gösterdi. Mağduriyeti öğrendiği gibi konuyu Vali Günay Özdemir'e ilettiğini kaydeden Akgün, şunları söyledi:
 “EKMEKLE OYNANDIĞINDA TEPKİMİZ SERT OLUR”
“Ben bu konuyu öncelikle Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir ile paylaşmak istedim. Dün sabah konuyla ilgili sayın valimizi bilgilendirdik. Kendisi de bazı yönlendirmeler yaptı ve konunun takipçisi. Çiftçilerimizin ilk önce Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne giderek yetkililerle görüşerek bu konuyla ilgili tespit yaptırmalarını istedi. Burası Avrupa'nın falan değil, dünyanın demokrasiye en çok inanan, insan haklarına saygılı insanların yaşadığı bir Edirne. Ama buraya Anadolu'dan gelip bu insanların sorumsuzca ekmekleriyle oynanmasına da bizim koyacağımız tepki sert olur. Orada insanları hiçe sayarak tarlalara zarar vermişsin, tarlasından yol yapıp kanal açmışsın, oraya toprak dökmüşsün bu anlayış Edirne ve Trakya'da yaşamaz yaşayamaz. Bizim bir özelliğimiz vardır bıçak kemiğe dayanmadan bir şey yapmayız. Ama bıçak kemiğe dayandığında da bu Edirne ve Trakya insanının neler yaptığı tarih boyunca herkes tarafından bilinir. 
“ASLA MAĞDUR OLMAYACAKLAR” 
Buralara bir yerlerden gelip bu insanların ekmeği ile oynamasınlar yoksa kendi ekmeklerinden olurlar. Bunu da yaparız. Çiftçimiz yalnız değil. Onlar asla mağdur olmayacaklar biz de seçilmiş insanlar olarak elimizden gelen tüm imkânları kullanacağız. Bir gün önce o bölgenin üreticilerinden aldığım şikâyet doğrultusunda konuyu hemen dün sabah sayın valimize ilettim. Sayın valimizin bize aktardıklarını üretici arkadaşlarımıza ilettik. En kısa zamanda mağduriyetleri giderilecektir diye düşünüyoruz. Edirne'mizin neresinde bu şekilde haksızlığa uğrayan tarımda olsun, hayvancılıkta olsun, ticarette olsun gerçekten bu konularda hassas bir valimiz var. 
“ÇOK HASSAS BİR VALİMİZ VAR, EDİRNE OLARAK ŞANSLIYIZ”
Bu şekil olaylar iyice mağdur olduktan sonra olmasın. Valimizin kapısı il genel meclisi üyelerine de kentimizin tüm muhtarlarına da açık. Oradaki vatandaşlarımız mağduriyetleri başladığı anda köy muhtarlarıyla da gelip valimize konuyu aktarabilirlerdi. Konuyu aktardığımda çok etkilendiğini fark ettim. Sayın valimiz ulaşılmaz bir insan değil. Özellikle köy muhtarlarına karşı müthiş hassas, kibar ve nazik bir valimiz var. Görüşmede her hangi bir sorun yok yeter ki makamında olsun. Mutlaka bir iki saat içinde ne kadar programı sıkışık olursa olsun tüm muhtarlarla ve seçilmiş insanlarla görüşen milletinin derdini dinleyen bir valimiz var ve şanslıyız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yangın can aldı
İnsanlık ölmedi
İki adımda komşu
Mehmet Eren'in mutsuzluğu
Özakıncı sektörün başpehlivanı
Edirnespor Şampi...
‘İddialı gençlik istiyoruz’
Özcan'a veda teşekkürü
Asırlık yaş kütüğü
Sınırda Fransız eksikti!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE