ANASAYFA
22 Mart 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TES-İŞ üyesine fark
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Lüleburgaz Hamitabat'taki LİMAK HEAŞ işyerinde imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan farkların Kurban Bayramı'na kadar ödeneceğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 10-08-2018 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TES-İŞ üyesine fark

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, TÜRK-İŞ'e bağlı TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Lüleburgaz Hamitabat'taki LİMAK HEAŞ işyerinde imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan farkların Kurban Bayramı'na kadar ödeneceğini söyledi. Şişko ayrıca Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ ) iş yerlerindeki toplu iş sözleşme görüşmelerinin de hukuki süreçle birlikte devam ettiği belirtti. Şişko, “Ne dediysek o. İşimizin başında üyelerimizin yanındayız” dedi. 
TÜRK-İŞ İl Temsilcisi, TES-İŞ Sendikası Şube Başkanı Şişko, 1 Nisan 2018 tarihinde 11'inci olağan genel kurulunun yapılarak üyelerin ve delegelerin teveccühü ile 2'inci dönem için güven tazelediklerini anımsattı. Şişko, çalışmalara bir gün ara vermeden kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtti. Seçildikleri gün söyledikleri gibi koltuk sevdalısı olmayıp işlerinin başında üyelerinin yanlarında olduklarını kaydeden Şişko, devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerine de değinerek şunları söyledi:
“FARKLAR BAYRAMA KADAR ÖDENECEK”
“Devam eden toplu iş sözleşmelerinde LİMAK HEAŞ (Hamitabat) işyerindeki görüşmelerimizi bitirip toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmeden doğan farklarımız önümüzdeki bayrama kadar ödenecektir.
“NE DEDİYSEK O. İŞİMİZİN BAŞINDA ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ ) işyerlerindeki toplu iş sözleşme görüşmeleri hukuki süreçle birlikte devam etmektedir. En kısa zamanda bu iş yerindeki çalışan üyelerimiz için de iyi bir kazanım ve güvenceli bir iş hayatı sürdürebilmeleri için tüm gayretimizle bir toplu iş sözleşmesi imzalamayı umut ediyor ve gece gündüz durmadan işyerlerini ziyaret edip, hep birlikte mücadeleye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ne dediysek o. İşimizin başında üyelerimizin yanındayız. 
“SEÇİLEN HÜKÜMET YETKİLİLERİNDEN BEKLENTİLERİMİZ YÜKSEK” 
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin de ülkemize hayırlar getirmesini diliyoruz. Yeni seçilen hükümet yetkililerinden beklentilerimiz yükse. Özellikle taşeron çalışanlarının kadroya alınması çalışanlar, aileleri ve biz sendikalar için önemli bir ciddi adımdı. Ancak KİT'lerdeki bazı taşeron çalışanlarımız bu kapsamın dışında kalmışlardır. Bir an önce kapsam dışı kalan KİT taşeron çalışanlarının ve geçici işçi statüsünde çalışan işçilerimizin de kadroya alınmalarını talep ediyoruz. Ve bu işin sonuna kadar da takipçisi olacağız. Yeni kurulan kabineye de ülkemiz adına çalışma hayatında başarılar diliyoruz. 
Bu vesile ile tüm emek çalışanlarımıza mutlu, huzurlu, güvenli, barış ve kardeşlik içinde çalışma hayatı dilerken, yaklaşan Kurban Bayramlarını da kutluyor, aileleriyle nice sağlıklı, mutlu bayramlar geçirmelerini temenni ediyoruz.”
    

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Kuday ve ekibinden Özbaş'a ziyaret
Satko Araç Takip Sistemleri ve Filo Yönetimi Çözümü
Haftanın KEÇİ'si
Emlakçılarda Edirne-Çorlu yarışı
Eticaret Marka Değerinizi Artırır
Bırakılan valizde 9 kilo kokain
‘Tam bir Mustafa Kemal askeri’
Başarıda işin sırrı
Masa Tenisi'nde büyük randevu
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE