ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Askıda 'iyilik' var
Edirne Çocuk Hakları Derneği, kentteki bir işletmeyle ortaklaşa hayata geçirdikleri projeyle ihtiyaç sahibi çocuklar için 'Askıda Okul Giysisi' kampanyası başlattı…  Yardımsever vatandaşların mağazadan satın aldığı okul giysisi ve kıyafetler daha önce belirlenen ihtiyaç sahibi 50 çocuğa verilmek üzere ayrılmaya başlandı… 
Haberin Yayın Tarihi: 14-09-2018 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Askıda 'iyilik' var

Olgay GÜLER
Edirne Çocuk Hakları Derneği, kentteki bir işletmeyle ortaklaşa hayata geçirdikleri projeyle ihtiyaç sahibi çocuklar için 'Askıda Okul Giysisi' kampanyası başlattı.
Her çocuğun eşit haklardan yararlanarak okula mutlu bir şekilde gidebilmelerinin amaçlan-dığı kampanya kapsamında Der-nek'le ortaklaşa hareket eden Edir-ne merkezdeki Yavuz Bebe ma-ğazası duyarlı kampanya için gö-nüllü oldu. Kampanyayla ilgili ko-nuşan Edirne Çocuk Hakları Der-neği Başkanı Nebahat Çavuş, eği-timin çocukların en temel hakla-rından biri olduğunu ifade ederek bu nedenle çalışma başlattıklarını söyledi. 
“İHTİYAÇ SAHİBİ 50 ÇOCUK BELİRLENDİ”
Bazı velilerin ekonomik krizden dolayı çocuklarının okul kıyafeti ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiklerini söyleyen ve fikrin buradan çıktığını dile getiren Çavuş; “Bununla birlikte biz birkaç olayda çocukların okul kıyafetleri temin edilemediği için ağladıklarını gördük. Fırıncıların daha önce yaptığı askıda ekmek kampanyasından hareketle, o kampanyayı örnek alarak giysi temin edilmesini sağlamaya çalıştık” dedi. Edirne Çocuk Hakları Derneği ve Yavuz Bebe'nin kesinlikle parasal bağış toplamadığını kaydeden Çavuş,  “Bunun altını çizmek istiyorum. Yaptığımız şey çocuklara kıyafet yardımı yapmak isteyen kişiler, burada uygun fiyatlara indirilen kıyafetleri satın alıyor. Aldıklarına dair fişleri de alıp buradan ayrılıyorlar. Bu ödemeyi yaptıktan sonra bizlerin tespit ettiği gerçekten kıyafete ihtiyacı olan ve okula devam eden, devam sorunu olmayan 50 çocuğumuz, Yavuz Bebe'ye gelerek kıyafetleri deneyecekler. Kendilerine uygun olan ve okulları tarafından belirlenen kıyafetlerini alıp mağazadan alışveriş yapmış olarak ayrılacaklar” dedi. 
“BU BİR BAĞIŞ DEĞİL DAYANIŞMA KAMPANYASI”
Çocukların mutlu bir şekilde okula gidebilmesi için Edirneliler'e de kampanyaya destek vermeleri konusunda seslenen Çavuş; “Bizler çocuk hakları konusunda çocuklarımızın okula mutlu bir şekilde gitmesini isteyen insanlarımıza sesleniyoruz. Lütfen Edirne kentinde çocuk sevgisinin yanında hemşerilik bilinciyle hareket edelim. Çocukların okula mutlu bir şekilde gitmesine destek olalım diyoruz. Yaptığınız ödemenin fişini alabilirsiniz. Bu bir bağış kampanyası değildir. Bu bir dayanışma kampanyasıdır. Şimdilik 50 kişi belirledik. Yardım seven, dayanışmayı seven insanlar daha fazla yardımda bulunurlarsa biz ayakkabılarını ve kırtasiye giderlerini de karşılanması için bir kampanya yapabiliriz. Destek miktarına göre kampanyamız revize edilebilir. Kırtasiye ve ayakkabı konusunda da bizim kampanyamıza katılmak isteyen mağazalar varsa onlarla da bu kampanyayı genişletmek istiyoruz” diye konuştu. 
Mağaza sorumlusu Dilek Özcan Beşdallı da kampanyaya destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti. Beşdallı; “Küçücük başlayan ve 50 çocuğa ulaşacak bir kampanyamız var. İlk etapta bu kadar da olacağını düşünmemişlerdi. Biz de onları destekliyoruz. Fiyat konusunda indirimler yaparak, çocukların kıyafet alabilmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın kıyafet ihtiyacını karşılamaları için tüm Edirnelilere sesleniyoruz” dedi.  

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuları dolandırdılar
3 yıllık utanç bitiyor
Tekirdağ kapandı Edirne'nin yükü arttı
Şentop'tan Edirne'ye destek sözü
Edirne'nin kahramanı kitap oldu
İnflamatuvar barsak hastalığına dikkat
Yeniimaret Spor'da 6 imza
'Ulus'a çeki-düzen
‘Yağlı Güreş Federasyonu kurulmalı’
Kıbrıs Barış Harekatı 45 yaşında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE