ANASAYFA
20 Haziran 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Formaliteden aday değilim’
Edirne CHP'de uzun yıllar görev yapan Eczacı Şükrü Ciravoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın ardından aday adaylığını açıklayan ikinci isim oldu... CHP Merkez İlçe Başkanlığı'nda başvurusunu yapan Ciravoğlu, Belediyeyi daha iyi yönetip, hizmet yapacaklarına inandıkları için aday olduğunu belirterek; “Formaliteden değil Edirne'nin değişime, gelişime, yenileşmeye ihtiyacı olduğuna inandığım için adayım” dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 06-10-2018 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Formaliteden aday değilim’

Olgay GÜLER
Edirne CHP'de uzun yıllar görev yapan Eczacı Şükrü Ciravoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın ardından aday adaylığını açıklayan ikinci isim oldu.
Ciravoğlu, Merkez İlçe Başkanlığı'nda yaptığı açıklamayla CHP'de başlayan aday adaylık sürecinde Belediye Başkanlığı için resmen başvurusunu yaptı. Ciravoğlu'nun aday adaylık başvurusu ve açıklamasına CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan ve çok sayıda partili katıldı.
Prensibinin az konuşup çok iş üretmek olduğunu söyleyen Ci-ravoğlu, adaylığının CHP'nin gücünü, renkliliğini ve çok seçe-nekliliğini göstermek bakımından ayrı bir anlam ifade ettiğini belirtti. Edirne halkının beklentilerine karşılık vermek istediğini belirten Ciravoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“FORMALİTEDEN ADAY DEĞİLİM”
Sorunları konuşmak, mazeret üretmek, ötelemek için değil, sorunları ekibimizle ve belediye çalışanlarımızla çözmek için adayım. Dost, samimi, içten, çağdaş, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı insanların kenti Edirne'yi hak ettiği yere getirmek, Edirne'yi geçmişiyle kucaklamak, geleceğiyle buluşturmak için adayım. Formaliteden değil Edirne'nin değişime, gelişime, yenileşmeye ihtiyacı olduğuna inandığım için adayım. Edirne Belediyesini yerel kalkınmanın merkezi yapmak için adayım. Halkıyla, sivil soplum kuruluşlarıyla, çocuklarıyla, gençleriyle bütünleşen dürüst, üretken, verimli, hizmet üreten ,halkçı Belediyecilik için adayım.
“İLK İCRAATIMIZ ALTYAPI OLACAK”
Biz, Şeffaf olacağız. Hesap vereceğiz. Dinamik olacağız. Üretken olacağız. Kent planlamasında odaların, halka hizmet götürülmesinde mahallede yaşayanların görüş, öneri ve düşüncelerini alacağız. Paylaşımcı katılımcı anlayışı belediye yönetimine getireceğiz. Halkın beklentilerine öncelik vereceğiz. Hizmet üretmede, planlama da kentlerin insanlar için olduğunu unutmayacağız. Belediyelerin görevi yaşanabilir, sürdürülebilir, sağlıklı kentleri yaratmaktır. İnsanlar için daha iyi yaşam koşulları, temiz içme suyu, sağlıklı hava sağlamaktır. Yaşlıların, çocukların ve gençlerin zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri yeşil alanları koruyacağız, geliştireceğiz, onaracağız hizmete hazır hale getireceğiz. Alt yapıyı acilen çözeceğiz. Su borularındaki kayıp ve kaçaklar her gün hepimizin cebinden fazladan para çıkmasına neden oluyor. Ayrıca patlamalar suların kirlenmesine yol açıyor. Tıkanan kanalizasyonlar, yürünmeyen kaldırımlar hepimizin malumu. Bu nedenle ilk icraatımız bu olacaktır.
“KENTİ ŞİŞMİŞ EGOYLA YÖNETEMEZSİNİZ”
Kenti tanımadan yönete-mezsiniz. Kentleri kapalı kapılar, yüksek duvarlar arkasından, şişmiş egoyla, ben bilirim, ben yaparım, herkes kendi işine baksın anlayışı ile yönetemezsiniz.
Kent halkındır. Halk kentte söz sahibi olduğunu hissederse, kentine sahip çıkar, sahiplenir. Bu da sevgiyle olur, saygıyla olur. İnsan yaşamına dokunmakla olur. Biz insanımıza dokunmaya geliyoruz.
Kalkınan, caddeleri ve sokakları temiz, suyu ve havası sağlıklı, parkları ve yeşil alanları bakımlı, gül şehri, yaşanabilir, çağdaş hizmet verilen Edirne'yi birlikte ve beraber yaratmak için adayım.
“ŞİKAYET EDEN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETEN OLACAĞIZ”
Yönetim için önce dürüstlük gerektiğinin altını çizen Ciravoğlu sözlerine şöyle devam etti;
“Yönetim için önce dürüstlük gereklidir. Sonra tutku ve heyecan gereklidir. Muhalefet belediyesi olunca yardım yok para gelmiyor, hizmet üretilemiyor sözleri genelde başarısızlığa kılıftır. Buna en iyi yanıt CHP'li İzmir, Eskişehir ve Aydın Büyükşehir Belediyeleridir. Muhalefet Belediyeleri olarak yaptıkları hizmetler ve yatırımlar iktidar belediyeleri tarafından yapılmamıştır.
Biz ekibimizle birlikte şikâyet eden değil çözüm üreten, israf eden değil, kaynakları verimli, üretken, yerinde, doğru ve zamanında kullanan olacağız. Çünkü biz Halkçı, Demokratik, Paylaşımcı, Katılımcı Belediyecilik için adayız.
“HERKES İÇİN BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ”
Bu nedenle dışlayan değil kucaklayan, kapıları halka açık “herkes için belediyecilik “yapacağız.
Önce insan diyen partimizin ilkeleri ve programları meşalemiz, Atatürk ilkeleri rehberimiz olacaktır. Siyaset, parti içinde de partiler arasında da bir hizmet yarışıdır. Biz bu anlayışla ekibimizle birlikte Belediyeyi daha iyi yöneteceğimize, hizmet yapacağımıza inandığımız için, azim ve kararlılıkla, halka halkçı hizmet vermek için adayız ve bu göreve talibiz. Çağdaş, mutlu, aydınlık Edirne için hep birlikte kol kola hedefe.”

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altyapıyı ‘halt ettiler’
Aramızdan ayrılanlar
Üreticiden 'çevre' bilinci
Filiz Okulları TEMA gönüllüsü
‘Öğretmek, öğretmenlerin işi’
EKK Kadın Meclisi'nde yeni dönem
'Hekime darp'a 1 yıl 10 ay!
Edirne'ye 2 ödül
Ciğere 'Japon' tanıtımı
Yaz Kur'an kursları başladı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE