ANASAYFA
20 Haziran 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Provokatör' sözüne iade!
Keşan Kent Konseyi, 2 Ekim Salı günü Keşan'da planlanan ancak yetkililer ve şirket yöneticilerinin katılımcılar tarafından verilen yüzlerce soru, öneri ve itiraz dilekçesini almayarak toplantıyı terk etmeleri nedeniyle gerçekleştirilemeyen Saros FSRU Gemi Limanı ÇED Halkın Katılımı Toplantısı sonrası Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül'ün yaptığı açıklamada halkı provokatör olarak suçlaması ve hedef göstermesinin büyük bir talihsizlik olduğunu belirterek, “Kötü söz sahibine aittir” dedi… Toplantıda alınmayan itiraz dilekçeleri Çevresel Etki Değerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne göndereceklerini belirten Keşan Kent Konseyi, yaptığı suçlamalardan dolayı Müdür Bülbül'ü halktan özür dilemeye davet etti…
Haberin Yayın Tarihi: 08-10-2018 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Provokatör' sözüne iade!

Keşan Kent Konseyi, 2 Ekim Salı günü Keşan'da planlanan ancak yetkililer ve şirket yöneticilerinin katılımcılar tarafından verilen yüzlerce soru, öneri ve itiraz dilekçesini almayarak toplantıyı terk etmeleri nedeniyle gerçekleştirilemeyen Saros FSRU Gemi Limanı ÇED Halkın Katılımı Toplantısı sonrası Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül'ün yaptığı açıklamada halkı provokatör olarak suçlaması ve hedef göstermesini büyük bir talihsizlik olarak nitelendirdi. Toplantıda alınmayan itiraz dilekçelerini Çevresel Etki Değerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne göndereceklerini belirten Keşan Kent Konseyi, yaptığı suçlamalardan dolayı Müdür Bülbül'ü halktan özür dilemeye davet etti.
Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül yaptığı yazılı açıklamada, 2 Ekim 2018 günü yapılacağı duyurulan Saros FSRU Gemi Limanı ÇED Halkın Katılımı Toplantısı'nda Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü bdullah Bülbül'ün uzlaşmaz tavrı ile halkın soru sormasına, görüş ve öneride bulunmasına olanak vermediğine dikkat çekerek şunları kaydetti:
“Hazırlanan dilekçeleri resmen almak istememesi sonucu toplantı yapılamamıştır. Toplantı açıldıktan sonra önce halkın dinlenmesi, yazılı itiraz dilekçelerimizin imza karşılığı alınması ve yetkililerin yapılan itirazları yanıtlayacak şekilde konuşmaları önerilmiştir. İl Müdürü bu öneriyi kabul etmeyip halka söz vermemiş, konuşma yapılmasını sürekli engellemeye ve susturmaya çalışmıştır. Sonuçta da yetkililer ve şirket, yüzlerce soru, öneri ve itiraz dilekçesini almayarak toplantıyı terk etmiştir.
Yetkililerin halkın görüş ve itirazlarını almadan ÇED Halkın Katılımı Toplantısını terk etmesi ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesine açıkça aykırıdır. Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yönetmeliğe uygun bir toplantı yapamamıştır. Yetkililer sadece sunum yapmak değil gerçek bir halkın katılım toplantısı yapmak zorundadırlar.
'KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR
Toplantıyı terk eden İl Müdürü salon dışında ajansa, 'Saros ile ilgili yaptığımız ÇED toplantısında tabi yine provokatörler önde olmak kaydıyla yerelde bunlar öne geçmiştir'  şeklinde açıklama yapmıştır.  Kötü söz sahibine aittir, aynen kendisine iade ediyoruz. Yönetmeliğe uygun olarak toplantıyı idare edemeyen sayın müdür uzlaşmaz, hak tanımaz tavrına bir de halkı asılsızca suçlamayı, haksızca hedef göstermeyi eklemiştir. İl Müdürü maalesef 19 Temmuz 2018 günü Sazlıdere köyündeki  ÇED Halkın katılımı toplantısında da aynı ifadeyi kullanmıştır. Bu tavır bir kamu yetkilisine asla yakışmadığı gibi Keşan halkını ve Saros sakinlerini de derinden üzmüştür. Toplantıda soru sormak, görüş ve öneride bulunmak ve itiraz dilekçesi vermek isteyen 31 kurum ve 245 birey müdürün uzlaşmaz tavrı nedeniyle ne görüşlerini açıklayabilmiş ne de itiraz dilekçelerini verebilmiştir.
Keşan Kent Konseyi olarak bu kurumların ve bireylerin itiraz dilekçelerini topladık ve dilekçeleri Ankara'ya Çevresel Etki Değerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne göndereceğiz. Kent Konseyi Keşan'daki 130 kurumun temsilcisidir. Birçok yanlış ve hukuksuzluğu içeren ÇED başvuru dosyasını kabul eden il müdürünün Keşanlıları ve Saros sakinlerini provokatör olarak suçlaması büyük bir talihsizliktir. Kendisini görevini yapmaya, Keşan halkından ve Saros sakinlerinden özür dilemeye davet ediyoruz. “

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altyapıyı ‘halt ettiler’
Aramızdan ayrılanlar
Üreticiden 'çevre' bilinci
Filiz Okulları TEMA gönüllüsü
‘Öğretmek, öğretmenlerin işi’
EKK Kadın Meclisi'nde yeni dönem
Edirne'ye 2 ödül
'Hekime darp'a 1 yıl 10 ay!
Ciğere 'Japon' tanıtımı
Yaz Kur'an kursları başladı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE