ANASAYFA
20 Haziran 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Vefa ziyareti
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Sosyal Ekonomik Destek hizmeti ile destek verilen iki kız kardeş 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında; İl Müdürü Bilgin Özbaş'ı aileleri ile birlikte ziyaret etti.
Haberin Yayın Tarihi: 12-10-2018 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Vefa ziyareti

Ziyaret esnasında İl Müdürü Bilgin Özbaş çocuklar ile uzun süre sohbet etti.  Özbaş, çocuklarımızın her zaman yanlarında ve destekçileri olduklarını yineledi. Çocuklar ile gerçekleşen sohbette; sosyal ve kültürel yaşantılardan, okul başarılarından ve gelecek planlarından bahsedildi. 
Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:
“Dünya Kız Çocukları Günü her yıl 11 Ekim'de dünya çapında kutlanan bir gündür. 2012'de Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir kararla, kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla kutlanmaya başlamıştır. 
Bu karar Türkiye, Kanada ve Peru'nun önerileriyle alınmış olup; kararda “Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedeflerine” ulaşılması ve kız çocuklarının kendilerini etkileyecek kararların alınmasına katılımı açısından kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğu, ayrıca bunun başarılmasının kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddeti önleyeceği, onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacağı belirtilmiştir. 
Ayrıca kararda, kız çocuklarının güçlendirilmesinde ailelere ve toplumlara büyük rol düştüğü de vurgulanmıştır. Bakanlığımızda bu çalışmalar kapsamında her kademede çocuk haklarını geliştirerek, bu haklara saygı duyulmasını sağlama kararlılığını göstermiş, çocuk haklarına yönelik birleştirici ve kapsamlı, hak temelli bir ulusal strateji benimsemiştir. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; Bakanlığımızın çocuklarımıza yönelik uyguladığı hizmet modelleri temel alınarak, kız çocuklarının toplumda daha güçlü olmaları, her türlü ayrımcılık ve istismardan kurtulmaları, bütün haklardan eşit düzeyde yararlanmaları ve erken yaş evliliklerin önlenmesi çalışmaları her geçen gün artarak devam etmektedir. Biliyoruz ki bir toplumun çocuk haklarına duyduğu saygı ve çocuklara yaklaşımı insani gelişmişlik düzeyini ve vizyonunu ortaya koymaktadır. Ülkemiz, kurulduğu tarihten itibaren çocuklara yönelik hassas bir politika izlemiştir ve izlemeye devam etmektedir. 
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, çocuğun üstün yararı doğrultusunda hareket ediyoruz ve çocuğun bütün haklarının korunması için anayasada yer alan sosyal devlet anlayışı çerçevesinde gerekli her türlü önlemi alıyoruz. Bu vesile ile günün anlam ve önemine ilişkin olarak tüm kız çocuklarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü kutluyorum. Unutulmamalıdır ki; “Okuyan ve sevgiyle büyüyen her kız çocuğu yarınlarımız için bir umuttur.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Altyapıyı ‘halt ettiler’
Aramızdan ayrılanlar
Üreticiden 'çevre' bilinci
Filiz Okulları TEMA gönüllüsü
‘Öğretmek, öğretmenlerin işi’
EKK Kadın Meclisi'nde yeni dönem
Edirne'ye 2 ödül
'Hekime darp'a 1 yıl 10 ay!
Ciğere 'Japon' tanıtımı
Yaz Kur'an kursları başladı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE