ANASAYFA
26 Mart 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘En büyük güç halkın gücü’
Edirne Belediye Başkanlığı için CHP'den resmi başvuru yapan iki aday adayından Eczacı Şükrü Ciravoğlu, halktan gelen yoğun 'değişim' isteği doğrultusunda aday olduğunu belirterek Edirne'yi yerel kalkınmanın merkezi yapmak noktasında üretim ve istihdamın gelişmesini hedeflediklerini belirtti... Yerel seçimde halkın gücünü ve eğilimini doğru okuyabilen partinin başarıya ulaşacağını ifade eden Ciravoğlu; Hudut Haber Merkezi'ni ziyaretinde, “Siyasi partiler için bir gerçek var ki o da en büyük güç halkın gücü olduğu gerçeği” dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 08-11-2018 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘En büyük güç halkın gücü’

Olgay GÜLER
Edirne Belediye Başkanlığı için CHP'den resmi başvuru yapan iki aday adayından Eczacı Şükrü Ciravoğlu, halktan gelen yoğun 'değişim' isteği doğrultusunda aday olduğunu belirterek Edirne'yi yerel kalkınmanın merkezi yapmak noktasında üretim ve istihdamın gelişmesini hedeflediklerini belirtti. Yerel seçimde halkın gücünü ve eğilimini doğru okuyabilen partinin başarıya ulaşacağını ifade eden Ciravoğlu; “Siyasi partiler için bir gerçek var ki o da en büyük güç halkın gücü olduğu gerçeği” dedi... 
CHP Edirne'de mevcut Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın dışında aday adayı olarak başvuru yapan tek isim olan Eczacı Şükrü Ciravoğlu Hudut Gazetesi Haber Merkezi'ni ziyaret ederek neden aday adayı olduğunu ve Edirne'yle ilgili projelerini anlattı. 
“GENEL MERKEZ KARAR VERECEK VE BİR ADAY BELİRLENECEK”
Aday adaylığı sürecinin kendinden kaynaklı başlamadığını, halkın 'değişim' talebi doğrultusunda aday olduğunu dile getiren Ciravoğlu; “Bu işler bütün partilerde olduğu gibi spekülasyonu, dedikodusu, yorumu çok olan işler ama gerçekte bunun bir de normal prosedürü içerisinde yürüyen kısmı var. Bizim partimizde de şu anda çeşitli kanallardan incelemeler, mülakatlar ve soruşturmalar devam ediyor. Artı bunun dışında arkadan gelecek daha önemli süreçte halkla yapılacak anketler süreci olacak. Bunların toplamını değerlendirerek genel merkezimiz bir karar verecek ve bir aday belirlemesine gidecek” dedi. 
“YOĞUN ŞEKİLDE DEĞİŞİM TALEBİ ALIYORUZ”
Edirne halkından kendilerine yoğun bir şekilde değişim talebi geldiğini ifade eden Ciravoğlu; “Bu talep kentin her yerinden, her kesiminden yoğun bir şekilde bize aktarılıyor. Buna değişim talebi diyebiliriz. Neticede partimiz bir bütündür, aday kim olursa olsun parti ön plandadır ve bu bütün tartışmaların üzerindedir. Ama çok yoğun bir değişim isteği olduğu hem bize gelen başvurulardan hem de daha önemlisi halkın kendi arasındaki görüş alışverişlerinden çok yoğun bir şekilde ön plana çıkıyor” şeklinde konuştu.
“EN BÜYÜK GÜÇ HALKIN GÜCÜ”
Yerel seçimlerde halkın gücünü ve eğilimini iyi okuyan partinin başarıya ulaşacağını dile getiren Ciravoğlu; “Sadece bizim için değil bütün siyasi partiler için bir gerçek var ki o da en büyük güç halkın gücü. Bunun üzerine kimsenin çıkması mümkün değil. Dolayısıyla halkın gücünü ve eğilimini doğru okuyabilen partiler o oranda başarıya ulaşacak sonucu çıkar buradan. Bizim de elbette ki partimize ve genel başkanımıza güvenimiz sonsuz ama bunun önünde halkımıza güvenimiz de sonsuz” diye konuştu. 
“EDİRNE'Yİ YEREL KALKINMANIN MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ”
Edirne'de belediye başkanlığı aday adayı sayısının az olmasını 2014 seçimi sonrasında oluşan umutsuzluğa bağlayan Ciravoğlu, belediyecilik anlayışlarında sosyal demokrat anlayıştan çıkmayacaklarını söyledi. Ciravoğlu; “CHP sosyal demokrat bir parti. Bu partinin kendi programına ve politikalarına uygun çok fazla proje var. Bir kere bu yolun üzerinde, dışına çıkmadan yürümeye kararlıyız. Politikalarımız halk yararına, emekçinin yararına ve üretimden yana olacak. Farklı olarak bizim ileriye sürdüğümüz konular başta kentsel yoksullukla mücadeledir. Giderek artan önemli bir sorundur. Köyden kentlere giderek artan göç nedeniyle çok da öne çıkmaya devam edecek bir sorun gibi görünüyor. İkincisi yerel kalkınma. Bugüne kadar yapılanlardan farklı olarak Edirne'yi yerel kalkınmanın merkezi yapmak noktasında üretim için, istihdam gelişmesi, insanların refahı mutluluğu hedeflerimiz arasında” dedi. 
“ALTYAPI GEÇ KALINMIŞ BİR KONU”
Altyapı konusunun geç atılmış bir adım olduğunu da sözlerine ekleyen Ciravoğlu; “Altyapı için adımlar atıldı ama çok geç kalınmış bir konudur. Sağlıklı insanlar sağlıklı kentlerde yaşar. Dolayısıyla bu altyapı çok bakımdan problem. Büyük bir yatırım tabi. Bunun yanında bir sürü projeler ortaya atıp da hayal tüccarlığı yapmamız anlamsız. Bunların dışında çok şey var. Turizm, kent içi ulaşımın kaliteli hale getirilmesi çok önemli konular. Altında çok şeyler var ama bunları adaylık kesinleştiğinde daha açık şekilde paylaşacağım” ifadelerini kullandı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yangın can aldı
İnsanlık ölmedi
Özcan'a veda teşekkürü
Özakıncı sektörün başpehlivanı
İki adımda komşu
‘İddialı gençlik istiyoruz’
Mehmet Eren'in mutsuzluğu
Asırlık yaş kütüğü
Edirnespor Şampi...
‘Ermeni Toplumu' sergisi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE