ANASAYFA
26 Mart 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'de Eylül'de 48 şirket kuruldu
Trakya Bölgesi'nin Eylül ayı ekonomi verilerini değerlendiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya'da Eylül ayı ihracatının 100 milyon Doları bulduğunu söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 09-11-2018 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'de Eylül'de 48 şirket kuruldu

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya'da Eylül ayı ihracatının 100 milyon Doları bulduğunu söyledi.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin, Trakya Bölgesi Eylül ayı ekonomi verilerini değerlendirdi. Trakya Bölgesi Eylül ayı ekonomi verileri hakkında açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Şahin şunları söyledi: 
“Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Eylül ihracat rakamlarına baktığımızda Tekirdağ Eylül ayında 88,3 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek Bölge illeri arasında en yüksek ihracatı yapan il olmuştur. 2018 yılı ile 2017 yılı Eylül dönemi karşılaştırıldı-ğında, Tekirdağ'ın ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 125 milyon dolar artmıştır. Aynı dönemde Kırklareli ili ihracatında ise bir önceki yıla göre 7,7 milyon dolarlık artış meydana gelmiştir. Edirne 2018 yılı Eylül ayında 3,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiş, bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatında 10,1 milyon dolarlık bir artış olmuştur. Üç ilimizin Eylül ayında yaptığı toplam ihracat 100 milyon doları bulmuştur. 
Kırklareli Eylül Ayında En Çok İhracatı Malezya'ya Gerçekleştirdi
Bölge illerimizin ihracat yaptığı ülkelere baktığımızda ise 2018 Eylül ayı itibariyle Edirne ilinin en çok ihracat yaptığı ülkenin Bulgaristan olduğunu görüyoruz. Bulgaristan'ı Arnavutluk, Kosova, Yunanistan ve Burkina Faso takip etmiştir. Kırklareli ilinin 2018 yılı Eylül ayı itibariyle en çok ihracat yaptığı ülke ise Malezya olmuştur. Malezya'yı Almanya, Bulgaristan, Hollanda ve Madagaskar takip etmiştir.
Tekirdağ'ın 2018 Eylül ayında en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke ise Almanya olmuştur.  Tekirdağ'ın en çok ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin profiline bakıldığında bu ülkelerin Avrupa ülkeleri olduğu dikkat çekmektedir.
Edirne'de Eylül Ayında 48 Şirket Kuruldu
Bölgemizde Eylül ayı içerisinde kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini incelediğimizde Tekirdağ'da 19 Kırklareli'nde 10, Edirne'de ise 48 şirket kurulduğunu; Tekirdağ'da 1, Kırklareli'nde 3, Edirne'de ise 6 şirketin kapandığını görüyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yangın can aldı
İnsanlık ölmedi
Özcan'a veda teşekkürü
Özakıncı sektörün başpehlivanı
İki adımda komşu
‘İddialı gençlik istiyoruz’
Mehmet Eren'in mutsuzluğu
Asırlık yaş kütüğü
‘Ermeni Toplumu' sergisi
Edirnespor Şampi...
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE