ANASAYFA
21 Mayıs 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Başkan Şişko’ya Ankara’da görev
TÜRK-İŞ'e bağlı Tes-İş Sendikası Edirne Şubesi'nin 8 yıldır başkanlığını yürüten Zeki Şişko, Genel Merkez Olağan Genel Kurulu'nda Disiplin Kurulu Üyeliği'ne seçildi...
Haberin Yayın Tarihi: 01-12-2018 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Başkan Şişko’ya Ankara’da görev

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
TÜRK-İŞ'e bağlı Tes-İş Sendikası Edirne Şubesi'nin 8 yıldır başkanlığını yürüten Zeki Şişko, Genel Merkez Olağan Genel Kurulu'nda Disiplin Kurulu Üyeliği'ne seçildi. Her geçen gün büyüyen, Tes-İş ailesinin Başkanı Şişko, “Ankara'da Trakya'nın sesi olacağız” dedi.
Örgütlenme çalışmalarını sürdürerek, üyeleriyle her geçen gün büyüyen, güçlenen, gelişen TÜRK-İŞ'e bağlı Tes-İş Sendikası Edirne Şubesi'nin iki dönemdir başkanlığını yürüten Zeki Şişko, Genel Merkez Olağan Genel Kurulu'nda delegelerin teveccühü ile Disiplin Kurulu Üyeliği'ne seçildi. 
    “HALKIMIZA GEÇMİŞ OLSUN”
    Başkan Zeki Şişko, öncelikle en son yaşanan şiddetli yağış sonrası su baskınlarından zarar gören Edirne halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Şişko, “Yaşanan bir afettir. Bundan sonra bu tür afetlerin ve felaketlerin yaşanmamasını diliyorum” dedi.  
“İŞİMİZİN BAŞINDA, ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”
Şişko, 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan genel kuruldan sonra ikinci dönem için güven tazelediklerini ve genel kurulda söyledikleri gibi bir gün bile ara vermeden yoğun çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. 'İşimizin başında, üyelerimizin yanında' sloganıyla iş yeri ziyaretleri ve iş yerlerindeki çalışma şartlarının çalışanların lehine ve çalışanların huzuru ve mutluluğu için yapılan yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Şişko, sorumluluk sahasında bulunan TREDAŞ, DSİ, TEİAŞ, HEAŞ iş yerlerindeki örgütlenme çalışmalarının da hızlı şekilde sürdüğünü söyledi. 
TREDAŞ'TA TİS'TE SONA GELİNDİ 
TREDAŞ iş yerinde 6 yıldır süren Toplu İş Sözleşmesinde (TİS) sona gelinerek önümüzdeki günlerde imzalanıp, TİS farklarının çalışanlara ödeneceğini kaydeden Şişko, “TREDAŞ iş yerimize, sendikamıza ve çalışanlarımıza hayırlı olsun. Bu yoğun çalışmalar sırasında emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, üyelerimize ve TREDAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.
3-4 Kasım tarihlerinde yapılan Tes-İş Sendikası Genel Merkez Olağan Genel Kurulu'nda Edirne Şubesi olarak Genel Merkez Disiplin Kurulu'nda görev aldıklarını ifade eden Şişko şunları söyledi:
“TRAKYA'NIN ANKARA'DA SESİ OLACAĞIZ”
“Bizi bu göreve layık gören Genel Başkanımız başta olmak üzere Yönetim Kurulu'na, oy veren delege arkadaşlarımıza teşekkür eder, Edirne Tes-İş'imize, Tes-İş Genel Merkezimize hayırlar getirmesini dileriz. 
TES-İŞ GENEL MERKEZ AİLESİNDE YENİ DÖNEM 
Yeni seçilen Genel Başkanımız Ersin Akma'nın başkanlığında Hüseyin Ozil, Hacı Mevlüt Ünal, Sedat Çokol, Eşref Erden, Fatih Tülek ve Nakif Yılmaz'dan oluşan Yönetim Kurulu'na, Naif Balandı, Adem Aşıkkutlu, Erdeniz Erdim, Muharrem Demircan ve Fatih Erçelik'ten oluşan Denetim Kurulu'na, aralarında benim de bulunduğum Mustafa Aydın, Necdet Özbay, Hasan Aydın ve Murat Saraçbaşı'ndan oluşan Disiplin Kurulu'na görevlerinde başarılar diliyorum.”
    
    

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Azmin zaferi!
Edirne'nin çayırdaki 'umudu
Çeltikçi 'dert' ekiyor!
Engelleri aşan proje
Ev satışında kampanya
Konserde 100. yıl coşkusu
‘2 Lira kurtarmıyor’
Edirne 'sarı-kırmızı'ya boyandı
100 yılın gurur adımları
TÜ Ensemble TRT Radyo 3'te
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE