ANASAYFA
21 Mayıs 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Tek derdim Edirne'
Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde ise Ak Parti'nin adayını destekleyeceğini söyleyerek eleştiri oklarının hedefi olan Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı Cüneyt Özdemir, tek amacının Edirne'nin daha iyi hizmet alacağı bir geleceğe katkı sunmak olduğunu söyledi...  24 Haziran seçimlerinde birçok partiden teklif almasına rağmen çizgisinden ayrılmayarak bağımsız aday olduğunu hatırlatan Özdemir; “Amacım bir yere 'yanaşmak, kapak atmak' olsaydı 24 Haziran genel seçimlerinde zaten teklifler vardı bunu o zaman yapardım. Hangi parti iktidarda olsa oyumuz ona olurdu. Çünkü maalesef siyaset tüm dünyada böyle işliyor. Üzülerek söylüyorum ki; genel iktidar ve yerel iktidar farklı olduğu sürece zararlı çıkan hep halk oluyor” dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 03-12-2018 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Tek derdim Edirne'

Olgay GÜLER
Edirne'de 24 Haziran seçimlerinde kentin tek bağımsız milletvekili adayı olan Cüneyt Özdemir, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti'nin adayını destekleyeceğini söylemesinin ardından kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi. 
Edirne merkez Yeniimaret'ten başladığı yaşam mücadelesinde İtalya'da kendi işini kurup yaptığı bira üretimiyle şehrin sesini duyurmaya çalışan 29 yaşındaki Cüneyt Özdemir bugünlerde kentlinin gündeminde. 24 Haziran genel seçimlerinde şehrin tek bağımsız milletvekili adayı olup, ortaya attığı projelerle çoğu kesimin dikkatini çeken fakat istediği sonucu alamayan Özdemir, yaklaşmakta olan yerel seçimlerde Ak Parti'nin adayını destekleyeceğini açıklamasıyla adeta eleştiri oklarının hedefi oldu. Söz konusu eleştirilere oldukça üzüldüğünü ifade eden ve tek derdinin Edirne olduğunu söyleyen Özdemir, benzer durumda iktidarda hangi parti olursa olsun şehrin menfaati için tavrının aynısı olacağını ifade etti. 
Konuyla ilgili Hudut Gazetesi'ne konuşan Özdemir, 24 Haziran seçimlerinde birçok partiden teklif almasına rağmen çizgisinden ayrılmayarak bağımsız aday olduğunu hatırlattı. 5 yıl sonra yapılacak genel seçimlerde yine bağımsız aday olacağının altını çizen Özdemir şöyle devam etti; 
“AVRUPA'DA DA İKTİDAR KAZANDIĞI YERE DAHA HIZLI KAYNAK AKTARIYOR”
“Çağdaş Edirne'mize yakışanın TBMM'de bir de bağımsız adayının olması fikrine hala sahibim. Umarım bu fikrime ilerde bir gün tüm Edirneliler de dahil olacaktır fakat Avrupa'da da gözlemlediğim ülkemizde de birebir yaşadığım bir durum var. O da şu; 2023 yılına kadar iktidarda kalacak bir parti yerel anlamda kazanmış olduğu bölgelere kaynak aktarımını daha çabuk sağlıyor. Almanya'da da, Fransa'da da, yaşamış olduğum İtalya'da da bu işler böyle yürüyor. Sağ iktidar sol belediyeye gerekli özeni göstermiyor. Aynı şekilde sol iktidar sağ belediyelere yeterince özen göstermiyor. İki üç gün önce Yunanistan'daydım orada da Çipras'ı bu yüzden sevmiyorlar gözlemlediğim kadarıyla. Doğru mu bu yapılan; kesinlikle hayır.
“YEREL'LE GENEL İKTİDAR FARKLI OLDUĞUNDA ZARARLI ÇIKAN HALK OLUYOR”
Bu gerçekliğe istinaden yerel seçimlerde iktidar partisinin adayına destek vereceğimi açıkladım. Ben siyaseti vatan aşkı olarak görüyor ve insanlarımızın hiç bir hizmetten geri kalmasını istemiyorum. Amacım bir yere “yanaşmak, kapak atmak” olsaydı 24 Haziran genel seçimlerinde zaten teklifler vardı bunu o zaman yapardım. Bu konunun hassasiyetine dikkat çekerim. Ben şu an itibarıyla 28. dönem genel seçimleri için yine Bağımsız Milletvekili Adayıyım. Önümüzde 5 yıla yakın bir süre var ve bu süre zarfında İyi Parti iktidar olmuş olsaydı desteğimiz (oyumuz) İyi Parti'yeydi, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmuş olsaydı desteğimiz (oyumuz) MHP'ye idi. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olmuş olsaydı desteğimiz CHP'ye idi. Çünkü siyaset maalesef tüm dünyada böyle işliyor. Üzülerek söylüyorum ki; genel iktidar ve yerel iktidar farklı olduğu sürece zararlı çıkan hep halk oluyor.
“EDİRNE'DE DEĞİŞİM ŞART”
Edirne'mizin her ilçesinden oy almış taze (körpe) bir siyasetçi olarak yapmış olduğum analizler var. Merkez ilçemizin her semt ve köyünde iletişimde olduğum değerli insanlar ve ekip arkadaşlarım var. Edirne'mizin yüzde sekseni yerel anlamda değişim şart diyor. Ben de aynı fikirdeyim. Bizler birbirimizi dinleyerek bir şeyleri başarabiliriz. Mesela İyi Parti'den resmi bir açıklama yok fakat Mehmet Vecdi Bey'in aday olacağı konuşuluyor. Kendisi Ak Parti'nin aday adayı Bilgin Özbaş ağabeyim gibi zarif, kibar ve gençlere önem veren yönü ile ön plana çıkıyor. Fikir ve projelere açık olduğunu bana her fırsatta belirtti sağolsun. İşte bu olgunluk ve samimiyet bizleri Edirne'mizi ileri götürecek. Bana bazı sevdiğim CHP'li arkadaş ve tanıdıklarım gibi surat yapmadı mesela, 'Fikirlere açığım' dedi. Demek ki doğru yolda ilerliyorum çünkü derdi koltuk değil hizmet olan insan böyle davranır.” 
Başkan kim olursa olsun Edirne için hayata geçirmek istediği projeler olduğunu ve bunun için taşın altına elini koymaya hazır olduğunu ifade eden Özdemir, kendi mahallesinden aday olan Bilgin Özbaş'a da ayrı parantez açarak şöyle devam etti;
“EDİRNE'DE TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYAN YOK”
“24 Haziran Seçimleri'nde dediğim 5 bin Edirneli gence Avrupa'da tecrübe fırsatını Edirne Belediyesi ile hayata geçirsek kötülük mü yapmış oluruz? Ak Parti aday adayı Bilgin Özbaş ağabeyimle bu konuyu konuştuk. Mesela Başkan olduğu gibi hemen çalışmalara başlayacağız ve Edirneli gençler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olduğu gibi Konya, Kayseri, G.Antep ve Antalya Belediyelerinde olduğu gibi EURODESK birimi ile gerekli eğitimleri alarak Avrupa'da tecrübe edinme fırsatı bulacaklar. 'Nasıl proje yazılır? Projelere nasıl ortak olunur? Kültür ve dil nasıl öğrenilir?' gibi katkılar sağlanacak. Diğer illerde bu çalışmalar var da bizde neden yok? çünkü elini taşın altına koyan hiç kimse yok. Ben diyorum ki özellikle Edirneli Genç kardeşlerim bunlardan yararlansın. Bunun için de iktidar partisinin yani Ak Parti'nin adayını destekliyorum.
“KENDİM İÇİN DEĞİL EDİRNE İÇİN DESTEKLİYORUM”
Kendi mahallem Yenimaret 27. Dönem Genel Seçimlerinde bana sahip çıkmadı ama ben bir Yeniimaretli olarak semtimizin ağabeyi Bilgin Özbaş'ı sonuna kadar destekliyor ve tüm dostlarımdan da bu kararıma saygı duymalarını bekliyorum. Kendim için değil faydalı olacak projeleri gerçekleştirmek için. Farz edelim İyi Parti'nin adayı kazandı ya da Saadet Partisi'nin. Onlara da gidip anlatırız, bizi dinleyen fikirlerimize saygı duyan herkesle görüşürüz. Genel seçimlerde söylediğim bir söz vardı daha doğrusu vasiyet; Beni seçmezseniz bile seçtiğiniz adaylardan bunu isteyin dedim. Askerlik konusundan bahsediyorum. Suriyeliler yiyeceğine bizim gariban çocuklarımıza, askerimize en az asgari ücret verelim dedim. 20 bin lira vekil maaşı almayacağım, iki yılda emekliliğe karşıyım dedim. Herkes 'Helal olsun kardeşim, süpersin, arkandayız' dediler. Sonuç olarak ben 500 oy bile alamadım ve değişen bir şey de yok. Aynı tas aynı hamam. Benden yana oy kullanmış olan seçmenlerimin de beni bu kararımda doğru yargılayacaklarını arzu eder, tüm Edirnelilere saygılarımı sunarım.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Azmin zaferi!
Edirne'nin çayırdaki 'umudu
Çeltikçi 'dert' ekiyor!
Engelleri aşan proje
Ev satışında kampanya
Konserde 100. yıl coşkusu
‘2 Lira kurtarmıyor’
Edirne 'sarı-kırmızı'ya boyandı
100 yılın gurur adımları
TÜ Ensemble TRT Radyo 3'te
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE