ANASAYFA
21 Mayıs 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Ben de amatör balıkçıyım’
Edirne Valisi Ekrem Canalp , kısa adı TRABDER olan Trakya Amatör Olta Balıkçıları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin ziyaretinde ‘Ben de amatör balıkçıyım’ dedi.
Haberin Yayın Tarihi: 05-12-2018 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Ben de amatör balıkçıyım’

Kısa adı TRABDER olan Trakya Amatör Olta Balıkçıları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu olarak Edirne Valisi Ekrem Canalp'ı ziyaret etti.  
TRABDER Yönetim Kurulu Başkanı Sadrettin Alıcı, “Sayın Valimizin yoğun çalışma temposu içerisinde bizleri kabul buyurması, sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğu önemi göstermektedir. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sayın valimize, Edirne'ye atanmalarından dolayı hoş geldin dileklerinde bulunduktan sonra, derneğimizin kuruluş amaçları hakkında bilgilerimizi sunduk” dedi. 
Edirne'nin nehirler ve yapay göller açısından çok zengin olduğu ve bu nedenle de olta balıkçılığının çok yaygın olduğunu söylediklerini belirten Başkan Alıcı, yasal olmayan yollarla avcılık yapılmasından, barajların, göletlerin  ve nehirlerin kooperatiflere kiraya verilmesinden ve yeteri kadar denetlenmemesinden dolayı  amatör olta balıkçılarının rahatsızlık duyduklarını sayın valimize ilettik. Ayrıca, Edirne'de ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlemek istediğimizi, bu sayede de Edirne'nin tarihinin, kültürünün tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmak istediğimizi ilettik” şeklinde konuştu. 
‘BEN DE AMATÖR BALIKÇIYIM’
Edirne Valisi Ekrem Canalp ziyaretteki konuşmasında, ''Burası sizin yeriniz ve her zaman kapımız sizlere açıktır. Edirne'de böyle bir derneğin olmasından dolayı ben de çok mutlu oldum. Ben de amatör olta balıkçılığı yapıyorum. Özellikle Spin (At çek) yaparak alabalık yakalamayı severim. Derneğinizin yapacağı yarışma ve etkinlikleri, amatör bir olta balıkçısı olarak, canı gönülden destekliyorum. Amatör olta balıkçıları, doğayla iç içedir; tuttuğunuz balığın, isli demlikte yaptığınız çayın, tutuğunuz balığı o ortamda pişirip yemenin hazzını tarif etmek güçtür. Bu duyguyu yaşamayan bilemez'' dedi.
Nezaket ziyaretine Başkan Yardımcısı Zeki Yılmaz, sekreter Sercan Menge, üye  Eray Gür, dernek üyeleri Yalçın Parmak, Murat Susamişleyen ve Taner Akağaç'ın da katıldığını kaydeden Alıcı, “Sayın Valimiz Ekrem Canalp'e bizleri çok sıcak karşılamalarından dolayı çok mutlu olduğumuzu bildiriyoruz” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Azmin zaferi!
Edirne'nin çayırdaki 'umudu
Çeltikçi 'dert' ekiyor!
Engelleri aşan proje
Ev satışında kampanya
Konserde 100. yıl coşkusu
‘2 Lira kurtarmıyor’
Edirne 'sarı-kırmızı'ya boyandı
TÜ Ensemble TRT Radyo 3'te
100 yılın gurur adımları
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE