ANASAYFA
21 Mayıs 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ASKOM Edirne’de toplandı
Edirne merkezli Kırklareli Tekirdağ illerinden oluşan 20. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı dün Lalezar Tesislerinde yapıldı.
Haberin Yayın Tarihi: 07-12-2018 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ASKOM Edirne’de toplandı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne merkezli Kırklareli Tekirdağ illerinden oluşan 20. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı dün Lalezar Tesislerinde yapıldı. Toplantıda acil sağlık hizmetleri sunumu yapılarak, yoğun bakımlara yapılan hasta sevklerinde yaşanan sıkıntılar, hastaneler arası yapılan sevkler ve acil sağlık hizmetleri masaya yatırıldı. 
20. Bölge ASKOM buluşması Lalezar Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıya; Edirne, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ illerinin İl Sağlık Müdürleri, Acil Sağlık ve Sağlık Hizmetleri, Kamu Hastaneler Hizmetleri, Halk Sağlığı Hizmetleri, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanları ve Başkan Yardımcıları, Acil Sağlık Hizmeti veren tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinin Başhekimleri, üniversite hastanelerinin Ana Bilim Dalı Başkanları, Hastanelerin ASKOM sorumluları, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüklerine bağlı ilgili Birim Sorumluları, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Üniversite ve Özel Hastane Yöneticileri katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylen-mesinden sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ illerinin İl Sağlık Müdürleri selamlama konuşması yaptı. Bölge illerinin Acil Sağlık Hizmetleri Başkanları il acil sağlık hizmetlerinin sunumuyla süren toplantıda, yoğun bakımlara yapılan hasta sevklerinde yaşanan sıkıntılar, hastaneler arası yapılan sevkler ve acil sağlık hizmetleriyle alakalı diğer konular görüşüldü. Acil sağlık hizmetlerinin gündemde olan sorunları, tüm sağlık kurum ve kuruluşları ile görüşülerek ortak kararlarla çözüme ulaştırılmaya çalışılarak alınan kararlar onaya sunuldu.
Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan toplantıya ilişkin gazetecilere özetle şunları aktardı:
AMAÇ, HİZMETLERİ DAHA İYİ KOORDİNE ETMEK, İYİLEŞTİRMEK
“Yıl içinde farklı illerimizde bir araya geldik ama bölge koordinatör il olarak Edirne'mizde bu toplantıyı yapmanın mutluluğu içindeyiz. İller arası hasta sevklerinde, yoğun bakım hasta sevklerinde yaşanabilecek birliktelikleri arttırmak, hastalarımızın daha rahat sevklerini sağlamak, bu anlamda da her türlü acil sağlık hizmetlerini koordine etmek, iyileştirmek için bu toplantıda bir araya geldik. Yoğun bir çalışma temposu içine gireceğiz. Tam anlamıyla acil sağlık hizmetlerini masaya yatıracağız. Kendi öz eleştirimizi yapacağız. Sağlık Bakanlığımızın hızlı, kaliteli, verimli, çalışma temposuna bizler de her zaman daha iyi bir şekilde uymak için bu gibi toplantılarımızı düzenlemekteyiz.
“YARALARINI HIZLICA SARDI”
Gazetecilerin sel felaketine yönelik sorusu üzerine de Dr. Kalkan, “Ekol Hastanesi hizmete başladı, yaralarını hızlıca sardı. Acil hizmeti aksatacak bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Hastaların kendi süreçlerini hekimler kendi aralarında konuşarak koordine ediyorlar. Hiçbir problemimiz yok. Bu arada kentimize geçmiş olsun diyoruz. Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını diliyoruz. Yakında yaşadığımız sel felaketi sonrası başta Valimiz olmak üzere tüm il amirlerimiz sabahlara kadar yoğun çalışma temposu içinde olduk. Bu bizim zaten vazifemiz ve bölge halkımızın da sağduyulu, samimi işbirliği ile bu sorunları hızlı şekilde aştık. Bu açıdan da hatırlattığınız için geçmiş olsun dileklerimi siz basın mensupları aracılığı ile iletmek isterim” dedi. 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Azmin zaferi!
Edirne'nin çayırdaki 'umudu
Çeltikçi 'dert' ekiyor!
Engelleri aşan proje
Ev satışında kampanya
Konserde 100. yıl coşkusu
‘2 Lira kurtarmıyor’
Edirne 'sarı-kırmızı'ya boyandı
100 yılın gurur adımları
TÜ Ensemble TRT Radyo 3'te
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE