ANASAYFA
21 Mayıs 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gelecek onların
Türkiye Cumhuriyeti Cum-hurbaşkanı Recep Tayyip Erdo-ğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde hayata geçirilen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri programı kapsamında Trakya Üniversitesi tarafından Edirne'deki farklı okullarından seçilen 55 öğrenciyle oluşturulan 'Geleceğim Sensin' projesinin finali yapıldı.
Haberin Yayın Tarihi: 07-12-2018 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gelecek onların

Olgay GÜLER
Türkiye Cumhuriyeti Cum-hurbaşkanı Recep Tayyip Erdo-ğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde hayata geçirilen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri programı kapsamında Trakya Üniversitesi tarafından Edirne'deki farklı okullarından seçilen 55 öğrenciyle oluşturulan 'Geleceğim Sensin' projesinin finali yapıldı.
Geleceğim Sensin projesi kapsamında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri  tarafından ilk olarak 17 farklı okulda bir yetenek taraması gerçekleştirdi. Sesleri iyi olan öğrenciler koroya dahil edilirken, enstrüman çalabilme yeteneği olanlar ise enstrüman eğitimine alındı. Toplam 55 çocuğu şan, nota ve enstrüman eğitimi verilirken, çocuklara disiplinli bir çalışmayla yaşamlarını nasıl değiştirebileceği gösterildi. Proje sonunda çocuklar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve 81 ilin valisinin eşlerine konser verdi. Projenin dün Edirne ayağında da finali yapıldı.
Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi eşi Dr. Ayten Canalp, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve eşi Dr. Nilgün Tabakoğlu, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldığı etkinlikte çocukların konseri herkese keyifli dakikalar yaşattı.
Etkinlikte konuşan T.Ü. Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, Geleceğim Sensin projesinde yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tabakoğlu; “Projenin sahibi değerli eşimi kutluyorum. Belki de onun sayesinde bu kadar uzun soluklu olabildi. Geçmiş dönem Valimize ve hanımefendiye özellikle teşekkür ediyorum. Her anlamda çok yanımızda oldular. Yeni Valimize ve hanımefendiye de çok teşekkür ediyorum. Her türlü destekleriyle yanımızdaydılar. Her yerde öğrenilmiş bir çaresizlik var. 'Okusan ne olacak?' gibi öğrenilmiş çaresizliği kırmak belki de en büyük başarıdır. Çalışmakla bir şey olunabileceğini gösteren bu güzel çalışma için bir ekip ruhuyla bir arada olunduğunda daha güzel işler yapılabileceğini gösterdiği için ve sevgili öğrencilerimize bu dirayeti gösterdikleri için, tamamen mesaileri dışında emek harca-yarak çocuklarımıza katkı sundukları için kıymetli hoca-larıma çok teşekkür ediyorum” dedi.
Edirne Valisi Ekrem Canalp de projenin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Aslında işin giriş kısmı projenin adında gizli; 'Gönül Elçileri'. Pekçok kelime birdenbire tercüme edilebilir. Ama bazı kelimeler vardır ki sözcükler yetersiz kalır, bunların tercümesi yoktur. Gönül kelimesinin gelin ingilizce karşılığını bulmaya çalışın. Kalp derseniz onun bir karşılığı vardır ama gönülün yoktur. Çünkü gönül dediğimiz şeyi bizim kültürümüz, milletimiz ve ülkemiz icat etmiştir. Gönül Elçileri projesi de esas itibariyle bizim icat ettiğimiz bir kelimenin üzerine kurgulanmış bir projedir” dedi.
Söz konusu projeyi hayata geçirmenin çok güzel olduğunu ifade eden Canalp; “Böyle bir projeyi hayata geçirmiş olmak gerçekten çok güzel. Proje çerçevesinde Edirnemiz'in pekçok mahallesinde gençlerimiz biraraya getirildi. Öğrencilerimize bir mesaj vermeye çalışıldı. Aslında bir müzik parçasını söylüyor olmaktan öte çok daha farklı bir şey kazandırılmaya çalışıldı. Gençlerimiz şunu öğrendi; dediler ki eğer biz çaba gösterirsek ve inanırsak bir gün Külliye'de de konser veririz. Değerli çocuklar eğer siz aynı şekilde çaba göstermeye devam ederseniz ve aynı şekilde desteklenilmeye devam ederseniz bir gün gelir o Külliye'de belki Cumhurbaşkanı olarak bile bulunabilirsiniz. Bu projede çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Azmin zaferi!
Edirne'nin çayırdaki 'umudu
Çeltikçi 'dert' ekiyor!
Engelleri aşan proje
Ev satışında kampanya
Konserde 100. yıl coşkusu
‘2 Lira kurtarmıyor’
Edirne 'sarı-kırmızı'ya boyandı
TÜ Ensemble TRT Radyo 3'te
100 yılın gurur adımları
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE