ANASAYFA
23 Ekim 2019 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDOSK Hollanda’da Trakya’yı tanıttı
Hollanda’daki Trekking ve Bisiklet Fuar’ına gönüllü olarak katılan EDOSK, tamamı Trakya’dan geçen Sultanlar Yolu Proje sahibi Sedat Çakır ile Kültür Bakanlığı Hollanda Turizm Müşaviri Ahmet Temurci nezdinde bir anlaşma imzaladı…
Haberin Yayın Tarihi: 09-03-2011 11:13
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDOSK Hollanda’da Trakya’yı tanıttı
Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK), Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da RAI Fuar Merkezi’ndeki trekking ve bisiklet fuarı olan ‘Fiets En Wandelbeurs’a katıldı. Fuara kişisel imkânları ile katılan EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacı, Kulübün Basın Yayın Sorumlusu Orkun Akman ve Bisiklet Liderlerinden Birol Şentürk, 2 gün süren fuarda birtakım temaslarda ve incelemelerde bulundu.
Avrupa’nın birçok bölgesinden onlarca kulüp ve vakfın katıldığı fuarda EDOSK; kulübü ve Trakya doğasını broşür ve kartvizitlerle tanıttı. Istranca Ormanları, Saroz Körfezi, Edirne Uluslararası Bisiklet Şenliği, Demirperde Bisiklet Yolu Rotası, Sultanlar Yolu Rotası vurgularını ön plana çıkaran EDOSK, birçok ülkenin standında turizm şirketlerinin ilgisini çekmeyi başardı. Özellikle Demir Perde Bisiklet Yolu Rota’sının Edirne’den geçmesi için çaba gösteren ve daha önce yine kendi imkânları ile Sofya’da çalıştaya katılan EDOSK, projenin mimarı Avrupa Konseyi Üyesi Milletvekili Michael Cramer ile iletişime geçti ve bu konudaki gönüllü gayretlerini sürdürdü.
İzmir ve Muğla Valiliklerinden fuara destek
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Müşavirliği standını da ziyaret eden EDOSK üyeleri, burada müşavir Ahmet Temurci ile temaslarda bulundu. Standa birçok doğa turu acentesi ve valiliklerini temsilen gelen Muğla ile İzmir bisiklet derneklerinin de yer aldığı görüldü.
Fuarda, Edirne’de başlayıp İstanbul’da son bulan Sultanlar Yolu kültür rotasının tanıtımı da yapıldı. Hollanda merkezli Sultanlar Yolu Derneği’nin ‘Sultanlar Yolu’ standı da fuardaki yerini aldı. Rotanın yaratıcısı Sedat Çakır’ın ev sahipliği ile Trakya’yı boydan boya geçen yürüyüş yolu ile ilgili fuarda bir dizi sunum ve çalışmalar yapıldı. Fuarda rota hakkında bilgi alan potansiyel tur operatörleri ve turistlere rehberlik edildi.
EDOSK ve Sultanlar Yolu arasında anlaşma imzalandı
Sultanlar Yolu Derneği ve Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği arasında Kültür Bakanlığı Hollanda Turizm Müşaviri Ahmet Temurci işbirliği ile rota ile ilgili yardımlaşma amaçlı anlaşma imzalandı. Kültür Bakanlığı Hollanda turizm müşaviri Ahmet Temurci, ‘Sultanlar Yolu’ projesini desteklediklerini, Edirne’den EDOSK’un katkılarından da memnuniyet duyacaklarını belirtti. Temurci, fırsat olduğu takdirde 15 Nisan’da ‘Sultanlar Yolu’ resmi açılışına da katılabileceğini belirtti.
Bacı: Trakya’nın eko-turizm potansiyelini değerlendireceğiz
EDOSK Başkanı Bülent Bacı da Hollanda’da katıldıkları yurtdışı fuarı ile insanların eko-turizm ve doğa sporlarına olan müthiş ilgisini yerinde gördüklerini belirterek, “Bu tür fuarlar tanıtım ve bilgi paylaşımı açısından çok önemli. Fuara katılımız bu yıl için iyi bir başlangıç oldu. Trakya’da şu sıralarda çokça konuşulan ama plansız olması durumunda sakıncaları da olan eko-turizm potansiyelini değerlendirmeye çalışacağız. Trakya doğası; Istrancalar, Saroz Bölgesi çok özel bölgeler. Buralarda yapılacak çalışmalar ve projeler geniş katılımlı planlama istemektedir. Doğa turizmi yapacağım diye ortalık proje çöplüğüne döndürülmemelidir. Maddi kaynaklar boşa harcanmamalıdır. Avrupa’da bunun iyi örnekleri var ve bizler de bunu uygulamalıyız” diye konuştu.
2 gün süren fuara Avrupa’nın hemen her ülkesi katılarak bölgelerindeki bisiklet ve yürüyüş rotalarının yanı sıra turizm faaliyetlerini de tanıtma imkânı buldu.

www.sultanlaryolu.com

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
‘Şimdi daha rahatım’
Tunç Özkan üzdü
Aramızdan ayrılanlar
‘Cami de bizim Cem Evi de bizim’
‘Bu işin kadını erkeği yok’
Gıdada yanlış yapana ceza yağdı
Tuvalet ihalesi sonuçlandı!
İlk yardımda ‘ilk’
‘Sadece laf üretiyorlar’
Kutlu Hoca'ya vefa
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE