ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EMITT'te 'Edirne' atağı
Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Hacıoğlu, 31 Ocak  3 Şubat tarihlerinde kapılarını açacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Edirne'nin tarımı, doğası, mutfağı ve kültürel mirasıyla bir bütün halinde tanıtılacağını söyledi... 
Haberin Yayın Tarihi: 23-01-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EMITT'te 'Edirne' atağı

Olgay GÜLER
Kültür, turizm ve tarım şehri Edirne bu yıl 31 Ocak'ta kapılarını açacak EMITT fuarı için kolları sıvadı. Valilik, Belediye Başkan-lığı, oda ve borsaların işbirliğiyle Edirne'nin tüm özelliklerinin ön plana çıkarılmasının hedeflendiği fuarda bu özellikler görsel ma-teryallerle de desteklenecek.
TÜYAP Fuar ve Kongre Mer-kezi'nde gerçekleştirilecek fuarda Edirne'nin doğası, tarımı ve kültürel mirasıyla bir bütün olarak temsil edileceğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, konuyla ilgili broşürler de hazır-ladıklarını belirtti. Amaçlarının Edirne'nin turizmine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Hacıoğlu fuar için oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi. 
“EDİRNE OLARAK BİR BÜTÜN HALİNDE ORADA OLACAĞIZ”
Edirne merkez başta olmak üzere ilçelerin de fuarda temsil edileceğini söyleyen Hacıoğlu; “Fuarda Edirne bir bütün olarak tanıtılacak. Mesela pirinçle ilgili güzel bir tanıtım olacak. Dalış turizmi ve yelken turizmiyle ilgili harika görseller sunulacak. Bunun dışında UNESCO Kültür Varlığı olan Selimiye ve Kültür Varlığı'na aday olan 2'inci Beyazıt Kulliyesi ve Uzunköprü ön plana çıkarılacak. Bir de somut kültür miraslarımız Hıdrellez ve Kırk-pınar'ı ön plana çıkarmak istiyoruz. Yani il olarak bir bütün halinde orada olacağız” dedi. 
“EDİRNE'NİN KÜLTÜRÜ, DOĞASI, MUTFAĞI VE TARIMI TANITILACAK”
Trakya Kalkınma Ajansı'nın da destek verdiğini ifade eden Hacıoğlu; “Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Borsası ve ilçelerdeki odalar ve borsalar da işin içerisinde bir bütün olarak Edirne'nin hem tarihi, hem kültürel, hem doğal hem de gastronomik özellikler orada yansıtılacak. Ayrıca da standımız geleneksel el sanatlarının ürünleriyle güzelleştirilecek. Sayın valimizin talimatıyla broşürler yeniden basıldı Türkçe, İngilizce, Yunanca ve Bulgarca. Trakya Kalkınma Ajansı'nın daha önce Edirne Rotası olarak bastığı broşürler olacak” diye konuştu. 
“PAROLAMIZ: BİN MİRAS BİR ŞEHİR” 
Amaçlarının Edirne'nin turizmini olan katkıyı arttırmak olduğunu belirten Hacıoğlu; “Bu fuarda biz 5'inci holde yani profesyonellerin olduğu holdeyiz. Yani tam bir profesyonel şekilde Edirne orada tanıtılacak, turistlerin gelişi sağlanacak inşallah. Mesela Saros Körfezi görselleriyle beraber orada olacak. İbrice dalış merkezleri görselleriyle beraber orada olacak. Pirinci ön plana çıkartacağız. Biz daha fazla merkez için kültür ve tarih turizmini, güney için de tarım ve doğal turizmi ön plana çıkarıyoruz. Bin Miras Bir Şehir parolasıyla orada olacağız” ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuları dolandırdılar
3 yıllık utanç bitiyor
Tekirdağ kapandı Edirne'nin yükü arttı
Şentop'tan Edirne'ye destek sözü
Edirne'nin kahramanı kitap oldu
İnflamatuvar barsak hastalığına dikkat
Yeniimaret Spor'da 6 imza
'Ulus'a çeki-düzen
‘Yağlı Güreş Federasyonu kurulmalı’
Kıbrıs Barış Harekatı 45 yaşında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE