ANASAYFA
07 Aralık 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Haberin Yayın Tarihi: 24-01-2019 05:37
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2017/37813 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1757 Ada, 5 Parsel, KAVGAZ Mahalle/Köy, KAVGAZ Mevkii, 4 kat 18 B.B.N. Nolu Bağımsız Bölüm 1.714,00 m2 yüzölçümlü Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası nitelikli ana taşınmazın 4. Normal Kat 18 numaralı bağımsız bölümüdür. 50/1714 arsa paylı Mesken niteliğindedir. Mesken şehir merkezinde olup, çevresinde Suni Gölet, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım İlkokulu gibi donatılar mevcuttur Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Tapu kaydında tam hissesi borçluadına kayıtlıdır.Mesken; 3 Oda, 1 salon, mutfak, banyo, Wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta, içdekorasyon tamamlanmış, oturmaya müsait durumdadır. Brüt Alanı 140 m2 ve Net Alanı 120 m2 olduğu anlaşılmış olup, meskenin asansörlü, kombili ve dekorasyonlu olduğu tespit edilmiştir. Bina 3B yapı sınıfına girmektedir.Değerlemeye Konu Meskenin İç Özellikleri ;Yerler seramik ve parke kaplama, Kapılar amerikan ve dış kapı çelik kapı, Mutfak dolapları takılı.Kartonpiyer ve iç dekorasyon yapılmış,yaklaşık 10 yıllık bina olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
Adresi : Şükrüpaşa Mahallesi 121 Sok. Bulut 5 Apt. No:3 D:18 Merkez / EDİRNE, Yüzölçümü : 120,00 m2 ,Arsa Payı : 50/1714, İmar Durumu : Var ,İnşaat tarzı Taşınmazın şehir imar planında, Emsal: 1,50 ve Blok Nizam 7 Katlı Kentsel Gelişme Alanı içinde kalmaktadır.Kıymeti : 280.000,00 TL,KDV Oranı : KDV kanunun 17/4-ş kanunu uyarınca KDV’den muaftır.Kaydındaki Şerhler :Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.Diğer :27/11/2007 tarih ve11400 Yev.ile Yönetim Planı :09/11/2017 Beyanı,12/04/2010 tarih ve 3707 Yev.ile AT Bu gayrimenkulun mülkiyetikat mülkiyetine geçmiştir beyanı ve 15/04/2010 tarih ve 3863 Yev.ileYönetim Planı Değişikliği 30/01/2010 Beyan şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/37813 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de       (Basın: 934046)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Açıkgöz ailesinin acı günü
Genç anne üzdü
Çöldü, göl oldu!
Üçüncü günde bulundu
Nadire Atalık'a son görev
Sağlık turizmine milyonluk destek
Engelliler Saadet'e dert yandı
Kamu politikalarında yurttaşın sözü
Sebze-Meyve örgütü!
Anne adaylarına ücretsiz kurs
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE