ANASAYFA
16 Temmuz 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kırklareli'nde Kesimoğlu seli
Atatürk Evi'nin önünde kendisini bekleyen binlerce vatandaşa hitap eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, toplanan binlerce imzaya ve CHP Kırklareli İl Başkanlığı'nın görüşlerine rağmen kendisini Belediye Başkan Adayı olarak göstermeyen genel merkezin vatandaşların iradesini ipotek altına almaya çalıştığını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 31-01-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kırklareli'nde Kesimoğlu seli

Atatürk Evi'nin önünde kendisini bekleyen binlerce vatandaşa hitap eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, toplanan binlerce imzaya ve CHP Kırklareli İl Başkanlığı'nın görüşlerine rağmen kendisini Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak göstermeyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin, Kırklarelili vatandaşların iradesini ipotek altına almaya çalıştığını söyledi. 
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Atatürk Evi önünde binlerce kişiye hitap etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, verilen kararın yeniden gözden geçirilmesi hususunda CHP Genel Merkezi'ni göreve davet etti.  
Yayla Mahallesi'nde bulunan Atatürk Evi önünde kurulan platformda kendisini desteklemeye gelen vatandaşlara hitap eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Genel Merkezi tarafından verilen kararı eleştirdi. Hiçbir gücün Kırklareli Halkının iradesine ipotek koyamayacağını ifade eden Başkan Kesimoğlu “Sizi asla yarı yolda bırakmam, sizleri asla ve asla terk etmem. Benim size sözüm olsun” dedi.
Başkan Kesimoğlu'nun konuşması sık sık “Halkın Umudu Kesimoğlu” sloganlarıyla kesildi.  Kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Kesimoğlu özetle şunlara yer verdi:
“Demokrasilerde en büyük güç halkın gücüdür. Yani sizsiniz. Ben hayatımın hiçbir aşamasında eğilmedim. Diklenmeden dik durdum. Sadece ve sadece halkımın karşısında halkın gücünün karşısında yani sizin karşınızda bugün bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Sizin sevginize ilginize layık olabilmek yüreğinize girebilmek bence dünyanın en güzel şeyi keşke bugün bu güzel tabloyu bu olumsuzlukları önümüze koyanlarda görseler buralardan yükselen bu sessiz çığlığı oralardan dinleyebilseler. Değerli hemşehrilerim, sevgili yol arkadaşlarım; Mustafa Kemal Atatürk 1926 yılında İstanbul'da ilk heykelinin konulmasını önerdiği yer saray burnu, ama üç maddelik bir gerekçesi var. Bir; sırtım saraya dönecek, iki; ayaklarım Avrupa'ya basacak, üç; yüzüm Anadolu'ya bakacak. Ve ben bugün ve her gün sizleri saray burnundaki Atatürk heykeli gibi görüyorum. Mustafa Kemal'in aydınlık yüzlü insanları olarak görüyorum. Buradan yükselecek o umut o aydınlık o ışık geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu güzel ülkemin bütün illerine ulaşacak. Kırklareli'den Artvin'e, Trabzon'dan Adana'ya. Türkiye Kırklareli'den umut bekliyor, Işık bekliyor. Sevgili Hemşehrilerim, 5 yıldır size gururla hizmet ediyorum ve hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Bu irademi 4 ay önce Genel Merkez yöneticilerimize bildirdim. Ama dört aydan bu yana gelinen nokta itibariyle yaşanan sıkıntıların, eziyetlerin ne olduğunu hepimiz gördük. Bunu ben hak etmiyorum hele hele Kırklareli halkı olarak sizler hiç hak etmiyorsunuz. Ben sizin temsilcinizim, sizin sesinizim, sizin gözünüzüm. Onun için Genel Merkezimizin aldığı bu kararı içime sindiremiyorum. Çünkü ben yaşantımın her döneminde 'Demokrasi' dedim, 'Hak' dedim, 'Hukuk' dedim 'Adalet' dedim. Geçmişimde pişmanlık duyabileceğim hiçbir yanlışım yok. Alnım bulutlarda, bu irademi ortaya koyarken her zaman olduğu gibi gücümü sizlerden aldım. Göreve geldiğim günden bugüne kadar periyodik olarak kendimi otokontrol ile denetledim. Anket firmaları ile ilgili çalışmalar yaptırdım. Kırklareli halkı beni nasıl görüyor diye anlamak istedim. 
2014 yılında Sayın Genel Başkanımız bana bu görevi verdiğinde Milletvekilliğini bıraktım, geldim aday oldum. Sizler bana bu görevi verdiniz. Ben 5 yıl sonra ilk kez bu konuyla ilgili Sayın Genel Başkanımız ile görüştüm. Anketleri gösterdim, anketler %70. Şehrimizde görev yapan sivil toplum örgütlerimizin tamamına yakını bu iradelerini beyan ettiler, imzalarıyla ortaya koydular. Ben Milletvekilliğimde partimde yapılan ön seçimlerde birinci sıradan çıktım. Bunda da ön seçim istedim. Benden başka isteyen yoktu. Ben demokratım, ben demokrasiye inanmış bir insanım. Eğilim yoklaması yapılsın istedim. 'Ev ev, kapı kapı gezin çıkacak iradeye saygım var' dedim. 'Eğer beni de aday yapmayacaksanız, söyleyin. Benim onurumla oynamayın. Kırklareli halkının iradesine ipotek koymayın' dedim. 
Bugün bu noktaya geldik. Bir gerçeğin altını çizmek istiyorum. Mesele; Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun yeniden Kırklareli Belediye Başkanı olup, olmaması meselesi değil. Ben kendimi aşmış bir insanım. Bir dönem daha Belediye Başkanı olsam boyum 1 karış uzamayacak. Elbette onurlu ve gururlu bir görev. Asalet içerisinde bu sorumluluğu yerine getireceğim ama bu konuyla ilgili Kırklareli örgütümüzün yazılı beyanları, sözlü, şifahi ifadeleri görmezden gelindi. O partinin örgütüdür. O örgütün dileğini, temennisini siz nasıl görmezden gelebilirsiniz? En çok üzüldüğüm nokta, Kırklareli halkı işte burada “Kesimoğlu” diyor. Siz bu yanlış değerlendirmenizde Kırklareli halkının iradesine ipotek koydunuz, işte buna isyanım. Bunu kabul etmiyorum. Sevgili arkadaşlarım, ben bu kente sizin ilginiz ve desteğinizle 5 yıl hizmet ettim. Her zaman söyledim, ben göründüğüm kadar bir adamım. Mevlana ne demiş; 'Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol' Hayatımın hiçbir döneminde aklımda hinlik olmadı. Ben taktik, maktik bilmem. Ben düz adamım, adam gibi adamım. 
5 yıldır şeffaf bir anlayışla hizmet etmeye çalıştım. Yaptığım her işin hesabını verdim. Halk toplantıları yaptım. Bütün siyasi partilere ve STK'lara çağrı gönderdim. 'Gelin, bugüne kadar yaptığımız hizmetleri değerlendirelim. Kırklareli üzerine bir sözünüz var ise gelin konuşalım' dedim. Benimle ilgili karalamalar, iftiralar, yabancı olduğum falan hepsini bir kenara bırakıyorum. Kapalı kapılar ardında dedikodu yaparak siyaset yapılmaz. Bir sözü olan, gelecek burada soracak, burada. Halk toplantılarında sizlerden aldığım güçle cesurca durdum. Görev sürem boyunca ayrımcılık yapmadım. Hak, hukuk, adalet gözettim. Herkesi eşit bir şekilde kucakladım, kimseyi ötekileştirmedim. 'Kırklareli'de doğanlar ve Kırklareli'de doyanlar' dedim. Kırklarelili olmak için, burada doğma şartımız yok. Dışarıdan gelen ve Kırklareli'deki insanlara ekmek veren yabancı kardeşlerimiz var. Bunların hepsini saygıyla kucakladık. 
Buraadan Yayla Meydanı'ndan Genel Merkez yöneticilerine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kırklareli'ni ve Kırklarelileri yok sayamazsınız. Bu kararınızı gözden geçirmek mecburiyetindesiniz. Bizim tepkimiz partimizin kurumsal kimliğine asla değil. Ben her zaman söyledim; CHP'nin altı oku benim yüreğimde, kimse onu oradan sökemez. Kurumsal kimliğe sözüm yok ama benim itirazım Kırklareli halkının iradesine ipotek koyan o yönetim anlayışınadır. Makamı ve mevkisi ne olursa olsun, hiçbir güç Kırklareli halkının iradesine ipotek koyamaz. Bu bakımdan Genel Merkezimizin aldığı kararı gözden geçirmesini diliyorum. Bana duyduğunuz güven, verdiğiniz sevgi bunları asla ve asla harcatmam. Harcatmam. Çünkü ben o sevgiyle, o güvenle, o dayanışma içerisinde bunları gerçekleştirdim. Ben sizin aranızdan çıkıp buralara geldim. Emeğinizi ve sevginizi harcatmam. Biz kendi içimizde kararımızı veririz. Sizlerle, sizin temsilciniz olan STK'larla oturur, karar veririz. Ancak bu yanlış karardan dönme ya da dönmeme meselesi; Genel Merkezimizin meselesidir. Onları da göreve davet ediyorum. Sizi asla yarı yolda bırakmam, sizleri asla ve asla terk etmem. Benim size sözüm olsun. Yaşasın Kırklareli, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti! Sizleri seviyorum. Kendimi sizlere emanet ediyorum”.
Başkan Kesimoğlu, konuşmasının ardından alanı dolduran binlerce vatandaşla birlikte Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'na yürüyerek Atatürk heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.  

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
'Sıla'ya akın!
ETUS zam bekliyor
Radardan kaçamadılar!
Altının 'ayarı' bozuldu
Saraçlar'da 15 Temmuz sergisi
Sokakta kitap var
‘Sağlıkta engelleri kaldırıyoruz’
HOTEAD Akçaabat yolcusu
İngilizce Şişli İngilizce Kursunda Öğrenilir
Ertürk ve Övgü'nün mutlu günü
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE