ANASAYFA
16 Temmuz 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Andımız: Milli Haysiyet, Milli Namus
ADD Edirne Şubesi, TBMM'de, Andımız oylamasındaki görüntünün esasen kimlerin işbirliği halinde olduğunu kanıtladığını belirterek, “Andımız, Türk Milleti'nin varoluş metnidir” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 09-02-2019 07:52
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Andımız: Milli Haysiyet, Milli Namus

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, TBMM'de, Andımız oylamasındaki görüntünün esasen kimlerin işbirliği halinde olduğunu kanıtladığını belirterek, “Andımız, Türk Milleti'nin varoluş metnidir” dedi.
ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, siyasi iktidarın, Büyük Atatürk'ün adına bile tahammül edemediğini ve Türk sözüne mesafeli durduğunu sürekli vurguladıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Algı operasyonlarıyla, istemediğini 'haindüşman' istediğini 'dostvatansever' ilan eden siyasi iktidar; TBMM'deki oylamada HDP ile işbirliği halinde Andımız'a karşı çıkmıştır. Milliyetçilik ve beka konusunda ısrarlı olanların kayıtsızçekimser kalması ise ayrıca düşündürücüdür.
Atatürk Devrim ve İlkelerine, milliliğe vurgu yapan Andımız'dan kimler niçin rahatsızlık duyarlar? Milletimiz bu sorunun cevabını artık çok iyi bilmektedir. Algı operasyonları gerçeğini toplumumuz anlamıştır. TBMM'de, Andımız oylamasındaki görüntü, esasen kimlerin işbirliği halinde olduğunu kanıtlamaktadır.
Andımız; milli haysiyetimiz ve milli namusumuzdur. Milli ve yerli olmak; Atatürkçü Düşünce'ye sahip olmak demektir. 
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, birkaç ay önce 'Türkiye, Mustafa Kemal'in Türkiye'si değil' tespitinde bulunmuş; bugün de 24 Nisan'ı Ermeni soykırım günü ilan edeceğini açıklama cüretini göstermiştir.
Çünkü, Macron gibi düşünenler bilmektedir ki bu iktidar, Atatürk'ün ne manevi mirasına, ne de ilkelerine sahip çıkmamaktadır.
Oysa; Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkıldığında; insan hakları konusunda geçmişleri hiç de temiz olmayan Avrupa ülkeleri, bu cüreti gösteremeyecektir. Keza, İkinci Dünya savaşı öncesi ve savaş sürecinde, Avrupa'daki soykırımdan kaçan binlerce insanın Atatürk Türkiye'sine sığınarak hayatta kaldığını en iyi Onlar bilmektedir.
Sonuç olarak; Andımız, Türk Milleti'nin varoluş metnidir. Türk Milleti, Atatürk Devrimi ve Atatürkçü Düşünce sayesinde onurlu bir ulus olarak yaşamını sürdürmektedir. Andımız'dan vazgeçenler aslında ulusal onurumuzdan vazgeçmektedir. Bu durumda kazanan, Türkiye düşmanı emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileridir.
Oyunu görüyoruz… Biliyoruz… Kararlıyız… Bu oyunu bozacağız…”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
'Sıla'ya akın!
Radardan kaçamadılar!
ETUS zam bekliyor
Altının 'ayarı' bozuldu
Saraçlar'da 15 Temmuz sergisi
Sokakta kitap var
‘Sağlıkta engelleri kaldırıyoruz’
HOTEAD Akçaabat yolcusu
İngilizce Şişli İngilizce Kursunda Öğrenilir
Ertürk ve Övgü'nün mutlu günü
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE