ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Şezlong çağrısı!
Trakya Platformu Dönem Sözcüsü Avukat Bülent Kaçar, Enez sahilindeki yaklaşık 60 bin metrekare kumsalın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nca şezlong ve şemsiye için kiralanmasına karşı Enez Belediyesi, Edirne İl Genel Meclisi, bölge milletvekilleri, siyasi partiler ve bölgedeki tüm kuruluşları harekete geçmeye çağırdı…
Haberin Yayın Tarihi: 11-02-2019 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Şezlong çağrısı!

Trakya Platformu Dönem Sözcüsü Avukat Bülent Kaçar, Enez sahilindeki yaklaşık 60 bin metrekare kumsalın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nca şezlong ve şemsiye için kiralanmasına karşı Enez Belediyesi, Edirne İl Genel Meclisi, bölge milletvekilleri, tüm siyasi partileri, bölgedeki tüm kuruluşları harekete geçmeye çağırdı.
Av. Kaçar yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nun Trakya'nın doğal varlıklarının kiralanması için elinden geleni ardına koymadığını belirterek, Erikli kumsallarından sonra şimdi de Enez sahillerine sıra geldiğini söyledi. Kaçar, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında şunlara yer verdi:.
“Nasıl çevreyi korumak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin hukuksuz karar ve işlemlerine karşı adli ve idari mücadele veriyorsak, kumsallarımızın kiralanmasına onay veren Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonuna karşı da harekete geçmeliyiz.
Çevremizi korumakla, doğal varlıklarımızı korumakla görevli olduğunu bildiğimiz Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün bünyesinde çalışan bu komisyon 1 Şubat 2019 günü Enez sahilindeki yaklaşık 60.000 metrekare kumsalın şezlong ve şemsiye için kiralanmasını görüştü. Sonuç mu ne oldu? Muhtemel aynen Erikli sahili kiralama taleplerinde olduğu gibi halkın kumsallarının özel işletmecilere kiralanması uygun bulunmuştur.
Doğal varlık dediğiniz, 2.derece doğal SİT dediğiniz alanlar ülkemizde her ne kadar devletin hüküm ve tasarrufunda olsa da bu alanlarda Kıyı Kanunu geçerli olsa da kiralanması uygun bulunuyor.
Anayasa'ya göre kıyılar ve denizler halkındır, özel mülkiyete konu edilemez. Deniz, göl ve akarsu kıyılarıyla, deniz ve göllerin kıyılarını çevreleyen sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir. Soruyorum Enez sahillerinde Anayasa'nın 43.maddesi mi geçerli bölge komisyonunun kiralama kararı mı?
Enez Belediyesini, Edirne İl Genel Meclisini, bölge milletvekillerini, tüm siyasi partileri, bölgedeki tüm kuruluşları yurttaşlar adına göreve davet ediyorum.
Halkın haklarını, kamusal alanları, bu ülkenin doğal varlıklarını siz değil de kim savunacak?”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuları dolandırdılar
Kıbrıs Barış Harekatı 45 yaşında
Yeniimaret Spor'da 6 imza
İnflamatuvar barsak hastalığına dikkat
Tavan arasından sokağa
Tekirdağ kapandı Edirne'nin yükü arttı
Edirne'nin kahramanı kitap oldu
3 yıllık utanç bitiyor
‘Yağlı Güreş Federasyonu kurulmalı’
Adli tatil başladı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE