ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
MHP'de yarım asır buluşması
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı'nca partilerinin kuruluşunun 50'nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen birlik beraberlik kahvaltısı DSİ tesislerinde gerçekleşti…
Haberin Yayın Tarihi: 11-02-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MHP'de yarım asır buluşması

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı'nın (MHP) düzenlediği birlik beraberlik kahvaltısı geçen Cumartesi günü DSİ tesislerinde gerçekleşti. İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, “31 Mart'ta Edirne ehline emanet edilecek” dedi. 
MHP Edirne İl Teşkilatının düzenlediği birlik beraberlik kahvaltısı DSİ tesislerinde gerçekleşti. İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, açılış konuşmasında partilerinin kuruluşunun 50'nci yılını kutladı ve “Yarım asrı devirdik. Dünya var oldukça ülkemiz ve partimiz var olacak. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başkan Av. Ferhatoğlu yerel seçimlere ve önemine değindiği konuşmasında, “31 Mart'ta Edirne ehline emanet edilecek. Recep Kozan hocamıza emanet edilecektir” dedi ve şunları söyledi:
“EDİRNE RECEP KOZAN HOCAMIZA EMANET EDİLECEKTİR”
“Milliyetçi Hareket Partisi, ne yaptığını, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir siyaset okuludur. Kendi gelecekleriyle ilgili planları olmayanlar başkalarının senaryolarında figüranlığa tamah edecekler, tamam diyeceklerdir. Nişan almazsanız vuramazsanız. Hedef koymazsanız ulaşamazsanız. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, ne yaptığınızın, nereye varacağınızın hiçbir önemi olmayacaktır. Ha şura olmuş, ha bura olmuş, hiç fark etmeyecektir.
Bununla birlikte aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaya-caktır. Zafer ancak onu isteyen-lerin, bununla yetinmeyip çalışan-ların, emek verenlerin, ter dö-kenlerin, samimiyetle mücadele edenlerin olacaktır. Dava adamı inanç ve iman adamıdır. Dava adamı ilke ve ülkü abidesidir. Dava adamı samimiyet ve dürüstlük anıtıdır. Milliyetçi Hareket Partisi Edirne teşkilatı üyeleri davasını özümsemiş, davasında erimiş, davasını hayatının mana ve muhtevası haline getirmiş müstesna ve muhterem şahsiyetlerdir.
Bizim meselemiz vatandır, bizim meselimiz milli bekadır, bu nedenle işimize bakalım, davamızın yüzünü ağartmak, mukaddesatımızın onurunu korumak için var gücümüzle çalışıp çırpınalım. Dedikoduyla geçirecek vakit yoktur. Sürekli hareket halinde olacağız. Sürekli bir adım önde bulunacağız. Sürekli üretip, ülkemiz ve ülkülerimiz için fedakârlık yapacağız. Çünkü sorumluluğumuz hakikaten ağırdır, sorumlu olduğumuz bir tarihimiz, bir talihimiz, bir mazimiz, bir atimiz vardır. Vaziyet nazik, vakit dardır. Türkiye'mizin çözmesi gereken, üstesinden gelmesi aciliyet gösteren sorunları vardır ve karşımızdadır. İhmale kapı aralamak ihanete ortam açmaktır.
Beka mücadelemizi hafife almak bela akınına çanak tutmaktır. Unutmayınız, siyasetin doğru olması kadar doğru siyasetin yapılması tarihi önem ve değerdedir. Hakkın yanında olmak doğru tavırdır. Halkın yanında olmak doğru tutumdur. Hakikatin sözcüsü olmak doğrunun ta kendisidir. Bizim yalanla işimiz olmadı, olmayacak.
Çıkarlarımızın akıntısına hiç kapılmadık, irademizi ikbal düşkünlüğüne asla alet etmedik. Yarım asırdır dediğimizi yaptık, yapacaklarımızın vaadini verdik. Sabah doğup akşam solmadık. Akşam yanıp sabaha sönmedik. Köprüye gelmeden geçmeye çalışmadık. Hep ülkücü yaşadık, hep ülkücü kaldık, Allah nasip ve kısmet ederse de ülkücü olarak hayata gözlerimizi yumacağız. Fakat asla eğilmeyeceğiz, asla taviz vermeyeceğiz, dönmeyeceğiz, biliniz ki, asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin istikbal meşalesi, istiklal nişanesidir. Bu meşale sönmeyecek, bu nişane silinmeyecektir. Yeni 15 Temmuzların olmaması için ön almak mecburiyetindeyiz. Bekamızın ölümcül saldırılardan muhafazası için ileri atılmak, derlenip toparlanmak durumundayız.
Bu nedenle 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin tarihi bir önemi bulunmaktadır. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler hazırlık yapıyorlar. Türkiye'yle hesabı bulunanlar hazırda bekliyorlar. Zalimler fırsat kolluyorlar.    Hainler ortam yokluyorlar, zehirli hava kokluyorlar. Bu stratejilerde değişen bir şey yoktur. Aynı yerdeyiz, aynı çizgideyiz, aynı noktadayız. 31 Mart 2019'da herhangi bir yol kazasının pek çok badireye yol açacağını öngördük. Bu maksatla dört ayaklı stratejimize uygun olacak şekilde iki ana siyasi hedefi belirledik ve paylaştık. 
“İŞİMİZ ÇOK, HEDEFLERİMİZ BÜYÜK, YÜKÜMÜZ AĞIR” 
Birinci ana siyasi hedefimiz, hiç şüphesiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 31 Mart 2019'dan güçlenerek çıkması, buna müzahir mahalli idareler yönetiminin demokratik imkânlarla tesisidir.
PKK-IP-CHP ittifakının yeni hükümet sistemini boğma emelini bozguna uğratmak, kriz ve kaos çıkarma çabalarını püskürtmek gayemizdir, gayretimizin temelidir.
İkinci ana siyasi hedefimiz, milli bekamız üzerinde oynanan tehlikeli oyunların bertarafı, aynı zamanda küresel tahrik ve dayatmalara karşı uyanık olmak, tepki göstermektir. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Edirne'nin yeni bir tarih yazmasını arzuluyoruz.
İşimiz çok, hedeflerimiz büyük, yükümüz ağırdır. İnanıyorum ki 31 Mart 2019'da Edirne ehline emanet edilecektir. Recep Kozan hocamıza emanet edilecektir. İnanıyorum ki, Türkiye'nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Bayrakla dertleşen, toprakla birleşen, can verip devleşen kahramanlar olduktan sonra, ölürsem şehit kalırsam gazi diyen inanç kaleleri bulunduktan sonra hangi melun kuvvet, hangi kudurmuş niyet Türk milletini durduracaktır?
Hiçbir zalim, hiçbir hain aklından çıkarmasın ki, sınırda nöbete ihtiyaç varsa, bir sela yeter bu aziz ve necip millete.”
KOZAN. YARIM ASIRLIK GÖNÜL BAĞI
MHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Kozan da,  “Bilindiği gibi 9 Şubat MHP'nin kuruluş yıldönümü. Hem de 50'inci yılı kutlanıyor. 9 Şubat 1969'da büyük liderimiz Alparslan Türkeş tarafından kurulan ve benim de 48 yıldır gönül bağım olan hiçbir zaman için o çizgiden gönül olarak ayrılmadığım bir yol. Şerefle gittiğim ve mutlu olduğum bir yol. Ne mutlu ki böyle bir davanın ve inancın insanıyım. 50 yıl içerisinde bize demedikleri kalmadı. Eli sopalı bile dediler ama sonunda geldiğimiz nokta her parti bu ülkücülerden bu davanın elemanlarından kendilerine başkan adayı aramaya başladılar. Bu gurur ve mutluluk bize yeter de artar bile. 
Kozan, Edirne'ye hizmet etmenin ibadet olduğu sözünü tekrarladı ve böyle bir dava ve inancın insanı olmaktan duyduğu gururu dile getirip şunları aktardı:
“Edirne, Balkanların merkezi. Kurulduktan sonra değişik devletler buraları almak istemiş ve nihayet 1361 atalarımız Edirne'yi bize vatan ve başkent yapmış. Her ne kadar 90 küsur yıldan sonra başkent İstanbul'a taşınsa da gölge başkent olarak yine devam etmiştir. Hala balkanların başkentidir. 
“KUTSAL KENTE HİZMET İBADETTİR” 
Mehmet Akif der ki: Edirnesiz bir Türkiye, Türkiye değildir. Bu kutsal kente hizmet etmek gerçekten bir ibadettir. Güzel bir şeydir. Dünyada az insana nasip olan bir şeydir. Devlet memuru olarak uzun bir süre Edirne'mize hizmet ettik. Bu hizmetimizi belediye başkanı olarak da sürdüreceğiz. Buna gönülden inanıyorum. Bizim milletimiz feraset sahibidir. Kimin çalışacağını kimin ne iş yapacağını ve kimin Edirne'ye hangi gözlükle baktığını bilir. Bizim gözlüğümüz hizmet gözlüğüdür. Bu güne kadar böyle oldu bundan sonra da böyledir. Gözlüğümüz hiçbir zaman rant gözlüğü olmamıştır. Rant gözlüğü takanların Edirne'yi getirdiği noktayı görüyorsunuz. 
“YEŞİL EDİRNE BETON YIĞINI OLDU” 
Yeşil Edirne beton yığını oldu. En ufak bir yağmurda düştüğümüz hal ve alt yapısı ortada. Kaldırımlarda yürürken çok dikkatli olmalı yoksa çukurların içine düşersiniz. Biz Edirne'yi bize verin gerçekten hizmet edelim diyoruz. 
Edirne'yi pırıl pırıl, medeni ve yaşanılabilir bir şehir haline getirelim. Bunu başaracağız. Bunu yapabilmenin temel şartı biz ülkücüler olarak bu davaya gönül verenlerin bir yumruk gibi sımsıkı bir arada olmasıyla olur. 
“KUVVETLİ OLMANIN YOLU BİRLİK OLMAKTAN GEÇER”
Dostluğumuz daim, gücümüz tam olmalı. Kuvvetli olmanın yolu birlik olmaktan geçer. Bu birliği sağladık bundan sonra da devam ettireceğiz. Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz. Hep birlikte tarlada izimiz olacak. Ülkemizin, milletimizin garantisi olan MHP ve onu doğuran ülküye her zaman bağlı kalacağız. İlelebet devam ettireceğiz. Ne mutlu Türküm diyene.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuları dolandırdılar
3 yıllık utanç bitiyor
Tekirdağ kapandı Edirne'nin yükü arttı
Yeniimaret Spor'da 6 imza
İnflamatuvar barsak hastalığına dikkat
Şentop'tan Edirne'ye destek sözü
Kıbrıs Barış Harekatı 45 yaşında
Edirne'nin kahramanı kitap oldu
Tavan arasından sokağa
'Ulus'a çeki-düzen
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE