ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Yalakalar acı söylemez’
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, aday tanıtım toplantısı için geldiği Edirne'de 'dost acı söyler' deyip iktidar partisini eleştirerek; “Biz, kardeşlik duygusundan dolayı gördüğümüz bütün hataları yüzlerine karşı netçe söyleriz. Dost acı söyler. Yalakalar acı söylemez, söyleyemez. Çünkü menfaatlerinden olurlar” dedi...  Son günlerde sıkça gündeme gelen 'beka' polemiğine de değinen ve Türkiye'nin böyle bir problemi olmadığını ifade eden Karamollaoğlu; “Bugün bir beka problemi varsa o da AK Parti'nin bir beka problemi var. 16 yıldır yürüttüğü politikalarla ülkemizin problemlerini çözemediler” dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 11-02-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Yalakalar acı söylemez’

Olgay GÜLER
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, aday tanıtım toplantısı için partisinin Edirne'de düzenlediği etkinliğe katıldı. 
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısı öncesi, partililer Karamollaoğlu'nu meşalelerle karşıladı. Parti il ve ilçe teşkilatlarının yoğun katılım gösterdiği toplantıda açılış konuşmasını Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran yaparken Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş de yapacağı çalışmalar ve parti anlayışını katılımcılara aktardı. 
Merakla beklenen konuşması için kürsüye gelen Genel Başkan Karamollaoğlu ise ilk olarak son günlerde ülke gündeminde sıkça yer alan 'beka' polemiğine değindi. Türkiye'de bir beka problemi olmadığına söyleyen Karamollaoğlu şöyle konuştu; 
“AK PARTİ'NİN BEKA PROBLEMİ VAR”
“Hükümet bu seçimleri genel seçim havasına sokarak, aman dikkat edin beka problemimiz var. Eğer bizi desteklemezseniz Türkiye'nin bekası tehlike' gibi bir havaya sokmak gayretinin içine girdiler. Türkiye'nin bir beka problemi yok. Türkiye tehdit altında mı? Buna itirazımız yok. Türkiye kurulduğu günden beri dünyanın en stratejik bölgesinde olduğu için bu ülkede topraklarımız üzerinde birilerinin hep gözü olmuş ve emelleri olmuş. Ama bu bizim beka sorunumuz haline gelmemiş. Bugünkü iktidar 2002 yılındaki seçimlere giderken hiç beka diye bir sorunu dile getirdiğine şahit oldunuz mu? Son 16 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor. AK Parti iktidarı. Bu 16 sene içinde dün olmayan beka problemi bugün çıkmışsa, bu tamamen bugünkü iktidarın beceriksizliğidir. Bugün bir beka problemi varsa o da AK Partinin bir beka problemi var. 16 yıldır yürüttüğü politikalarla ülkemizin problemlerini çözemediler.
“ÜLKEYİ BETONA VE DEMİRE MAHKUM ETTİLER” 
Genç kızlarımız, hem okullarında başörtüsü ile okuyabiliyorlar, hem de devlette görev alabiliyorlar. Yollar, köprüler inşa ettiler. Ama bunlar, bir ülkenin probleminin tamamı değildir. Esas tahrip ettikleri noktalara bakmak mecburiyetindeyiz. Bunları neden çözemediklerini de anlamak mecburiyetindeyiz. Bugünkü iktidarın en büyük problemi, kendi yaptığı hatayı bir türlü görmemesidir. Bugünkü iktidar, ne yazık ki ülkenin problemlerini çözemiyor. Neden çözemediğini de bilmiyor. Bir zaman soğan lobisi diye saldırdı ama olmadı. Şimdi de marketler, pazarlar diyor. Süper marketler açacağını, spekülasyonu önleyeceğini söylüyor. Düne kadar devlet olarak hiçbir işin içine girmeyeceğini söyleyen siz değil miydiniz? Niye bugüne kadar 95 yıllık birikimimizin tamamını sattınız? Yüzlerce fabrikayı, 16 sene içinde kim sattı? Tesisi kim yok etti? Bunların gözleri, betondan ve demirden başka bir şey görmedi. Bunun için de ülkeyi, betona ve demire mahküm ettiler. AK Partili belediyelerin bulunduğu illere ve ilçelere gidin, yollar bile 2 sene içerisinde yeniliyorlar. Bu ne demektir? Yol ve kaldırım bile yapmayı beceremiyorlar demektir. Yol ve kaldırım yapmayı beceremeyenler ülkeyi nasıl yönetecekler? Böyle yönetiyorlar. Duvara tosladılar.”
Ülkedeki işsizlik rakamlarına değinen Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti;
“6 MİLYON İŞSİZ VAR”
İşsizlik aldı başını gidiyor. 4 milyon işsiz var bu ülkede. İşsizlik yardımı yaptıkları için iş aramaya gerek duymayan 2 milyon insanla birlikte 6 milyon işsiz var bu ülkede. Siz memleketi bu hale getirdiniz. Niye bundan ders almıyorsunuz? Biz bunları söylediğimizde neden bizimle alakası olmayan yakıştırmalarda bulunuyorsunuz? Cumhuriyet Üniversitesi 1974 yılında kuruldu. Öyle bir havaya girdiler ki nerede bir şey görseler, bunu biz yaptık diyorlar. Neredeyse diyecekler ki 'Cumhuriyeti biz kurduk'. Bu mantıkla siz memleket yönetemezsiniz. Maalesef görme özürlüler.
“DOST ACI SÖYLER”
Bizde, ne Tayyip Erdoğan düşmanlığı var, ne de başka birisine karşı düşmanlık var. Biz, kardeşlik duygusundan dolayı gördüğümüz bütün hataları yüzlerine karşı netçe söyleriz. Dost acı söyler. Yalakalar acı söylemez, söyleyemez. Çünkü menfaatlerinden olurlar. Ama biz böyle bir menfaat kaygısı taşımadığımız için acı söyleriz. Onları yıpratmak için değil; bizim sözümüze dikkat edip ibret alsınlar, politikalarını düzeltsinler diye söyleriz. Ama bizim bu söylediklerimiz, başka maksatla söylenmiş gibi gündemlerine Saadet Partisi'ni aldılar, oruçlarını bozdular. 16 senedir Saadet Partisi'ni ağızlarına bile almıyorlardı. Sonunda mecbur kaldılar. Ama Allah'tan korkan insanlar yalan söylemez, iftira etmez, olmayan bir şeyi varmış gibi göstermez. 
“AHLAKİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ BOZULUYOR”
Bizi tutup birileriyle eşleştirmeye çalışıyorlar. Bugün bir seçime gidiyoruz. Türkiye'nin 1399 beldesinde, ilçesinde, ilinde seçim olacak. Bunun tamamında biz seçime gireceğiz. Sen iktidarsın ama tek başına seçimlere giremiyorsun. Onun için bize, 'bunlar şer ittifakı' diyorlar. Hiç mi Allah korkunuz yok? Bizim hakkımızda söyledikleri çirkin sözler var. O sözler, kendileri tariflerinden ileri gitmez. Biz, sizin seviyenize inip aynı kelimelerle konuşmayız. Her ülkede ister istemez lider pozisyonunda bulunan insanlar, ülkenin gençleri, o ülkede yetişen insanlar tarafından da rol model olarak görülür. Ama bizim toplumumuza baktığımız zaman ülkeye rol model olacak bir karakter göremiyoruz. Ahlaki ve manevi değerlerimiz bozuluyor. Bu memleketin yarısına size oy vermedikleri için hain, yarısına oy verdikleri için vatansever derseniz, bu memlekete huzur gelmez. Bu memleketin hamuru biziz, bizim inancımızdır. Bu memlekette beraberliği biz sağlayacağız." 
AK Parti hükümetinin eğitim sisteminde uyguladığı yanlış proje ve çalışmalar nedeniyle ağır yaralar aldığını da sözlerine ekleyen Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;
“EĞİTİMİ AKILLI TAHTA VE TABLETTEN İBARET ZANNETTİLER”
“İktidara geldikleri gibi okullarda Fatih projesi ile akıllı tahta ve her öğrencinin eline bir tablet vereceğiz dediler. Avrupa veya Amerika'da bile gücü olmadığından değil, bu adımların bir takım zararlar oluşturacağı için çocuklara küçük yaşta tablet veya akıllı telefon vermiyorlar. İktidar eğitimi akıllı tahta ve tabletten ibaret zannettiler. İmtihanlarda bir sürü yolsuzluk oldu önlemediler
“İFLAS ETTİLER”
“Çiftçi karnını doyuramadığı için bazı arazileri ekmiyor. Tarım bakanı diyor ki 2 milyon hektar araziyi daha tarıma kazandıracağız' diyor. Nasıl kazandıracaksın? Bugünkü tarım politikanla bunu kazandırabilir misin? Çiftçi neden bu zamana kadar bu araziyi ekmiyor? Çiftçi geçimini sağlayabiliyor mu? Tarımdaki girdilerle satış fiyatlarını karşılaştırdığı zaman çiftçinin ne halde olduğunu bunları bir öğren. Sen bunların bir tanesine bile bakmadan, ya çiftçiyi, ya pazarcıyı, ya marketçiyi tehdit ederek bir yere gidemezsin. Şu an geldikleri nokta ne yazık bundan ibaret. İflas ettiler.”
ADAYLAR
Karamollaoğlu Konuşmaların ardındank belediye başkan adayları Mansur İriş (Edirne merkez), Ahmet Köseler (Keşan), Erol Parazil (Meriç), Enver Yazan (Uzunköprü), Kemal Durkaya (Havsa), Adem Adalı (Lalapaşa), Nadir Konak (Süloğlu), Zafer Yetim (Beyendik), İhsan Bulut (Yenimuhacir) ve Adem Kenar'ı (Subaşı) tanıttı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kuyumcuları dolandırdılar
Yeniimaret Spor'da 6 imza
Kıbrıs Barış Harekatı 45 yaşında
İnflamatuvar barsak hastalığına dikkat
Tavan arasından sokağa
Tekirdağ kapandı Edirne'nin yükü arttı
Edirne'nin kahramanı kitap oldu
3 yıllık utanç bitiyor
‘Yağlı Güreş Federasyonu kurulmalı’
Adli tatil başladı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE