ANASAYFA
16 Temmuz 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Yaşama yol ver!’
Edirne'de 12 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla yürütülen kampanya kapsamında geçen yıl 97 ilkokulda 4 bin 150 öğrenciye ulaşıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 11-02-2019 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Yaşama yol ver!’

Edirne'de 12 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmes' konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla 'Yaşama yol ver!' sloganı ile yürütülen kampanya kapsamında geçen yıl 97 ilkokulda 4 bin 150 öğrenciye ulaşıldı.
Edirne Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, söz konusu kampanyanın 2019 yılında yeniden başladığına dikkat çekilerek,  bu kapsamda çalışmaların devam ettiği belirtildi. 112 Acil Çağrı Hattı'nın hayati tehlike oluşturan durumlarda aranması gereken önemli bir hat olduğu ve gereksiz meşgul edilmesi durumunda gerçek acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hastalara geç kalınabildiği kaydedilen açıklamada şunlara yer verildi:
“Aynı şekilde, trafikte geçiş önceliği bulunan ambulanslara diğer sürücüler tarafından yol verilmemesi halinde hastaya ulaşım süresi uzamaktadır. Bu durumda maalesef ambulansta bulunan hastanın tıbbi durumu mevcut halinden daha kötüye gidebilmekte, yapılması olası tıbbi girişimler gecikmekte ve geri dönüşü olmayan zararlar görülebilmektedir. 
Bakanlığımızca'12 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi' konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla 'Yaşama yol ver!' sloganı ile medya kampanyası yürütülmektedir.
Sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik başlatılan Minik 112 uygulaması, 2015 yılından 2017 yılına kadar ilk ve ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencilere sınıf ayırt etmeksizin uygulanmıştır. 2018 yılı itibari ile Minik 112 uygulamasına sadece ilkokul 3. Sınıf düzeyinde devam edilmesine karar verilmiş ve böylece ilkokula devam eden her bireyin bu eğitimi alması amaçlanmıştır.  
Söz konusu kampanya kapsamında, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak 2018 yılı içerisinde Edirne ili merkez ve ilçelerinde toplam 97 ilkokulda 4 bin 150 öğ-renciye ulaşılmıştır.2019 yılı kampanya başlamış olup; bu kapsamda çalışmalar devam etmektedir. Bu eğitimler ile 112 Acil Servis çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalığın arttırılması, gerekli has-sasiyetin oluşturulması amaçlanmıştır.


 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
'Sıla'ya akın!
ETUS zam bekliyor
Radardan kaçamadılar!
Altının 'ayarı' bozuldu
Saraçlar'da 15 Temmuz sergisi
Sokakta kitap var
‘Sağlıkta engelleri kaldırıyoruz’
HOTEAD Akçaabat yolcusu
İngilizce Şişli İngilizce Kursunda Öğrenilir
Ertürk ve Övgü'nün mutlu günü
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE