ANASAYFA
21 Temmuz 2019 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Pet şişeye inat su sebili!
Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği doğanın korunması, çevre bilinci ve farkındalık yaratma amacıyla yaptığı projelere bir yenisini daha ekledi…
Haberin Yayın Tarihi: 12-02-2019 07:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Pet şişeye inat su sebili!

Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği (EDOSK) doğanın korunması, çevre bilinci ve farkındalık yaratma amacıyla yaptığı projelere bir yenisini daha ekledi. 
Dernek Başkan Yardımcısı Neslihan Çakır, plastik kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmaları paylaştığı açıklamasında söz konusu proje ile ilgili olarak şunları kaydetti
“EDOSK bu projeye BeMed: Beyond Plastic Med oluşumuna dahil olan beş vakıf adına hareket eden ve oluşumun lideri olan Monaco Prens II. Albert Vakfı ile yaptığı sözleşme kapsamında fon sağlamıştır. 'Plastiksiz Akdeniz' sloganı ile hareket eden BeMed, Akdeniz'de plastik kirliliğine karşı özel sektör, sivil toplum, siyasi ve bölgesel girişimleri küresel bir işbirliği ağında bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda BeMed, çevre koruma projelerini desteklemekte ve teşvik etmekte ve böylece Akdeniz'i temizlemek ve korumak için çalışmaktadır.
BeMed ile EDOSK ortak-lığında 2017 yılında başlayan ve geçtiğimiz günlerde sona eren projemizde, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Begona Rodriguez öncülüğündeki 'Plastiğe Hayır!' Grubu  ile birlikte çalışılarak yaklaşık 3 bin adet bez çanta yaptırılmış, bu çantalar 2017 ve 2018 yıllarında Trakya Üniversitesi'nin düzenlediği etkinliklerde katılımcılara ve Edirne'deki bakkallarda ve pazarlarda halka dağıtılmıştır. İkinci bir etkinlik olarak okyanuslardaki plastik atıklara dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak için çekilen 'Plastik Okyanus' belgeselinin gösterimi Balkan Kongre Merkezi'nde yapılmıştır. Son olarak Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne ve Balkan Yerleşkesi'nde bulunan Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası'na birer adet su arıtma cihazı ve su sebili temin edilmiştir. Amacımız öğrencilerin pet şişe kullanımının ve dolayısıyla plastik kullanımının azaltılması ayrıca öğrencilerin tasarruf yapmasını sağlamaktır. Projenin uygulama aşamasında birlikte çalıştığımız 'Plastiğe Hayır!' Grubu'na, destek veren Trakya Üniversitesi'ne, sivil toplum kuruluşlarına ve etkinliklerimize katılım gösterenlere çok teşekkür ederiz. EDOSK'un çevrenin korunmasına yönelik etkinlik ve projeleri 2019 yılında da artarak devam edecektir.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE