ANASAYFA
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
MHP adayını çekti!
Yüksek Seçim Kurulu'nca 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde uygulanacak seçim takvimi uyarınca siyasi partilerle bağımsız belediye başkan adayları ile belediye ve il genel meclisine ait aday listelerinin ilçe seçim kurullarına teslim süresi dün sona erdi… MHP, Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan'ı ittifak için çekerken, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Meclisi listesinde ilk 5, İl Genel Meclisi listesinde de ilk ismin kadın olması dikkat çekti…
Haberin Yayın Tarihi: 20-02-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MHP adayını çekti!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Yüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde uygulanacak seçim takvimi uyarınca siyasi partilerle bağımsız belediye başkan adayları ile belediye ve il genel meclisine ait aday listelerinin ilçe seçim kurullarına teslim süresi dün sona erdi.  MHP, Belediye Başkan Adayı Recep Kozan'ı ittifak için çekerken, Belediye Meclisi'ne 5 isim önerdiği ortağı Ak Parti Teşkilatı ise listesini basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmadı, gazetelere CHP, SP ve BTP listeleri ulaştı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, Edirne Belediye Başkan adayı Recep Kozan'ı çektiklerini AK Parti Edirne Belediye Başkan adayı Avukat Koray Uymaz'ı destekleyeceklerini açıkladı. Belediye Meclisi'nde 5 isim verdiklerini, il genel meclisinde ittifak olmadığından kendi adaylarıyla seçime gireceklerini belirten Başkan Av. Ferhatoğlu, “Sonuna kadar Sayın Avukat Koray Uymaz'a desteğimizi parti olarak vereceğiz” dedi.
“İTTİFAK KARARI ÇIKTI”
MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, Edirne'de ittifak kararı çıktığını açıkladı. Başkan Av. Ferhatoğlu şunları söyledi:
“31 Mart yerel seçimleriyle ilgili bilindiği gibi genel merkezimiz tarafından Edirne'de AK Parti ile beraber Cumhur İttifakı'nda olduğumuz için ittifak kararı çıkmıştır. Burada desteklenecek belediye başkan adayı AK Parti'nin Edirne Belediye Başkan adayı Koray Uymaz'dır. Genel merkezimizden gerekli talimatı aldıktan sonra AK Parti Edirne İl Başkanı Sayın İlyas Akmeşe ile gerekli görüşmeleri yaptık. Belediye Meclisimizi oluşturduk. Merkez ilçe olarak listemiz teslim edildi. İl Genel Meclisi'nde ittifak olmadığı için tüm partiler adaylarını çıkaracaklar. Merkez ilçe ve ilçelerde adaylarımızın evraklarını toparladık ve bir iki ilçemiz kaldı şu anda. Partimiz il genel meclisinde adaylarımızla seçimlere çıkacağız. Halkımızın teveccühünü bekliyoruz.
Belediye meclisinde partimizden 5 isim var. İsimler genelde emeği geçenleri listeyi koyduk. Genel başkanımız Cumhur ittifakına çok bağlı ve hassasiyetle önem verilmesi gerektiğini her zaman belirtiyor. Biz verdiğimiz sözün de arkasındayız. Sonuna kadar Sayın Avukat Koray Uymaz'a desteğimizi parti olarak vereceğiz.”
Siyasi partilerin verdikleri aday listeleri seçim kurullarınca hemen incelemeye başlanacak. Saptanacak eksiklikler ile herhangi bir sebeple eksik aday göstermiş olan siyasi partilerin ilçe başkanlıklarından bu eksikliklerinin tamamlanması istenecek. Siyasi partilerin aday listesindeki eksiklikleri en son 21 Şubat Perşembe günü tamamlanacak. Geçici olarak ilan edilen aday listeleri süreç içerisinde değerlendirmelerden sonra Kesin Aday Listeleri bağımsız adaylar dahil 3 Mart Pazar günü ilan edilecek.
LİSTELER
Edirne'de siyasi partilerin İlçe Seçim Kurulu'na teslim ettikleri listeler şöyle:
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: Recep Gürkan
BELEDİYE MECLİSİ ÜYE ADAYLARI:
Filiz Gencan Akın, Duygu Şener, Nuray Yılmaz Geldi, Mevlüde Baş, Emine Kahyalar, Selçuk Çakır, Ayhan Murat Dursunoğlu, Ali Şükrü Atamgüç, Ali Yazıcı, Cenk Benakman, Engin Yağcılar, Mehmet Özçuhacı, Savaş Üner, Hakan Giyik, Abdullah Yeşen, Ergun Dönmez, Semih Çınar, Serkan Liznak, Olcay Bakkalcı, İsmail Çağlar Karabıçak, Feridun Tunca, Fevzi Demir, Nedim Mercan, Sergen Kuru, Ferdi Belit, Tolga Tınmaz, Erim Uzuncaova, Murat Kocabaş.
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ KONTENJAN ADAYLARI
Necamettin Attay, Yaver Tetik, Ahmet Baran Yazgan
EDİRNE İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI
Çiğdem Gegeoğlu, Mehmet Geçmiş, Kutay Özköse, Asım Uyguner, Cengiz Posta, Muammer Tanıyan
SAADET PARTİSİ
EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Mansur İriş
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ ÜYE ADAYLARI:
Bilal Değirmendereli, Tezcan Karakütük, Engin Demir, Muhammed İkbal Hatipoğlu, Cevher Markal, Yüksel Çelebi, Cahide Erolu, Kenan Ertek, Kayhan Coni, Arzu Uysal, Yusuf Devecioğlu, Ali Binkay, Ahmet Göçmen, Nezir Keleş, Samet Kaya, Tülay İstek, Tufan Düvenci, Hasan Tahsin Arıkan, Ayhan Dıramalıdan, İsmail Yüksel, Kerim Korkmaz, Mustafa Tekin, Cevat Uydur, Durali Yılmaz, Mustafa Hayırlı, Mustafa Aksu, Mehmet Köker, Halil Koç
BELEDİYE MECLİSİ KONTENJAN ADAYLARI
Selim Tekin, Hasan Sezai Yüzer, Mehmet Sevinç
İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI
Selim Kaya, Hüseyin Keçici, Nejat İşler, Ahmet Bacı, Ahmet Tabakçı, Hüseyin Kezer
SEDEFÇİ’NİN LİSTESİ 
BTP'den Edirne Belediye Başkan Adayı olan Hamdi Sedefçi'nin belediye meclisi aday listesi belli oldu. Sami Çakırlar, Ferda Erdoğan ve Ali Osman Kaner kontenjan adayları  olurken, 1. sırada Ümit Mıhlayanlar yer aldı.
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)'den Edirne Belediye Başkan Adaylığı geçtiğimiz günlerde netleşen Hamdi Sedefçi'nin belediye meclis üyesi aday listesi belli oldu. Edirne 
Belediyesi'nin eski başkanlarından Sedefçi'nin belediye meclis üyesi kontenjan adayları Sami Çakırlar, Ferda Erdoğan ve Ali Osman Kaner oldu. Belediye meclis üyesi aday listesi ise sırasıyla Ümit Mıhlayanlar, Bülent Kahyacı, Mustafa Yüksel, Süleyman Sucu, Sinan Gazioğlu, İlknur Özdilek, Egemen Kurtdere, Taha Can Sayın, Gülseren Toktaş, İrfan Altay, Fehime Yenilmez, Selahattin Pınar, Zeynep İslatince, Nihat Kaya, İbrahim Adada, Ali Balkan, Elif Kukçu, Umut Canbazoğlu, Bilgin 
Deviren, Gülsüm Kaya, Ünal Uysal, Halil İbrahim Kazici, Seda Avcı, Ahmet Karabulut, Ender Çakan, Sedat Balcı, Ali Berk Kurtbil, Adil Haldun Erdönmez yer aldı. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'nin 142 yıllık çınarı
Pilav okul dışında
Edirne'ye oyuncak müzesi
Millet İttifakı'ndan '19 Mayıs' töreni
HER YER SAMSUN
Vadeli hesaptan dolandırıcılık
Yeniden görevlendirme yargıda
Yem sütten pahalı
Müzede resitalli kutlama
‘19 Mayıs ruhu yok edilemez’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE