ANASAYFA
20 Mayıs 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Bizimkiler Edirne çocuğu değil mi?’
HOTEAD GSK Yönetim Kurulu, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından amatör spor kulüplerine yardın yapılırken geçen dört yılda olduğu gibi kendilerinin yine bunun dışında bırakılmalarına tepki gösterdi.
Haberin Yayın Tarihi: 26-02-2019 08:02
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Bizimkiler Edirne çocuğu değil mi?’

HOTEAD GSK Yönetim Kurulu, “Bu çocuklar bizim Edirne'mizin çocukları değil mi?” diye sorduğu yazılı açıklamasında, bu durumun çok büyük adaletsiz olduğuna dikkat çekti. HOTEAD GSK Yönetim Kurulu açıklamasında şunlara yer verdi:
“17 Şubat 2019 Tarihinde Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) İl Temsilciği tarafından ilimizde düzenlenen okullar arası ve kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliğine kulübümüz, Gençler Geleneksel Düzenlemesiz Dal kategorisinde ve Minikler, Yıldızlar, Gençler Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde toplam dört ekiple katılım sağlamıştır. Ayrıca dernek olarak destek verdiğimiz Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Gençler Geleneksel Düzenlemesiz Dal kategorisinde Okullar Arası il birinciliğinde mücadele etmiştir. Ekiplerimiz tüm girdiği dallarda başarılı olup il birincisi olarak grup yarışmalarına katılmaya hak kazanmıştır. Yani beste beş yaparak büyük bir başarıya imza atmıştır. Amacımız grup yarışmalarında da iyi bir performans sergileyip geçen sene olduğu gibi Türkiye Finallerine Edirne'mizin adını yazdırıp finallerde başarılı bir sonuç elde etmektir.
Derneğimiz 10 Mart 2002 tarihinde kurulmuş olup halen Halk Oyunları ve Tiyatro dallarında faaliyet göstermektedir. Kendi ayaklarımızın üzerinde durarak ve sadece kocaman yüreklerimizin birlikteliği ile bu duyguları yaşamak paha biçilmez. Bu müsabakalarda Minikler, Yıldızlar, Gençler Düzenlemeli Dalda ve Gençler Düzenlemesiz Dalda yarışan tüm dansçılarımızı, Sosyal Bilimler Lisesi Dansçılarımızı, Eğitmenlerimizi,  Müzisyenlerimizi, yanımızda olan eski ve yeni yönetim kurulu üyelerimizi, Cefakar Velilerimizi ve yanımızdan bir an bile ayrılmayan sahnede görev almayan dansçılarımızı, gönülden kutluyor ve her zaman olduğu gibi sahne içinde ve dışında sergiledikleri duruşlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum Sosyal Bilimler Lisesi idareci, öğretmen, okul görevlilerine ve destek için gelen öğrencilerimize, ayrıca dansçılarımızın güzel bir salonda çalışma yapmalarına imkan sağlayan Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne, Edirne Gençlik Merkezi idarecilerine antrenör ve emekçilerine HOTEAD GSK Ailesi olarak şükranlarımızı iletmek istiyoruz.
Dernek olarak tüm aile fertlerimizin üzüldüğü bir noktayı da belirtmeden geçemeyeceğiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl yine Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından verilen yardım edilecek kulüpler listesindeki tüm amatör spor kulüplerine yardım yapıldı. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geçen dört yılda olduğu gibi yine biz bunun dışında bırakıldık. Sonra basında bunun reklamı yapılıyor. Bu çocuklar bizim Edirne'mizin çocukları değil mi? Bu çocuklar yurt içinde Edirne'mizi, yurt dışında da Edirne'mizi ve Ülkemizi temsil etmiyor mu? Yoksa biz başka ilin ve başka ülkenin ekibi miyiz? Nerede kaldı adalet. Bu çok büyük adaletsizlik. Biz yine tüm zorluklara rağmen Edirne Yöremize ait Geleneksel oyunlarımızı aslına uygun kalarak bozmadan yurtiçi ve yurtdışındaki etkinliklerde sergilemeye çalışacağız ve buna devam edeceğiz. Yaşadığımız olumsuzluklar bizi hiç yıldırmayacak. Çünkü bizim Ailemiz çok büyük bir aile ve kocaman yüreği olan dostlarımızdan oluşmaktadır. Bu güne kadar her zorluğu kendi imkanlarımızla omuz omuza aşmaya çalıştık ve bugüne kadar Aile fertlerimizin desteği ile bunları aşmanın gururunu da yaşadık ve halen yaşıyoruz. Ve biz yine tekrarlıyoruz.
HOTEAD GSK Ailesi olarak;  Dürüstlük ve adalet başta olmak üzere tüm ahlaki unsurları ve insanı erdemleri her şeyin üzerinde tutan biz, çalışkanlığa; kazanmaktan önce cesaret, azim ve inançla; ekip ruhu içinde vazgeçmeden mücadele etmeye önem veririz.
Alın terinin ve emeğin değerini biliriz. Centilmen tavrımızla rakiplerimize sonsuz saygı gösterir ve hak ederek kazananları alkışlarız.
Miniklerimize ve gençlerimize özel önem verir; sabır ve disiplinle onları kültürümüzü yaşatmak adına geliştirmeye çalışır ve önlerini açmaya özen gösterir, geçmişten gelen halk kültürümüzü ve bu kültürümüze hizmet edeni unutmayız ve büyük saygı gösteririz.
Derneğimize ve değerlerine gönülden, sevgi ve saygı ile bağlıyızdır. İşte bu yüzden derneğimize emek verenlere destek için fedakarlık yapmaktan kaçınmayınız. Çünkü biz sizlerle varız ve sizlerle var olmaya devam edeceğiz.  Ve çünkü bu kurum için ter döken çocuklarımız için gururla her zaman şunu diyoruz. (H)ayata (O)nlar (T)ebessüm (E)diyor (A)rkadaşça , (D)ostça.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'nin 142 yıllık çınarı
Pilav okul dışında
Edirne'ye oyuncak müzesi
Millet İttifakı'ndan '19 Mayıs' töreni
HER YER SAMSUN
Vadeli hesaptan dolandırıcılık
Yeniden görevlendirme yargıda
Yem sütten pahalı
Müzede resitalli kutlama
‘19 Mayıs ruhu yok edilemez’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE