ANASAYFA
16 Eylül 2019 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Santim'le yeşil alan!
Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, kentte halkın nefes alabilecekleri yeşil alanların her geçen yıl yok edildiğini belirterek, merkezde kişi başına düşen yeşil alan miktarı sadece 75 santimetrekare olan mahalleler bulunduğuna dikkat çekti… Bu kadar düşük bir oranın Türkiye dışında dünyada görülmediğini kaydeden İriş, “Edirne'nin yeşil alan, yaşam alanları bakımından ne kadar fakirleştirildiğini çok iyi biliyoruz” dedi.
Haberin Yayın Tarihi: 15-03-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Santim'le yeşil alan!

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, halkın nefes alabildikleri yeşil alanların her geçen yıl yok edildiğini belirterek, merkezde kişi başına düşen yeşil alan miktarı sadece 75 santimetrekare olan mahalleler bulunduğuna dikkat çekti. Böyle bir durumun Türkiye dışında dünyada görülmediğini kaydeden İriş, “Edirne'nin yeşil alan, yaşam alanları bakımından ne kadar fakirleştirildiğini çok iyi biliyoruz” dedi…
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı İriş, seçim çalışmaları programı kapsamında halkın her kesimini ziyaret ederek dertlerini dinliyor.
Geçtiğimiz günlerde Uzunkaldırım ve çevresinde ziyaretlerde bulunan Mansur İriş, “Toplumumuzda her kesimin farklı farklı şikâyetleri var. 'Seçim önceleri adaylar gelir bir sürü vaatlerde bulunur. Ama işbaşına gelince hepsi unutulur diyorlar.'  Buradaki ziyaretimizde aldığımız ve hemen tüm mahallelerimizdeki ortak şikâyetlerden biri gençlerin boş zamanlarını değerlendirecekleri sporlardan biri futbol oynayacak sahaları olmaması” dedi.
Bu konuda geçmişi de az çok bilen orta yaşlı vatandaşların, “Eskiden saha çoktu, topumuz yoktu. Şimdi ise topumuz çok, sahamız yok” şeklindeki şikâyet-lerine Mansur İriş, “Edirne'nin yeşil alan, yaşam alanları bakımından ne kadar fakirleştirildiğini çok iyi biliyoruz. Bugün Edirne'mizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı en fazla Umurbey mahallemizde ki, o da kişi başına yaklaşık 10 M2'dir. En az düşen ise Sarıca Paşa Mahallesi'dir, kişi başına bir M2 bile yok, sadece 0,75 M2. dir. Dünyada (Türkiye dışında) böyle bir durum pek görülmemiştir. Batıya doğru gidildiğinde hem de Viyana ve Köln gibi büyük şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 50 ile 80 M2 arasındadır” açıklamasını yaptı.
“Yeşil alanlar, halkımızın gönül rahatlığı içinde nefes alabilecekleri, bir kısmında ise gençlerin top koşturacakları yerlerdir. Şehrimizde bu imkânlar maalesef yok edildi” diyen Mansur İriş, “Biz göreve geldiğimizde gerek her mahalle halkımızın gerekse şehir halkımızın müşterek yararlanabilecekleri yeşil ve yaşam alanlarını oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız” müjdesini verdi. 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE