ANASAYFA
22 Mart 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ağaç yaşken…
Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından başlatılan proje kapsamında belediye mücavir alanı içerisinde bulunan 25 adet ilkokulda 4. sınıf öğrencilerine atık konusunda eğitimler ve sunumlar gerçekleştiriliyor…
Haberin Yayın Tarihi: 16-03-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ağaç yaşken…

Edirne Belediyesi, şehir merkezinde faaliyet gösteren ilkokullarda, “Atıkları Geri Kazanalım ve Sıfır Atık Proje Bilgilendirme” isimli eğitim projesine başladı. Söz konusu projeyle çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşüm konusunda duyarlılık yaratılması hedefleniyor.
Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından başlatılan proje kapsamında belediye mücavir alanı içerisinde bulunan 25 adet ilkokulda 4. sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler ve sunumlar gerçekleştiriliyor. Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi uzmanlarınca gerçekleştirilen eğitimlerde, öğrencilere atık piller, atık bitkisel/sanayi yağlar, elektronik atıklar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıklarının geri dönüşümleri ve bertaraftı konusunda bilgilendiriliyor. Aynı zamanda hava ve çevre kirliliği konusunda bireysel olarak önlem amaçlı yapılacak çalışmalar hakkında öğrencilere farkındalık yaratılıyor.
Düzenlenen eğitim programlarıyla bitkisel atık yağların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasının çevreye vereceği yarara dikkat çekilerek; bitkisel atık yağ ve atık pil kaynaklarının uygun şekillerde bertaraf edilmemesi halinde çevreye vermiş oldukları zararlar da gözler önüne seriliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, “Okullarımız da ayrı zamanda bitkisel atık yağdan biyodizel elde edilmesi, temiz yakıt biyodizel kullanımının faydaları, hangi şekillerde geri dönüşümlerinin sağlandığı, elektronik atıkların insan ve çevreye verdiği zararlar, ömrünü tamamlamış lastiklerin zararları gibi hususları içeren bir eğitim sunumu da yapmaktayız.  Sunum içeriğinde eğitim videolarına da yer verilmektedir. Düzenlenen eğitim programında sıfır atık projesi kapsamında bitkisel atık yağların, elektronik atıkların, ambalaj, plastik, cam atıkların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların önemine dikkat çektik. Bu kapsamda “Erken yaşta çevre bilincini oluşturmak ve bu kavramı içselleştirip, ilerleyen dönemlerde de çocukların bunu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak amacıyla yapılan eğitimlerde, eğlenceli ve eğitici videolarla da sunumlar daha öğretici hale getiriyoruz. Ayrıca okullara ambalaj atığı kutusu, kağıt/karton, elektronik atık ve atık pil kutuları bırakılarak çocukların geri dönüşüme katkı yapmaları sağlanarak, ailelerini de bu konuda bilinçlendirme ve evlerinde de atıkları ayrıştırma sözü alıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Kuday ve ekibinden Özbaş'a ziyaret
Emlakçılarda Edirne-Çorlu yarışı
Satko Araç Takip Sistemleri ve Filo Yönetimi Çözümü
Haftanın KEÇİ'si
‘Tam bir Mustafa Kemal askeri’
Eticaret Marka Değerinizi Artırır
Bırakılan valizde 9 kilo kokain
Başarıda işin sırrı
‘Edirne'de gizli oyun var’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE