ANASAYFA
19 Eylül 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Emlakçılarda Edirne-Çorlu yarışı
Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, 'Önüne gelen dernek kuruyor' şeklindeki söylemleri nedeniyle Trakya Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kurt'u kınadı…
Haberin Yayın Tarihi: 22-03-2019 07:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Emlakçılarda Edirne-Çorlu yarışı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, Trakya Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi (TEMFED) İlhan Kurt'un bir gün önce yaptığı bilgilendirme toplantısında 'Önüne gelen dernek kuruyor' şeklindeki söylemlerini kınadı. Toplantıya davet edilmemekle bir ayrımcılık yapıldığını öne süren Çeker, “Bir çatı altında toplanılacaksa Edirne'de kurduğumuz derneğimizin çatısı altında toplanılmalı. Çorlu'nun güdümünde olmaz” dedi.
Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, Trakya Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi (TEMFED) İlhan Kurt'un Edirne'de bilgilendirme amaçlı yapılan toplantıda söylediği sözleri eleştirdi. Çeker, “Söylemlerini yadırgadım” diyerek şöyle konuştu:
“DAVET ALMADIK, AYRIMCILIK YAPILDI”
“Kendisi uzun zamandır Çorlu'da Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği başkanlığı yapıyor. Ben de Edirne'de 15 yıldan fazla şube başkanlığını yapıyorum. Önüne gelen dernek açıyor' şeklinde söylemleri olmuş. Bu söylemlerini yadırgadım. Bir çatı altında toplanalım çağrısı yapmış. Eğer bir çatı altında toplanacaksak Edirne'de bunu yapacaksak Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Şubesi çatısı altında olmaz. Biz arkadaşlarımızın talepleri teklifleriyle kurduk. Tüm emlakçı arkadaşlarım buyursun gelsinler Edirne Emlak Müşavirleri Derneği çatısı altında toplanıp birlikteliğimizi sağlayalım. Öbür taraf şube ve biz şubelikten kurtulup kendi merkezimizde biz oluşum yapalım dedik. Bizim oluşumumuza sert bir dille eleştirmiş ben de kendisini esefle kınıyorum. Kendisi federasyon yönetimindedir. Federasyonun görevi biz emlakçıları bilgilendirmektir. Bilgilendirme toplantısı yapılıyor ve bizler davet almadık. Bilgilendirme ise bizim gibi dernekleri de çağırmalıydılar. Bir ayrımcılık var. 
“SINAVIN EDİRNE MERKEZDE OLMASI İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ OLDU”
Ayrıca toplantıda yeni çıkan yasa ile bundan sonra iş yeri açacakların yeterlilik sınavına girmesi gerekiyor. Kendisi bunun açıklamasını yaparak federasyondan görevlendirildiğini söylemiş. Biz dernek olarak Edirne Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt ile görüştük. Yeterlilik sınavının Edirne'de yapılması konusunda girişimlerimiz oldu. Başkanımız Recep Zıpkınkurt sağ olsun girişimleriyle emlakçılarımıza sınavlarını burada yapacağız, kapıyı burada açacağız. Çorlu'ya falan da gitmelerine gerek kalmayacak. 
“ÇORLU'NUN GÜDÜMÜNDE OLMAZ”
Sayın başkanın tavrını kınıyorum. Yıllardır başkanlık yapıyor, federasyonda da görev yapıyor böyle bir ayrımcılık yapılmasını da kınıyorum. Bizi de bir dernek gibi görmüyor. Öbür dernekten bir sürü istifalar var ve hepsi kurduğumuz derneğimize kayıt oldu. Sıkıntısı da o zaten. Edirne Emlak Müşavirleri Derneği çatısı altında toplanıyoruz. Bir çatı altında toplanılacaksa Edirne'de kurduğumuz derneğimizin çatısı altında toplanılmalı. Çorlu'nun güdümünde olmaz. Şubeden istifa edenler derneğimize de kayıt olup katılım gösterdi. Başkanın bu tutumunu dernek olarak kınıyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Tiyatro'nun 'Edirneli' gururu
MHP İl Başkanı istifa etti
Balıklara can suyu!
Duygulandıran ziyaret
‘Bereket versin’
ETSO'dan Gastronomi turu
TSPB'den Edirne'de ilk
Kültür Mirası atölyesi tamamlandı
Becan’dan yürüyüş daveti
BAL’da sezon açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE