ANASAYFA
20 Temmuz 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
5 yılın muhtarları
Edirne Merkez mahalle ve köy muhtarları ile Lalapaşa ve Havsa İlçesi mahalle ve köy muhtarları da mazbatalarını Edirne İl Seçim Müdürü Sevil Cellek'ten teslim alarak iş başı yaptı…
Haberin Yayın Tarihi: 09-04-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
5 yılın muhtarları

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Merkez mahalle ve köy muhtarları ile Lalapaşa ve Havsa İlçesi mahalle ve köy muhtarları da maz-batalarını Edirne İl Seçim Müdürü Sevil Cellek'ten teslim alarak iş başı yaptı. Edirne Merkez'de İskenderköy'de 35 yaşındaki Selçuk Meriç, Hıdırağa Köyü'nde 34 yaşınaki Seçkin Sütcan ve Hatipköy'de de 34 yaşındaki Fatih Kıyga 5 yılın en genç köy muhtarları olarak görev yapacak.
Edirne Merkezde 41 bin nüfusla kentin en büyük mahallesi Şükrüpaşa Mahallesi'nde 13 bin 917 oy ile güven tazeleyen İrfan Tasmalı dün mazbatasını aldı. Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı Tasmalı şunları söyledi:
EN BÜYÜK MAHALLE ŞÜKPAŞA'NIN MUHTARI YİNE TASMALI 
“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyada seçme ve seçilme hakkını kadınlara veren ilk ülkelerden birisiyiz. Şu an da aramızda kadın muhtarımız Nesrin Çağlar seçildi. Edirnemizde şuan da 4 kadın muhtarımız var. Havsa'da, Edirne Merkez'de, Altınyazı Köyü'nde, Keşan'da bunun için mutuyuz. Daha da çok olmasını istiyoruz. Kadınlarımızın elinin değdiği yerler daha güzelleşiyor. Her başarılı erkeğin arkasında da başarılı bir kadın vardır. Bunun için kadın muhtarlarımızı ve diğer muhtarlarımızın hepsini kazananları tebrik ediyorum. Muhtarlığı bırakan arkadaşlarımıza hayatta başarılar diliyorum, kaybedenlere de huzurlu günler diliyorum. Kaybeden arkadaşlarımız kazanan arkadaşlarımıza bilgilerini tecrübelerini yurdumuz, yöremiz, köyümüz, mahallelerimiz için paylaşmalarını diliyorum. Bu işler gelip geçicidir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”
MERKEZİN TEK KADIN MUHTARI ÇAĞLAR MAZBATAYI ALDI
Medrese Alibey Mahalle Muhtarı Nesrin Çağlar da mazbatasını aldıktan sonra “Edirne de ilk kadın muhtar seçildim. Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı oldum. Çok mutluyum çok onur, gurur verici bir görev. Mazbatamı teslim aldım, herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra mahallem için çok güzel hizmetlerde bulunacağıma inanıyorum” dedi.
EN YAŞLI MUHTAR AMAÇ GÖREVE DEVAM
Edirne Merkez'de en yaşlı Muhtar olan Yeniimaret Mahalle Muhtarı 72 yaşındaki Süleyman Amaç da dün güven tazelediği seçimlerin ardından dün mazba-tasını alarak iş başı yaptı. 
Edirne Merkez'de 37 köy muhtarı da topluca adliye sarayında mazbatalarını aldıktan sonra şehir merkezinde birlikte Meydan Ca-fe'de çay içip sohbet ederek seçim yorgunluğunu attı. 
EN GENÇ ÇİÇEĞİ BURNUNDA KÖY MUHTARLARI
İskender Köy'de eski Muhtar Bulut Bozan'la seçim yarışına giren 35 yaşındaki Selçuk Meriç 278 oyla, Hıdırağa Köyü'nde adaylar Hüseyin Arda ve Ahmet Ka-raduman'la seçime giren 34 yaşındaki Seçkin Sütcan 73 oyla, Hatipköy'de adaylar Tuncay Tunca ve Gürkan Eker'le seçim yarışına katılan 34 Fatih Kıyga da 66 oyla yeni 5 yıllık dönemin en genç muhtarları oldu. 
    

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'ye yakışır tuvalet
Sigortadan kaçış!
Edirnespor'a 'Lacivert Beyaz' oluşum
Veresiye kalmadı
Avrupa'nın zirvesindeki Edirneli
Sinagog'da 'müzik' şöleni
Kurban sınavı!
Edirnespor'da tek hedef 'futbol'
Hamile kadına şiddet
Sahte komiser 98 bin lira çarptı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE