ANASAYFA
24 Şubat 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İl Genel start verdi
Uzun aradan sonra 2 kadın üyenin de koltuk sahibi olduğu 28 sandalyeli İl Genel Meclisi'nin ilk toplantısında önceki dönem başkanı CHP'li Mehmet Geçmiş yeniden meclis başkanlığına seçilirken, başkanvekilleri ve katip üyeler de gizli oyla belirlendi... 
Haberin Yayın Tarihi: 16-04-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İl Genel start verdi

Olgay GÜLER
Edirne İl Genel Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinde belirlenen 28 üyeyle ilk toplantısını yaptı. Toplantıda önceki dönem Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yeniden başkan seçildi. 
Toplamda 15 CHP, 11 Ak Parti ve 2 İYİ Parti'li üyenin oluşturduğu il genel meclisinin ilk toplantısı saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı. Yönetmelik gereği mecli-sin en yaşlı üyesinin başkanlık ede-rek açtığı meclis toplantısını Ak Parti İpsala Meclis Üyesi Hüseyin Filiz yönetti. İlk gündem maddesini meclis başkanlığı seçimlerinin oluşturduğu mecliste Ak Parti Mustafa Suiçmez, CHP ise Mehmet Geçmiş'i başkanlık için aday gös-terdi. İYİ Parti ise aday çıkar-mayarak CHP'nin adayı Geçmiş'i destekledi. 
GEÇMİŞ YENİDEN MECLİS BAŞKANI 
Başkan vekilliği ve divan kâtip üyeliği seçimlerinin de yapıldığı toplantısında gerçekleştirilen Mec-lis Başkanlığı seçiminde İYİ Parti'nin de desteğini alan CHP'li Mehmet Geçmiş 17 alarak yine İl Genel Meclis Başkanı oldu. Geçmiş'in rakibi Ak Partili Mustafa Suiçmez ise 11 oy aldı. Geçmiş seçilmesinin ardından meclise hitap ederek meclisin temsil gücünü en iyi şekilde kullanmaya çalışacağını ifade etti. Geçmiş; “Bugün için doğru bildiğimiz şeyler yarın için değişebilmektedir. Bu bağlamda mali-müşterek nitelikli ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan idare ve mali özelliklere sahip İl Özel İdaresi'ni karar organı il genel meclis üyelerimiz, bu 5 yıllık süreç içerisinde 9 ilçe, 7 belde ve 254 köye hizmet etmenin onuru ve şerefini birlikte yaşayacağız; “halkın verdiği en düşük paye, güç ile elde edilen en yüksek sıfat ve makamlardan daha iyidir” der hepinize yeni dönemde hayırlı çalışmalar diliyorum” dedi. 
BAŞKANVEKİLLERİ DE CHP'DEN
Mecliste ayrıca 1'inci ve 2'inci başkanvekilliği ile katip üyelik seçimleri yapıldı. İl Genel Meclisi birinci Başkan Vekilliği seçiminde CHP grubundan Şenol Kılıç ile Ak Parti grubundan Nedret Akbulut yarıştı. CHP'li Kılıç 17 oyla meclis birinci başkanvekili seçilirken, Akbulut 11 oyda kaldı.
 Meclis ikinci başkanvekilliği seçimi ise CHP'den Ahmet Sarıgül ile Ak Parti'den Secaattin Uyur arasında geçti. CHP'li Sarıgül 17 oyla ikinci başkanvekili seçilirken, Uyur ise 11 oy aldı.
KATİP ÜYELER DE BELLİ OLDU
İl Genel Meclisi'nin yeni katip üyeleri ise CHP grubundan Kutay Özköse ile Sezgin Gündoğdu olurken, yedek üyeliklere ise yine CHP grubundan Erdinç Can ile İsmail Alış seçildi. Yapılan seçimlerin ardından yeni il genel meclis üyeleri kürsüye çıkarak kendilerini tanıttı. İl Genel Meclisi'nin bugünkü oturumda ise komisyon seçimleri gerçekleştirilecek.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Özer Sezer Susesi vefat etti
ADD kurucusunu andı
Cami inşaatında mola
Adı üstünde Halk Eğitimi
Yetim, Çiftçi-Sen Genel Merkezinde
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MİMAR SİNAN'DA ADALETSİZ OYUN
Mimar Sinan'dan lider geçti
Balkan Türkleri buluştu
Uzunköprü Atatürk Ortaokulu yarı finalde
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE