ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Keşan Belediye Meclisi ilk toplantısında
Keşan Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı.
Haberin Yayın Tarihi: 17-04-2019 07:38
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Keşan Belediye Meclisi ilk toplantısında

Keşan Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı.
Toplantı öncesi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tüm Meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Buradaki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile sona erdi. 
Törenin ardından Keşan Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısı yapıldı. Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılan toplantı saat 15.00'de başladı.
Toplantıya; 25 Belediye Meclis üyesinin tamamının yanı sıra, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, kamu kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Toplantı Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı. Toplantıda daha sonra Başkan Helvacıoğlu konuştu.  Yeni dönemin hayırlara vesile olması dileğiyle konuşmasına başlayan Başkan Helvacıoğlu şunları söyledi: “Söz konusu Keşanımızın sorunları ve Keşan'a hizmet etmekse, buradaki tüm arkadaşlarımın hiçbir ayrım gözetmeksizin ortak bir irade de buluşacağına inancım tamdır. Meclisimize kısır çekişmeler ile leke düşürmemek hepimizin borcudur. Siyasi rekabeti saygı üzerine kurmak hepimizin sorumluluğudur. Gönül kapılarını sonuna kadar açacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Hepimiz halkımızın hizmetinde olacağız. Bu şehrin tüm sorumluluğu artık bizlerin omuzlarındadır. Burada temsil edilen tüm partilerimizin, çalışmalarımızda ortak aklı işleteceğine ve önceliklerinin Keşan'ı hak ettiği yere getirmek olacağına inanıyorum” dedi.
Toplantıda daha sonra en genç meclis üyeleri sıfatıyla geçici olarak AK Parti'li Mehmet Selim Aras ile CHP'li Süleyman Gürsel Paçaman katip üyeliği koltuklarına oturdu.
Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile sürdü ve ilk olarak Meclis 1. ve Meclis 2.Başkan Vekili Seçimi (2 Yıl Görev) gerçekleştirildi.
AK Parti, Sema Kılıç ve Mehmet Selim Aras'ı önerirken, CHP ise Yüksel Alioğlu ile Zafer Topçu'yu önerdi. Yapılan oy sayımı sonucunda Meclis 1. Başkan Vekili 15 oy alan Yüksek Alioğlu, 2. Başkan Vekili ise yine 15 oy alan Zafer Topçu oldu.
Toplantı Meclis Katibi seçimi (2 asil, 2 yedek) (2 Yıl Görev) ile sürdü.AK Parti Barbaros Tokgöz, Müslim Çekiç'i asıl üyeliklere, yedek üyeliklere de Yakup Balcı ile Tarık Uysal'ı aday gösterdi. CHP ise Banu Saygı, Özlem Uybaş Yavuz'u asil üyeliklere, yedek üyeliklere de Süleyman Gürsel Paçaman ile Erhan Engin'i aday gösterdi.Yapılan seçim sonucu Banu Saygı 15 oy, Özlem Uybaş Yavuz 15 oy alarak asil üye oldu, yedek üyeliklere de yine 15'er oy alan Süleyman Gürsel Paçaman ile Erhan Engin getirildi. Meclis 3. maddesinde Keşan Çiftçi Malları Koruma Meclis Üyeliği seçimi gerçekleştirildi.
Keşan Belediye Meclis Üyeleri, Keşan Ziraat Odası ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin kullandıkları oylar sonunda; Sedat Yoluç ve Hüseyin İnce'nin başkanlığını yaptığı iki liste ile gidilen seçimlerde Sedat Yoluç'un listesi 43 oy alarak seçimi kazanırken, Hüseyin İnce'nin listesi 30 oyda kaldı.
Buna göre, Keşan Çiftçi Malları Koruma Meclisi'ne şu kişiler seçildi: Sedat Yoluç, Hasan Tunca, Ramazan Ketenciler, Yusuf Uzdilli, Ahmet Küçükavcu, 
Meclisin 4.gündem maddesinde de Çiftçi Malları Murakabe Heyeti seçimi yapıldı.
Hüseyin İnce ve Sedat Yoluç'un başkanlığını yaptığı iki liste ile gidilen seçimler sonucunda Yoluç'un listesi 47 oy alarak seçimi kazanırken, İnce'nin listesi 28 oyda kaldı.
Buna göre Keşan Çiftçi Malları Murakabe Heyeti'ne şu kişiler seçildi: Hüseyin Turpçulu, Halit Başak, Engin Başdümen, Salih Gülfidan, Mehmet Çetik. 
Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni temsilen Belediye Başkanı'nın yetkili kılınması hususu oybirliği ile kabul edildi.
Encümen üyeliklerine 15'er oy alan CHP'li Feridun Tümer ile Aladdin Öztürk , Plan ve Bütçe Komisyonu'na; AK Parti'li Yakup Balcı ile Barbaros Tokgöz, CHP'li Olcay Soran ve İbrahim Dinç, İyi Parti'li Zafer Topçu, Bayındırlık komisyon üyeliklerine AK Parti'den Şafak Uslu ve Mehmet Selim Aras, CHP'den Özlem Uybaş Yavuz, Erhan Engin, İyi Parti'den de Coşkun Lofçalı,  Ulaşım ve Trafik Komisyonu'na AK Parti'den Nehir Gergin, Şafak Uslu, CHP'den İsmail Özcan ve Süleyman Paçaman, İyi Parti'den de Hakan Gürel,  Disiplin CHP'li Aladdin Öztürk ve Volkan Erkan, Güney Edirne Katı Atık Birliği'ne CHP'li Özlem Uybaş Yavuz, Erhan Engin, Coşkun Lofçalı, Abdi Kıyakoğlu, Hakan Gürel, Süleyman Gürsel Paçaman, Yüksel Alioğlu, Zafer Topçu, İsmail Özcan, Banu Saygı, Olcay Soran, İbrahim Dinç, Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği'ne CHP'li İsmail Özcan, Süleyman Gürsel Paçaman, Abdi Kıyakoğlu, Olcay Soran, Satış Komisyonu'na CHP'li  İsmail Özcan,  Doğu- Batı Trakya Belediyeler Birliği'ne CHP'li Süleyman Gürsel Paçaman, 'ı Trakya Kalkınma Ajansı'na üyeliğine CHP'li Süleyman Gürsel Paçaman, Trakya Kalkınma Birliği'ne CHP'li Aladdin Öztürk seçildi.
Seçilen tüm meclis üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Başkan Helvacıoğlu, Nisan Ayı 2. Oturumunun 18 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirileceğini ve saat 15.00'de başlayacağını bildirdi.Toplantıyı kapatan Mustafa Helvacıoğlu, ilk toplantıda Meclisi yalnız bırakmayan tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlara teşekkür etti.
              

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Gurbet kapısı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE