ANASAYFA
25 Şubat 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
17 Nisan onca insan!
Edirne Tabip Odası, Gaziantep'te 17 Nisan 2012 yılında bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümünde bugüne kadar hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarını anarken, Oda Başkanı Dr. Mehmet Akbal  17 Nisan'ın 'Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü' olarak kabul edilmesi ve sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkması gerektiğini söyledi... 
Haberin Yayın Tarihi: 18-04-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
17 Nisan onca insan!

Olgay GÜLER
Edirne Tabip Odası ve sağlık çalışanları Gaziantep'te 2012 yılında öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümünde bugüne kadar hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarını anarak basın açıklaması gerçekleştirdi. 
T.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına çok sayıda hekim ve sağlık çalışanı katıldı. Basın açıklamasını okuyan Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akbal, 17 Nisan'ın Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü' olarak kabul edilmesi ve sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkması gerektiğini söyledi.
Türkiye'de çeşitli tarihlerde çok sayıda hekimin sağlık hizmeti verirken hayatını kaybettiğini hatırlatan Dr. Akbal şunları söyledi;
“ŞİDDETİ DURDURMA NOKTASINDA ADIM ATILMADI”
“Kimi zaman Suruç'ta olduğu gibi hastaneler basıldı, kimi zaman Urfa'da tanıklık ettiğimiz gibi hekimlerin kafalarında kaldırım taşları parçalandı, bazen İzmir'de olduğu gibi Aile Sağlık Merkezleri basılıp hekimlerin kafaları kırıldı. Sağlıkta şiddet bitmiyor, gün geçmiyor ki yeni ve planlanmış saldırılarla karşı karşıya kalmayalım. Daha dün Adana'da bir Aile Sağlığı Merkezi'nde korkunç bir saldırı ile yüz yüze kaldı hekimler. Ancak AKP İktidarı tüm bu katliamları ve hekimlerin sağduyusunu görmesine karşın sağlıkta şiddeti durdurma noktasında bir adım bile atmadı. Tam tersine hekimlerin yaşamlarını ve çalışma haklarını yok sayan uygulamalarını, arttırarak sürdürdü. 
“SAĞLIK BAKANLIĞI KULAKLARINI TIKADI”
Sağlık Bakanlığı dün olduğu gibi bugün de Türk Tabipleri Birliği'nin sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik görüşlerini umursamazdan gelerek ve taleplerine kulaklarını tıkayarak, öldürülen tüm hekimlerin katliamında kolaylaştırıcı olmuştur. Öldürülen hekimlerin çalıştıkları hastanelerde yöneticilik yapanlar hakkında bir soruşturma açma gereğini bile görmeyerek sağlıkta şiddeti durdurma konusunda ne kadar samimi olduğunu göstermiştir.
“17 NİSAN SAĞLIKTA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ OLSUN”
Türk Tabipleri Birliği Dr. Ersin Arslan'nın ölüm yıldönümünde tüm hekimlerin can güvenliğini sağlamak için sürdürdüğü müca-deleyi biran olsun bile günde-minden düşürmeyecek ve başarıyı yakalayana kadar mücadelesinden geri adım atmayacaktır. Bugün tekrar Sağlık Bakanlığı'nı he-kimlerin ve tüm sağlık çalışanla-rının can güvenliğini sağlamak konusundaki sorumluluğunu yeri-ne getirmeye davet ediyoruz. Şid-dete karşı Sağlık Bakanlığı'nı hekimlerin yegane örgütü TTB ile ortak hareket etmeye çağırıyoruz. Bu doğrultuda 17 Nisan'ın Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul edilmesinin ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa talebimizin yaşama geçirilmesinin önemli bir adım olacağını tüm kamuoyu önünde Sağlık Bakanlığı'ndan talep ediyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne şüpheli ölüm
Kestiği ağaç hayatına mal oldu
Susesi'ne son görev
‘10 yıl sonra köylerde insan kalmayacak’
Araç zıplatan kanal
Kötü tezahürat yakışmadı
Çiftçide moral ‘sıfır’
Üniversiteliye 'kamuda staj' müjdesi
Şükrüpaşa'da su kesintisi
Sevgi Çemberi büyüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE