ANASAYFA
25 Şubat 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kıdem tazminatına dokunmayın’
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, ülkede yaşanan her olumsuz şart ve koşulların sıkıntılarını hep işçi sınıfının sırtına yüklemenin artık kendilerini yorduğunu söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 18-04-2019 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kıdem tazminatına dokunmayın’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, ülkede yaşanan her olumsuz şart ve koşulların sıkıntılarını hep işçi sınıfının sırtına yüklemenin artık kendilerini yorduğunu söyledi. “Kıdem Tazminatı işçinin son kalesi, kırmızı çizgisidir” diyen Şişko, mevcut kazanılmış haklardan geriye gidişe izin vermeyeceklerini açıkladı. 
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Şişko, “Öncelikle yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize, milletimize ve çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyor, yeni seçilen ve görevine devam eden tüm Belediye Başkanlarını, İl Genel Meclisi Üyelerimizi, Belediye Meclisi Üyelerimizi ve Muhtarlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.
Çok yoğun ve tempolu bir dönemden geçtiklerini kaydeden Şişko, “Kıdem tazminatı işçinin son kalesi” dedi ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bir yandan ekonomik sıkıntılar, bir yandan kamu toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, bir yandan 696 sayılı K.H.K. kadro adı altında fakat ucube bir durum, bir yandan kadroya alınmayan K.I.T'lerde ki taşeron çalışanları ve geçici işçiler, bir yandan da en önemlisi her sözleşme dönemi önümüze konan Kıdem Tazminatı.
“KIDEM TAZMİNATI İŞÇİNİN SON KALESİ”
Biz sendikalar ve çalışanlar olarak bu ülke, bu güzel vatanımız için her türlü fedakârlığı yaptık ve sonuna kadar da yapmaya devam edeceğiz. Ancak bir yandan da işimizi yapmak durumundayız. Üzerimizde bir sürü çalışanın ve ailelerinin vebalini taşıyoruz.
Ülkemizde de yaşanan her olumsuz şart ve koşulların sıkıntılarını hep işçi sınıfının sırtına yüklemek artık bizi yordu.
Bizlerinde tek dileği var. Sadece insanca ve insan gibi yaşamak istiyoruz.
Aldığımız maaşlarla bırakın yatırım yapıp para biriktirmeyi, ayın ortasını dahi getiremiyoruz. Şirketler ne kazanırsa kazansın, işverenler ne kazanırsa kazansın, patron ne kazanırsa kazansın umurumuzda değil, biz sadece emeğimizin, alın terimizin karşılığı insan gibi geçinebilecek çalışma şartları ve karşılığını istiyoruz. 
K.H.K. ile kadroya geçen taşeron çalışanlarının da önümüzdeki toplu iş sözleşmelerine dahil edilmelerini talep ediyor ve bunun takipçisi olacağımızı buradan bir defa daha söylüyoruz.
Kamuda asıl iş yapmakta olan ve kadro sözü verilip hala kadroya alınmayan taşeron çalışanlarının da bir an önce kadroya alınmalarını talep ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı bir defa daha buradan söylüyoruz.
Biz çalışanlar aldığımız maaşlarla ancak zar zor ay sonunu getirebiliyoruz.
Oğlumuzun düğün parası, kızımızın çeyiz parası, hayalimizdeki eve ulaşmanın tek yolu emekli olduktan sonra alacağımız kıdem tazminatımızdır.
“GERİYE GİDİŞE İZİN VERMEYİZ”
Son günlerde sürekli kıdem tazminatı ile ilgili bir sürü haberler gündeme gelmektedir. Bunu çok net söylüyorum, mağdur olanlar ve kıdem tazminatı alamayanlarla ilgili her türlü düzenlemenin altına imza atar katkı sunarız. Ama mevcut kazanılmış haklarımızdan geriye gidişe hiçbir şekilde izin vermeyiz. Kıdem Tazminatı işçinin son kalesi, kırmızı çizgisidir. Yapılacak toplu iş sözleşmelerinin, önce çalışan ve ailelerine,  ülkemize TES-İŞ'imize ve TÜRK-İŞ'imize hayırlar getirmesini diler saygılar sunarım.”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne şüpheli ölüm
Kestiği ağaç hayatına mal oldu
Susesi'ne son görev
‘10 yıl sonra köylerde insan kalmayacak’
Araç zıplatan kanal
Çiftçide moral ‘sıfır’
Kötü tezahürat yakışmadı
Üniversiteliye 'kamuda staj' müjdesi
Şükrüpaşa'da su kesintisi
Sevgi Çemberi büyüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE