ANASAYFA
19 Eylül 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘1 Mayıs'ın teması kıdem tazminatı’
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, Tes-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, bu yıl 1 Mayıs'ı Edirne'deki DİSK, KESK, TMMOB, TTB, diğer sendika ve STK'larla bir araya gelerek kutlayacaklarını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 22-04-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘1 Mayıs'ın teması kıdem tazminatı’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
İşçinin emekçinin bayramı 1 Mayıs'a hazırlıklar başladı. TÜRK-İŞ, 1 Mayıs'ı Edirne'de kutlama kararı aldı. Edirne İl Temsilcisi, Tes-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, "Bizim patronun kazandığında gözümüz yok. İsteğimiz çalıştığımızın karşılığını almak" dedi. 
TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi, Tes-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, bu yıl 1 Mayıs'ı Edirne'de kutlama kararı aldıklarını ve bu yıl daha coşkulu kutlamayı hedeflediklerini belirtti. Şişko, 1 Mayıs günü saat 11.00'de Şükrüpaşa İlkokulu önünde toplanılarak saat 13.00'te basın açıklaması yapılacak Saraçlar Caddesi'ne yürüyüş şeklinde 1 Mayıs'ın kutlanacağını kaydetti. Şişko 1 Mayıs'la ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"1 MAYIS'I DAHA COŞKULU KUTLAYACAĞIZ"
"Her yıl olduğu gibi biz TÜRK-İŞ olarak 1 Mayıs'ı Edirne'de kutlama kararı aldık. Edirne'deki DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve diğer sendikalarla bir araya geleceğiz. Konu 1 Mayıs olunca tek başına olunmuyor. Hep birlikte kutluyoruz. Hep birlikte ifadeler daha net bir şekilde yansıtılıyor. Bu sene Edirne'de 1 Mayıs'ı daha coşkulu kutlamayı hedefliyoruz. 
1 Mayıs Emek Platformu olarak bir araya gelerek çalışmamıza bir yön çizeceğiz. Bu sene 1 Mayıs'ın ana konusu kıdem tazminatı. Biz kıdem tazminatı ile ilgili Türk-İş olarak genel başkanımızın söyledi gibi " Kıdem tazminatı işçinin son kalesidir ve işçinin kırmızı çizgisidir. Türkiye'de 2 milyon kişi kıdem tazminatı alırken alamayanlarda var. Biz hükümetin mevcut haklarımıza dokunmadan bundan sonra alacağı her türlü kararın yanındayız. Kıdem tazminatı alamayanlar için bir karar alınacaksa yanındayız. Dertlerimizi, taleplerimizi, kıdem tazminatı ile ilgili sıkıntılarımızı kamuoyuyla 1 Mayıs'ta paylaşacağız.    
"İŞÇİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"
Şişko, son olarak 'İşçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz' dedi ve şunları ekledi:
"TÜRK-İŞ büyük bir sendika, büyük bir örgüt. Her zaman üyelerinin yanında. 1 Mayıs ile beraber bu yıl kamu toplu sözleşmeleri de başlıyor. İşverenin, patronun, şirketlerin kazandığında gözümüz yok. Sadece talebimiz çalıştığımızın karşılığını alalım. Beklentimiz insanca yaşam sürmektir. Hak ettiğimizin alın terimizin karşılığını alalım istiyoruz. Biz işçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Enflasyonun altında kalmayacak, en azından iki üç puan üzerinde bir sözleşme bekliyoruz. Ülkenin şartlarını da biliyoruz. Bu ülke bizim her daim yanındayız ama bir yandan da geçinmek durumundayız, taleplerimizin sonuna kadar arkasındayız.
Bizim talebimiz çalıştığımızın karşılığını almak, insanca bir yaşam sürmek. Bizim patronun kazandığında gözümüz yok. Biz işçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bu dönemde enflasyonun altında kalmayacak en azından  2-3 puanın üzerinde bir sözleşme bekliyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Tiyatro'nun 'Edirneli' gururu
MHP İl Başkanı istifa etti
Balıklara can suyu!
Duygulandıran ziyaret
‘Bereket versin’
ETSO'dan Gastronomi turu
TSPB'den Edirne'de ilk
Kültür Mirası atölyesi tamamlandı
Becan’dan yürüyüş daveti
BAL’da sezon açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE