ANASAYFA
26 Mayıs 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜ - Turkcell Global Bilgi işbirliği
İngilizce, Rusça ve Balkan Dillerine hakim olan Meslek Yüksekokulları'nın ilgili bölümleri ile Yabancı Diller Bölümlerinde eğitim gören öğrencilere, 3+1 işyeri uygulama eğitimi sürecinde staj imkânı sağlanması, ortak etkinlik ve projelerin yürütülmesi hedefleniyor…
Haberin Yayın Tarihi: 24-04-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜ - Turkcell Global Bilgi işbirliği

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü'nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Global Bilgi Pazarlama Danışmanlık ve Çağrı Servisi Hizmetleri A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. 
Rektörlük Binası Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren, İnsan Kaynakları (İŞKUR ve Devlet Teşvikleri Uzmanı) Memduh Çolak ve İnsan Kaynakları (İşe Alım Birim Yöneticisi) Fulya Berkmen katıldı. Törende ayrıca Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Tunca Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Cenk Mısırlı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz hazır bulundu. 
Protokol kapsamında, Trakya Üniversitesi'nin çok uluslu öğrenci kapasitesinden yararlanmak üzere iş gücü arz ve talep eden tarafların ihtiyacı göz önünde bulundurularak, özellikle İngilizce, Rusça ve Balkan Dillerine hakim olan Meslek Yüksekokulları'nın ilgili bölümleri ile Yabancı Diller Bölümlerinde eğitim gören öğrencilere, 3+1 işyeri uygulama eğitimi sürecinde staj imkânı sağlanması, öğrencilerin kariyerlerine ve işverenlerin kaliteli istihdam sürecine katkı sağlayacak ortak etkinlik ve projelerin yürütülmesi hedefleniyor. 
2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren çıktıkları yolda gönülleri fethetmeyi ve kalplere dokunmayı başararak Trakya Üniversitesi'ni uluslararası alanda hak ettiği ilgiye kavuşturmayı başardıklarını belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Türk Cumhuriyetleri ile Avrupa ve Avrupa dışındaki 60'a yakın farklı ülkeden 3.300'ün üzerinde öğrenciyi Üniversitemizde ağırlıyoruz. Dünyanın en batı ucunda Amerika Birleşik Devletleri'nden doğuda Çin'e hatta Endenozya'ya; en kuzeyde Rusya'dan en güneyde Namibya'ya kadar dünyanın dört bir yanından öğrencilere ulaşarak eğitim ve öğretim yaşamlarına dokunduk. Bir yandan da tüm öğrencilerimizi bilimsel, sosyal-kültürel yönden geliştirmeye gayret ederken sektörde de aranan nitelikte mezun olmaları için staj ve iş imkanlarını arttırmaya yönelik adımlar atıyoruz. Bu anlamda bugün imzalanacak protokolün de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde atılan adımların artması adına başta çalışmalarımıza verdiği destekten dolayı Global Bilgi şirket yetkili ve çalışanlarına ve emek veren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren, imzalanan protokollerle birlikte çalışmaların artarak devam edeceğini bildirdi. Eren, “Trakya Üniversitesi ile imzalayacağımız protokol sayesinde hem öğrenciler iş yerinde staj yaparak mezun olmadan iş dünyasını tanıma ve mesleklerini uygulama fırsatı bulacaklar hem de sadece öğrenciye değil biz işverenlere de büyük katkılar sağlanacak. Protokolün Trakya Üniversitesi öğrencileri, kurumumuz ve bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Toplantının ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Turkcell Global Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren tarafından Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi Firma İşbirliği Anlaşması ile Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü İşbirliği Protokolü imzalanarak iki kurum arasındaki çalışmalar resmi olarak başlatıldı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
İphone 7 Ekran Fiyatı Orjinal Ürünler İçin Telefon Parçası
Kıbrıs Transfer ile Konfor Dolu Yolculuklar
Yıldız Entegre Parke Modelleri İle Tanışın
Kaliteli Tek Kullanımlık Tulum Fiyatları İçin İşmont
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE