ANASAYFA
26 Mayıs 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TGB'den 19 Mayıs yürüyüşü
Türkiye Gençlik Birliği, tüm halkı birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs'ın 100. yılında, TGB ile İstanbul'da yürümeye davet etti…
Haberin Yayın Tarihi: 24-04-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TGB'den 19 Mayıs yürüyüşü

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Türkiye Gençlik Birliği, tüm halkı birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs'ın 100. yılında, TGB ile İstanbul'da yürümeye davet etti. TGB'li gençler 'Ulusal Egemenliğimiz ve Birliğimiz için görev başındayız' diye haykırdı.
TGB Edirne İl Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Saraçlar Caddesi PTT önünde basın açıklaması yaptı. “Ulusal Egemenliğimiz ve birliğimiz için görev başındayız” diyen İl Başkanı Olcay Dilfaz “Tüm halkımızı bu birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs'ın 100. Yılında, TGB'yle İstanbul'da yürümeye davet ediyoruz” dedi ve şunları söyledi:
“Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!
23 Nisan 1920, Cumhuriyet Devrimimizin tarihidir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde saltanat yıkılmış ve egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletine armağan edilmiştir. Büyük önderimizin de vurguladığı gibi Cumhuriyet 23 Nisan'da kurulmuş, 29 Ekim 1923'te ilan edilmiştir.
“ULUSAL EGEMENLİĞİMİZ VE BİRLİĞİMİZ İÇİN GÖREV BAŞINDAYIZ”
99 yıl önce Millet Meclisimizin kuruluşuyla Türk Milleti ve Türk ordusu birleşmiş, emperyalizmin üzerine korkusuzca yürümüştür. Millet Meclisi, Kurtuluş savaşımızı başarıya ulaştıran yegâne formüldür. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yanan İstiklal ateşi, 23 Nisan 1920'de tüm yurda yayılmıştır. 100 yıl sonra o ateş yine ülkemizin dört yanında yanmakta ve giderek büyümektedir.
100 yıl önce bütün zorlu koşullara rağmen emperyalizme karşı galip gelen fedakâr, kahraman ve cesur Türk Milleti, bugün de bütün tehditlere ve saldırılara rağmen galip gelecektir.
Ülkemiz, üretimsizlik illetinin getirdiği ekonomik sancılarla boğuşmakta ve Mehmetçiğimiz, Amerikan emperyalizminin taşeronu PKK'ya karşı cephede çetin bir mücadeleyi sürdürmektedir. Emperyalist merkezlerin birlik ve beraberliğimizi hedef alan söylemleri ve fiili saldırıları her geçen gün giderek sürüyor. Zorluktan ve güçlükleri birlikte göğüsleyeceğimiz bir döneme girmekteyiz.
Türkiye, emperyalizme karşı zaferler kazandıkça Atatürk'ü keşfetmekte, Atatürk'ü keşfettikçe de birleşmektedir.     Bu sancıların ve güçlüklerin içerisinden ancak Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimci ilkeleri ve programıyla çıkabiliriz. Bizlerin geleceğini güvence altına alacak. Türk Milletini refaha, huzura kavuşturacak ve birliğimizi sağlayacak program budur.
19 MAYIS'IN 100.YILINDA İSTANBUL'DA YÜRÜYÜŞE DAVET
Mustafa Kemal Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir. O'nun açtığı yolda ve gösterdiği hedefte birleşmek Türk gençliğinin en büyük görevidir.
Büyük dirilişimizin 100. yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğunu bütün cihana görevimizdir. Türk gençliği olarak milletimizin en geniş kesimleriyle bu birliği oluşturmak ve büyütmek için görev başındayız.
Türkiye Gençlik Birliği olarak, tarihimizden, kahramanlarımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve kuvvetle 19 Mayıs'ın 100.Yılında İstanbul'da büyük bir gençlik yürüyüşü ve gençlik şöleni düzenleyeceğiz.
Bütün halkımızı bu birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs'ın 100. Yılında, TGB'yle İstanbul'da yürümeye davet ediyoruz.     100. Yılında yeniden zaferlere el ele ve omuz omuza yürüyeceğiz!”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Transfer ile Konfor Dolu Yolculuklar
Yıldız Entegre Parke Modelleri İle Tanışın
İphone 7 Ekran Fiyatı Orjinal Ürünler İçin Telefon Parçası
Kaliteli Tek Kullanımlık Tulum Fiyatları İçin İşmont
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE