ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'nin 23 Nisan Valisi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İstiklal Ortaokulu öğrencileri Vali Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti. Vali Canalp, Balkan ülkelerinden ve çevre illerden gelen misafir çocukları da valilikte konuk etti…
Haberin Yayın Tarihi: 24-04-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'nin 23 Nisan Valisi

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İstiklal Ortaokulu öğrenciler Vali Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti. Vali Canalp, Balkan ülkelerinden ve çevre illerden gelen misafir çocukları da valilikte konuk etti. Vali Canalp, “Çocukların inşa edeceği gelecek en sağlam gelecektir” dedi.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklar sabah Valilik makamında buluştu. Büyük buluşma öncesi İstiklal Ortaokulu öğrencileri Vali Canalp'i makamında ziyaret etti. Makama öğrenci Eda Tütündü oturdu. 
BÜYÜK COŞKULU BULUŞMA
Okul Müdürleri Yakup Öz ile birlikte Edirne İstiklal Ortaokulu öğrencileri Eda Tütündü, Suriyeli Nama Tadmuri ve Tuğra Koçak Edirne Valisi Ekrem Canalp'e bir buket çiçek ve hediyelerini takdim etti. Vali Canalp, makamını İstiklal Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Eda Tütündü'ye bıraktı. Tütündü, “Kaynaştırma öğrencilerinin ortaokula geçiş döneminden sonra neden okula devam edemediklerinin araştırılmasını, Karaağaç ve köy yollarının öncelikle yapılmasını istiyorum. Okulumuzda bilişim odalarına laptoplar istiyorum” dedi ve talepler de not alındı. 
“SURİYE'YE DÖNERSEM ATAMIZI ANLATACAĞIM”
Suriye'de savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınarak ailesiyle Edirne'de yaşayan İstiklal Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki Nama Tadmuri de ziyaret sırasında şunları söyledi:
“23 Nisan'ı kutlamaktan dolayı çok mutluyum. Atatürk tüm dünya çocuklarına bu bayramı hediye etmiş. Bundan dolayı çok gurur duyuyorum. Başka ülkelerdeki çocuklarında bunu öğrenmesini istiyorum. Bunun için belki farklı projelerde bulunabiliriz. Başka ülkelerin valileri ve belediye başkanlarına bunu iletip, oradaki çocuklara bu bayramı bildirebiliriz. Ben de eğer Suriye'ye geri dönersem ilk önce atamızdan bahsedeceğim. Bütün herkese bunu yayacağım ve orada da çocuk bayramını kutlamak istiyorum. Bu en büyük isteğim." 
“23 NİSAN EVRENSEL BİR BAYRAM”
23 Nisan'ın evrensel bir bayram ve tüm çocukların bayramı olduğunu ifade eden Vali Canalp çocuklara armağanlarını vererek bir süre sohbet etti. 
Vali Canalp daha sonra X. Balkan Çocuk Şenliği için Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Moldova, Yunanistan, Bosna Hersek ülkelerinden gelen çocuklarla, Edirne Merkez ve çevre illerin okullarından gelen misafir çocukları valilik toplantı salonunda kabul etti. Vali Canalp, çocuklara 'hoş geldiniz' diyerek şunları söyledi:
“ÇOCUKLARIN İNŞA EDECEĞİ GELECEK, EN SAĞLAM GELECEKTİR” 
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uluslar arası nitelikte bir bayramdır. Devletimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı çocuklarımıza dünyadaki tüm çocuklara hediye olarak ilan etmiştir. Biz de her 23 Nisan'da bu bayramı hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerle kutluyoruz. Balkan coğrafyasından yer alan sizler de bu coşkuya ortak oldunuz. Sevincimizi neşemizi paylaştınız. Bu paylaşmanızdan, bizlerle bugünümüzde beraber olduğunuz için hepinize şükranlarımı arz ediyorum. Bu birlikteliğiniz aynı zamanda Balkan coğrafyasındaki milletlerin de kardeşliğini vurgulamak anlamında çok anlamlı çok güzel olacak. Kardeşçe geleceği beraber inşa etmek istiyoruz. Çocukların inşa edeceği gelecek en sağlam gelecektir. Sizlerin kendi aranızda kuracağınız kardeşlik ilişkileri Balkan coğrafyasında gelecekteki kardeşliğinde en güzel teminatı olacaktır. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.” 
ŞENLİK VALİLİKTEN BAŞLADI 
Ziyaret sonrası valilik binası önünde biraya gelen çocuklarla sohbet ederek anı pozu veren Vali Canalp şenlik yürüyüşünü başlattı ve çocukları valilik bahçe kapısından uğurladı. Geleneksel kıyafetleriyle kortejde yer alan çocuklar Türk çocuklarıyla birlikte yürüyerek neşe, coşku ve sevinci paylaştı, yaşadı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
ADNAN YILDIZ 'KÖFTE ADNAN’
Restoran müdürlüğünden manavlığa
Bataklık lavanta kokacak!
İstikbal Paşaçayırı kuyularında
Pandemi onu durduramadı, şampiyon oldu
'İddaa'da dolandırıcı kazandı
Çinekop fiyatına hamsi!
‘Bu ne gamsızlık’
ETUS'ta güzergah ve saat ayarı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama