ANASAYFA
09 Temmuz 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Balkan renkli 23 Nisan
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne'de de coşkuyla kutlandı… Kutlamaların yapıldığı Saraçlar Caddesi gösteriler, çeşitli etkinliklerle renklenirken, Balkan ülkelerinden gelen çocuklar da Türk yaşıtlarıyla birlikte doyasıya eğlendi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-04-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Balkan renkli 23 Nisan

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne'de de coşkuyla kutlandı. Kutlamaların yapıldığı, çocukların akın ettiği Saraçlar Caddesi gösteriler, çeşitli etkinliklerle renklendi, neşelendi. Balkan ülkelerinden gelen çocuklar da Türk çocuklarıyla birlikte doyasıya eğlendi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk saygı ve minnetle anılırken, çocuklar Atatürk'e bayramları için bir defa daha teşekkür etti.
Bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne'de gurur ve coşkuyla kutlandı. Valilik makamında ziyaret ve X.Balkan Çocuk Şenliği Yürüyüşü ile başlayan kutlamalar Atatürk Anıtı'nda devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumundan sonra Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi. Kortej Atatürk Anıtı önünden Talatpaşa Caddesi'ni takiben, Orduevi Kavşağı'nda Çilingirler Caddesi, PTT Sokağı'ndan Saraçlar Caddesi'nde platforma kadar yürüdü.
Çocuklar adına İstiklal Ortaokulu öğrencisi Tunç Yılmaz Hasar konuştu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı yaptı. Dr. Arpacı, “Demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir” diyerek şunları söyledi:
“DEMOKRASİYE HAYAT VEREN GÜÇ EĞİTİMDİR”
“Unutulmaz zaferler, kahramanlıklar ve başarılarla dolu tarihimiz, çocuğundan gencine ve yaşlısına kadar her Türk evladına gurur vermektedir. Bugün ülkemizin her bir ferdiyle birlikte tarihimizin en parlak başarılarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasının 99. yıldönümünde büyük bir coşku, heyecan ve gururu yaşıyoruz.
23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılış tarihi olduğu gibi, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı önemli bir gündür. Bugün; özgürlüğü karakteri ve kaderi haline getiren Aziz Türk Milletinin bağımsızlık günüdür.
Bugün hem 'Ulusal Egemenlik Bayramı' hem de 'Çocuk Bayramı'dır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, çocuklan çok sevdiği için bu bayramı sizlere ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.
Atatürk, çocuklara olan güvenini şöyle belirtiyor: 'Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.'
Bizler de eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuzun bilincinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, Bakanlığımızın çizdiği 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye yolunda kararlı adımlarla ilerlemekteyiz. Çok iyi biliyoruz ki demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir.
Bu duygu ve düşüncelerimle, Türk Milleti olarak geleceğin hepimiz için, ülkemiz için, dünyamız için daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. En güzel günlerin sizlerin olması dileğiyle tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
SARAÇLAR NEŞELENDİ ŞENLENDİ 
İlk ve ortaokullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi. Şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrenciler eserlerini okudu. Şenlik Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Moldova, Yunanistan ülkelerinden gelen çocuklarla, Edirne Merkez ve çevre illerin okullarından gelen misafir çocukların gösterileri ve diğer etkinliklerle devam etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE