ANASAYFA
26 Mayıs 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'İlk'in ilk toplantısı
Trakya Üniversitesi'nde yaklaşık bir yıl önce temelleri atılarak şeffaf ve katılımcı yönetim politikaları çerçevesinde hayata geçirilen ilk niteliğindeki “Öğrenci Senatosu” ilk toplantısını Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-04-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'İlk'in ilk toplantısı

Türkiye'nin yanı sıra Balkanların pek çok farklı bölgesinden gelen öğrencileri bünyesinde barındıran ve onlardan aldığı renkleri bir kotada eriterek Türk eğitim hayatına gökkuşağı gibi renk katan Trakya Üniversitesi iç dinamikleri ile bir ilki daha gerçekleştirdi. Yaklaşık bir yıl önce temelleri atılan ve Üniversitemizin şeffaf ve katılımcı yönetim politikaları çerçevesinde kurulan “Öğrenci Senatosu” ilk toplantısını Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun katıldığı ilk toplantıya senatonun kurulmasında büyük destekleri olan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yücel Kurtdere ve öğrenciler de hazır bulundu.
Öğrenci Senatosu'nu daha önce birkaç üniversitede gerçekleştirme planlarının ya tam olarak hayata geçirilemediğini veya aktif olarak yönetim organına katılamadığını ifade ederek Trakya Üniversi-tesinde kurulan bu senatonun diğer tüm üniversitelere örnek olmasını temenni eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemiz adına tarihi bir günde siz öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Üniversiteler en büyük gücü öğrencilerden alırlar ki biz de zenginliğimizin farklılıklarımızdan geldiğine inandığımız bir medeniyetin temsilcileriyiz. Burada sizler ülkemizin ve Balkanların farklı bölgelerinden gelirken getirdiğiniz özleri adeta birer arı gibi bala dönüştüreceksiniz. Her bir çift göz, birer farklı düşünce, perspektif ve farklı çözüm yolları demektir. Bizlerin göremediği veya sizin bakış açınızla göremediğimiz iyi ve kötü yönlerimizi fırsatlarımızı ve tehditlerimizi sizler bize aktaracaksınız. Sizlerin sorumluluk alacağına olan inancım burada bir kat daha arttı. Birçok konuda bizlerden daha ileridesiniz. Paylaşımlarınız ile bizi zenginleştirip daha da ileri götüreceksiniz. Üniversitemizi hep beraber el ele vererek ufuk çizgisine taşıyalım.” dedi.
Trakya Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammed İkbal Balkis, göreve geldiği günden bu yana temsil ettiği öğrencilerin sorunlarını çözmeye yönelik adımlar attığını bunlara ek olarak da birçok kongre, konferans ve teknik gezi gibi akademik çalışmalara da imza attıklarını ifade ettiler. Öğrenci temsilcileri ile konuşmalarında bu fikrin ortaya çıktığını ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun büyük destekleriyle bugün bir ilke imza attıklarını ifade ederek Öğrenci Senatosunun yapacağı çalışmalarla diğer üniversitelere de örnek olacağına inandığını ifade etti. 
Konuşmaların ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yönetiminde ilk toplantısını gerçekleştiren Öğrenci Senatosu'nda Trakya Üniversitesinin slot analizi çıkartılmasının yanı sıra öğrencilerin gerçekleşmesini istedikleri projelerle alakalı fikirler beyan edilerek yapılacak çalışmaların yol haritası çizildi. 
Öğrenci Senatosunun ilk toplantısında Bayan Öğrenci Temsilcisi olarak Mühendislik Fakültesi başarılı öğrenci temsilcisi, Genetik ve Biyomühendislik Bölümü 3. sınıf öğrenci Deniz Kızılkaya; Genel Sekreter olarak da Engelsiz Üniversite Birimi temsilcisi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Engelli Çalışmaları Yüksek Lisans Programı öğrencisi Berkay Ömer Ünal seçildiler.
İki ayda bir toplanması ön görülen senatoda öğrencilerin ihtiyaçları dile getirilerek çeşitli proje önerileri sunulacak ve gündeme ilişkin fikirler beyan edilecek. Farklı fikir ve görüşlere demokratik ortamda buluşma imkanı taşıyan bu senato; öğrenci konseyi, öğrenci topluluklarının temsilcileri, uluslararası öğrenciler, derslerinde başarılı öğrenciler, erasmus öğrencileri ve engelli öğrencilerin temsilcilerinden oluşmaktadır.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yıldız Entegre Parke Modelleri İle Tanışın
İphone 7 Ekran Fiyatı Orjinal Ürünler İçin Telefon Parçası
Kıbrıs Transfer ile Konfor Dolu Yolculuklar
Kaliteli Tek Kullanımlık Tulum Fiyatları İçin İşmont
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE