ANASAYFA
28 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Erken'den ‘hat trick’
Spor hayatına Çanakkale'de devam eden, bir dönem Edirne'de öğretmenlik yapan Milli Serbest Dalış Sporcusu Birgül Erken, Serbest Dalış Havuz Branşları Sofya Freediving Cup 2019 Şampiyonası'nda 3. kez “Overall Winner Women” kupasını kazandı...
Haberin Yayın Tarihi: 25-04-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Erken'den ‘hat trick’

Olgay GÜLER
Her defasında Edirne'ye olan bağlılığı ve sevgisini dile getiren 1903 Canakkale Beşiktaşlılar Derneği Kulübü'nün Milli Sporcusu Birgül Erken Sofya'da düzenlenen Serbest Dalış turnuvasından 3'üncü kez kupayla döndü. 
Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'nın Bankya bölgesinde 20-21 Nisan tarihleri arasında Sofia Freediving Cup yarışması düzen-lendi. Milli Sporcu Erken, üstün performansıyla yarışmaya damga vurdu. Dinamik Apnea kategori-sinde altın madalya kazanarak tüm yarışmalardan aldığı kombine puanlarla üçüncü defa özel kadınlar kupasının sahibi olan Erken ülkesini bir kez daha gururlandırdı. 
“AKILLI BİR STRATEJİ GELİŞTİRDİM”
Yarışmada tatlı bir çekişme yaşadıklarını ifade eden Erken; “Heyecanlı bir ortam vardı. Dola-yısıyla en güzel yanı hem kendini dünya ölçeğinde mihenge vuruyor hem de çok değerli tecrübeler edi-niyoruz. arışmalar boyunca biri-birini göz ucu ile kontrol ederek he-def derecelerimizi rakiplerimizin durumuna göre ayarlıyoruz. Bu arada benim hedefim büyük ödül olduğu için risk almadan akıllı bir strateji geliştirmeye çalıştım. Bu sporda hem bedenen hem de ruhen dinlenik olmak çok önemli. Daha geçtiğimiz hafta 11-14 Nisan ta-rihleri arasında Türkiye Şampi-yonası'nda yarışıp 5 madalya aldı-ğım yorucu bir temponun ardından kendinim en iyi şekilde dinlen-dirmek, yol yorgunlugunu da atıp yarışmalara hazır hale gelebilmek kolay olmadı. Yine de vazgeç-medim” dedi. 
“KOLAY VE HAZIR BAŞARI YOK”
Yarışmada en iyi olduğu branşlara yüklenerek kendini zorlamadan kombine puanlarla kupayı almayı hedeflediğini dile getiren Erken, her başarının ayrı bir hikayesi olduğunu belirterek; “Kolay ve hazır başarı diye bir şey yok. Mücadele ve vazgeçmemek diye bir şey var. Aksi halde az düzeyde stres olmazsa da sorun var demektir. Yüksek stres yaratıp bu gerilimi yönetemezsen de başarı kurgusu çöker. İnce dengeleri her koşulda tüm zorlara rağmen aşmayı öğrenmiş tecrübeli bir sporcunun yetişmesi uzun yıllar alıyor. Bu sa-dece son bir yıllık kesintisiz çalış-ma programın toplamı değil, artı 9 yıllık tecrübemin sonucu bir za-ferdir” dedi

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne Belediyesi tribün alacak
Vakıflar'dan taşınmaz kiralama ihalesi
Bakım ve onarım hizmeti alınacak
Metro Ethernet İnternet Hizmeti alınacak
ETUS'a haciz kıskacı!
Esnaftan 'satılık' demirbaş!
Edirne’de bir Cumhurbaşkanı adayı
Edirne için yazmaya devam
‘Hedefimiz büyük’
'Fatih Köprüsü' risk altında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama