ANASAYFA
09 Temmuz 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Meriç eski haline gelecek’
Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, 3 bin 200 nüfuslu Meriç'te belediyenin 9 milyon lira borcu olduğunu belirterek, “Durumumuz hiç iyi değil ama düzelteceğiz” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-04-2019 07:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Meriç eski haline gelecek’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, üç dönem görev yaptığı Meriç İlçesi'nde birçok projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Meriç eski haline gelecek” dedi. 
Meriç Belediyeler Birliği'nin toplantısı için Edirne'ye gelen Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Meriç'i eski haline getirme için çalışacaklarını söyledi.  Edirne yerel basınıyla bir araya geldiği sohbette Dübek şunları söyledi:
“5 yıl aradan sonra iktidar partisinden görevi devir aldım. Çalışmaya başladık. Meriç'i eski haline getireceğiz. Kapatılan adliyenin, yüksek okulun açılması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Güzel Pazar yeri projemiz var. Onu faaliyete geçireceğim. Çok güzel mesire yeri yapıyoruz, sera projemizi, kapalı Pazar yeri yapacağız. 
“BELEDİYEDEN MİSAFİR AĞIRLAMA GİDERİ KULLANMADIM”
Ben 15 sene belediye başkanlığı yaptım. Ben belediyeden, gelen misafir ağırlama gideri kullanmadım. Hep kendi cebimden ödedim. 2005 yılında belediye binasına komple kalorifer yaptım. 2 personelime 8 bin TL tüketici kredisi aldım. Kendimde 8 bin TL tüketici kredisi çektim. 5 bin TL'de vatandaştan topladım. 29 bin TL'ye belediye binasının 3 katına kalorifer yaptırdım. 
Belediyenin 9 milyon borcu var. Bir milyon alacağı var. Meriç'in nüfusu 3 bin 200. Bu borçların İller Bankası'na olan 5 milyonluk borcu normaldir. Kanalizasyon projesi. Bu projeyi de ben başlattım. Bir milyonluk su ve kuyu açma bedeli de normaldir. 5 senedir emekli sandığından emekli olanların emekli sandığına paralarının 4 aydır yatması gerekiyor. SGK'dan emekli olanların da parası yatması gerekiyor. 9 personel belediyeden emekli olmuş. Bir lira emekli sandığına para yatmamış. Bu durum gecikme zammına da neden olacak. Benim belediyeyi devrederken bir İller Bankası'na borcum vardı. Benim 4 buçuk milyon borcum vardı. Kanalizasyon projesine. Durumumuz hiç iyi değil ama düzelteceğiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE