ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Komşuya yatırım daveti
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgaristan'ın Pazarcık ve Devin bölgesindeki iş forumunda komşu işadamlarını Edirneli işadamlarıyla işbirliği yapmaya ve Edirne'de yatırım yapmaya davet etti…
Haberin Yayın Tarihi: 27-04-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Komşuya yatırım daveti

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgaristan'ın Pazarcık ve Devin bölgesindeki programda komşu işadamlarını Edirneli işadamlarıyla işbirliği yapmaya ve Edirne'de yatırım yapmaya davet etti.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası fuar ve ikili iş görüşmeleri organizasyonlarını belli sektörlere yoğunlaşarak yapmaya başladığı günden beri ETSO üyesi işletme-lerin sektör bazlı iş hacimlerinde artışlar yaşanmaya başladı. 
Bulgaristan'da 24-25 Nisan 2019 tarihinde bir sektörel iş heyeti daha düzenleyen ETSO, tarım, gıda, ağaç işleme, mobilya ve turizm sektörlerindeki üyelerini Pazarcık ve Devin Bölgelerindeki iş adamlarıyla buluşturdu. Mart ayında inşaat sektörüne yönelik düzenlenen İnşaat Fuar Organi-zasyonu kapsamında T.C. Sofya Büyükelçiliği ve T.C. Filibe Baş-konsolosluğu ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucu Pazarcık, Smolyan ve Devin bölgelerinde belli sektörlerde potansiyel olduğu ve bir İş Forumu düzenlenmesinin faydalı olacağı konusunda görüş birliğine varılmıştı. Bu mutabakattan yola çıkarak çalışmalarına başlayan T.C. Filibe Başkonsolosluğu, Ticaret Ataşeliği ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bölge Valilik ve Belediyelerinin de işbirliğiyle 2 gün boyunca süren İş Forumlarını gerçekleştirdi. 
Programın ilk gününde Pazarcık Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen İş Forumu'na ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M.Emre Alp, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ve ilgili sektör üyeleri katıldı. Pazarcık Valisi Stefan Mirev'in bölge ekonomisini ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt'un Edirne ekonomisini tanıttığı ve T.C. Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani'nin konuşmalarını yaptığı İş Forumu'nda T.C. Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy'un gönderdiği mesaj da konuklara iletildi. 
ETSO Başkanı Zıpkınkurt, sunumunun öncesinde Başkonsolosluğa, Ticaret Ataşeliği'ne ve Pazarcık Valiliği'ne teşekkürlerini sunarak, gerçekleştirilecek olan işbirliklerinin takipçisi olacaklarını ve üyelerin bu işbirliklerinden doğan ticaretlerinde yaşayacakları her türlü sorunda kendileriyle doğrudan iletişime geçmelerini istedi. Zıpkınkurt'un sunumunun ardından ikili iş görüşmelerine geçildi. Pazarcık bölgesindeki potansiyel sektörler olarak öne çıkan tarım, gıda, ağaç işleme, mobilya, turizm sektöründeki sektör temsilcileri işbirlikleri için bir araya gelerek karşılıklı istişarelerde bulundu. 
İlk gün Pazarcık'taki görüşmelerini verimli şekilde tamamlayan heyet ikinci gün de Devin, Dospat, Borino ve Smolyan'dan gelen iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Devin Belediye Başkan Yardımcısı Vladimir Solakov, Smolyan Vali Yardımcısı Vladimir Garbelov ve T.C. Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani'nin açılış konuşmalarıyla başlayan İş Forumu'nda Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt komşu ülke işadamlarına Edirne'nin ekonomisini, turizmini, tarım ve sanayisini anlattı. Edirne'nin potansiyel işbirliği ve yatırım konularına da değinen Zıpkınkurt, Devinli işadamlarını Edirneli işadamlarıyla işbirliği yapmaya ve Edirne'de yatırım yapmaya davet etti. Bu davetine anında karşılık bulan Zıpkınkurt'a, Smolyan Vali Yardımcısı Garbelov Eylül ayında Bulgaristan'daki iş adamlarından oluşan bir heyetle Edirne'ye geleceklerinin sözünü verdi. İş Forumu iki ülke iş dünyası temsilcilerinin ikili iş görüşmeleriyle devam etti. 
Pazarcık ve Devin'deki organizasyonları başarıyla tamamlayan ETSO üyeleri çok güzel bağlantılar kurduklarını ifade ederek programı tamamlamalarının ardından memnun bir şekilde Edirne'ye döndü.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Edirnespor dönüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE