ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sözde soykırıma kitaplı yanıt
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Nisan'ı geçen Şubat ayında "Ermeni Soykırımını Anma Günü" olarak ilan eden karara imza atan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, dönemin Edirne haritasında Ermeni ve Türkler'in birlikte yaşadığını gösteren tarihi belge niteliğindeki kitabı postayla gönderdi… Gürkan; "Osmanlı'nın, Türkler'in tarihinde hiçbir katliam yoktur. Eğer sayın Macron bir katliam arıyorsa Fransa'nın ve Fransızlar'ın tarihine bakmalıdır" dedi… 
Haberin Yayın Tarihi: 27-04-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sözde soykırıma kitaplı yanıt

Olgay GÜLER
24 Nisan'ı Ermeni Soykırımı'nı Anma Günü olarak ilan eden karara imza atan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarihi belgeyle cevap verdi. Gürkan dönemin Edirnesi'nde Ermenliler'le Müslümanlar'ın birlikte yaşadığını gösteren 'Edirne Planı' isimli kitabı Macron'a göndereceğini söyledi. 
Gürkan, Türkler'in tarihi boyunca hiçbir millete katliam yapmadığını ifade ederek Fransa'nın iddialarının boş ve gerçeklerden uzak olduğunu belirtti. Söz konusu iddialara Belediye'nin Kasım 2018'de bastırdığı 'Edirne Planı' isimli kitaptaki dönemin Edirne haritasını göstererek cevap veren Gürkan; " Belediye olarak Kasım 2018'de bastırdığımız kitap Macron'un ve Fransız'ların sözde Ermeni soykırımı iddialarının ne kadar boş ve ne kadar gerçeklerden uzak olduğunu teyit ediyor" dedi. 
"TARİH ÖĞRENMEK İSTİYORLARSA EDİRNE'YE GELSİNLER"
Fransa'nın aldığı kararın Türkler'e yapılmış büyük bir haksızlık olduğunu dile getiren Gürkan; " Eğer sayın Macron tarihi doğru bir şekilde öğrenmek istiyorsa Türk arşivlerine gelip, Edirne'ye gelip bu haritanın o tarihteki yaşanmış olan yerlerini bizatihi görebilir. Ben bu kitabı ve bu haritayı posta ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a gönderiyorum" diye konuştu.
"KATLİAM ARIYORLARSA KENDİ TARİHLERİNE BAKSINLAR"
Osmanlı'nın, Türkler'in tarihinde hiçbir katliam olmadığını kaydeden Gürkan; "Eğer sayın Macron bir katliam arıyorsa Fransa'nın ve Fransızlar'ın tarihine bakmalıdır. Orada nasıl katliam yapıldığının bariz örneklerini kendi tarihinde, geçmişinde görecektir. Ayrıca bazı aklı evvellerin iddia ettiği gibi 24 Nisan 1915'te Türkler Ermeniler'e soykırım yapmış olsaydı 1918 yılında yani bundan 3 yıl sonra Edirne'de bir Ermeni mahallesi nasıl olabilirdi? Bu sorunun cevabını da sayın Macron versin" ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Edirnespor dönüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE